b_0_0_0_10_images_b_0_10_imas_photo1006_213830.jpg     

اساس نیوز : در هر مدرسه ای اگر تک تک استادان بیش از مدیر مدرسه احساس مسئولیت کنند، آن مدرسه رشد می کند. باید تمام اوصاف یک مدیر در وجود همه استادان باشد.شما باید خود را مسئول کلاس، مسئول تعلیم، مسئول تربیت و تزکیه و اصلاح طلاب بدانید.


یقین بدانید که همه زحمت های شما نزد الله تعالی ثبت می شوند. ولاتحسبن الله غافلا.در ذهن شاگردان شما هم ثبت می شوند. آنها زحمت ها و اضافه کاری های شما را هیچگاه از یاد نمی برند. همانگونه که کوتاهی یا تاخیر شما را از یاد نخواهند برد.

 به هر میزان که فضای ادبیات عربی در مدارس ما رونق پیدا کند، استعداد طلاب ما به همان میزان تقویت می شود.

 طلاب ما باید بتوانند بنویسند. در زمینه نگارش باید رشد کنند. مشکل بزرگی که ما در مدارس خود با آن مواجهیم این است که ما به طلاب خود مسئولیت نمی دهیم و از آنان نمی خواهیم بنویسند. در نتیجه طلاب ما در این زمینه ضعیف بار می آیند و همیشه تصور می کنند کسانی که کتاب نوشته اند موجوداتی آسمانی بوده اند.در دانشگاه ها چنین نیست. آنجا به اجبار هم که شده از دانشجویان  می خواهند مقاله بنویسند یا رساله و پایان نامه.در گذشته مدارس دینی چنین نبوده اند؛ نوشتن جایگاه داشته و نگارش  به طلاب تعلیم داده شده است. اگر علمای گذشته ما نوشتن یاد نمی داشتند این همه کتاب با این ادبیات قوی چگونه نوشته می شد. آن وقت این همه کتاب فقهی در اختیار ما نبود.
طلاب را تشویق به نوشتن کنید و از آنها بخواهید درباره موضوعات مختلف مثل مسائل فقهی انشا بنویسند.

 برای کسب مهارتهای مختلف در مدرسه دوره برگزار کنید. نوآوری داشته باشید. شرایط زمان را در نظر بگیرید و از دیگران عقب نیفتید. ما اول باید خودمان را "ملا" کنیم و  برای رشد خودمان تلاش کنیم.

 تدریس را کم ندانید. تدریس از وزارت هم بالاتر است. نعمتی عظیم است.  مولانا عبدالرحمن محبی می فرمود مصداق "تعز من تشاء" توفیق تدریس است و مصداق "تذل من تشاء" برکنار شدن از منصب تدریس.مواظب باشید این نعمت خداوندی را دست کم نگیرید. هر کتابی که تدریس آن به شما واگذار شد، حتی اگر در هفته فقط یک ساعت تدریس داشتید، شکرش را به جا آورید.

 اقرار به اشتباه عزت است. اگر مسئله ای را اشتباه توضیح دادید، با شهامت از شاگردان خود عذرخواهی کنید و اشتباه خود را تصحیح کنید.

مطالب مرتبط:

اذان گفتن دانش آموز چینی با صدای بسیار زیبا در کلا

کمک مالی آلمان به نیجریه برای مقابله با بوکوحرام

ا

وحدت، نماد ایستادگی مسلمانان در برابر دشمنان است

خطرناک ترین شهرهای جهان ؟

مولوی کریم زایی : مسلمانان بدانند دل بستن به دشمنا

داعش فهرست جدید شهرهای هدف را اعلام کرد

پیونگ‌یانگ، پیشنهاد سئول در زمینه گسترش روابط را ر

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس : آماده برگزاری ان

مروری بر زندگی پربار امام اعظم ابوحنیفه رضی الله ع

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات