b_0_0_0_10_images_43f1f7325de6g_800C450.jpg        

اساس نیوز: سخنران مراسم نماز جمعه مورخه هفتم تیرماه  ۱۳۹۸مسجد جامع احناف شهر مشهد ریزه حج تمتع را از عبادات بزرگ اسلامی دانست.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز ، مولوی حفیظ الله رحیمدادی سخنانشان را به مراسم حج اختصاص داد و گفت:  حج یکی از عبادات بسیار بزرگ است که با شرایط و ضوابط خاصی بر برخی مسلمین فرض شده است. حج از عباداتی است که علاوه بر زحمات و مشقات فراوانی که فرد حاجی باید تحمل کند مستلزم پرداخت وجه زیادی نیز هست. نه تنها شخص باید در زمینه عبادت الله  تلاش کند، بلکه باید حقوق الناس را رعایت کند چه قبل از حج چه در زمان افعال حج.

مولوی رحیمدادی در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به پوشیدن لباس سفید احرام توسط حجاج این را نمادی از پشت پا زدن به دنیا و آماده شدن برای آخرت عنوان کرده و افزود: حجاج لبیک گویان خود را آماده سفر آخرت می کنند و گویا به همه مال و منال و پست و مقام های دنیایی پشت کردند و تنها در جهت رضایت خالق گام بر می دارند. مومنین در طول این سفر تعلقات دنیوی را رها کرده و در صف هایی که رنگ و پول در آنها ملاک نیست به انجام عبادت الله می پردازند.

مسئول مکاتب شهر مشهدریزه در فرازی دیگر از سخنانشان حجاج را به رعایت حقوق الناس و استفاده درست از وقت در این سفر روحانی فراخوانده و اظهار داشت: حجاج باید قبل از عزیمت به این سفر بزرگ تمامی حقوقی را که دیگران بر گردنشان دارند ادا کنند و سبک بال عازم این سفر معنوی شوند.

 وی خاطر نشان ساخت:  برای فرد حاجی که شاید در طول عمرش بیش از یک بار فرصت شرکت در حج فراهم  نشود، شایسته نیست تا اوقات گرانبهای این سفر معنوی را در بازار ها و یا هتل و گشت و گذار در شهر تلف کند. حجاج باید در نماز های یومیه با حضور دل شرکت کنند، چرا که این فرصت کوتاه به زودی پایان می پذیرد و برای حاجی افسوس باقی خواهد ماند.
مولوی رحیمدادی حجاج را به فراگیری کامل فرائض و مسائل دینی تشویق کرد تا بتوانند حج مقبولی انجام داده و دست پر به خانه برگردند.

مطالب مرتبط:

راز سنگ های عظیم الجثه استون هنج

روزنامه بلوچ زبان روچ منتشر می شود

انفجار تروریستی در مسجد امام صادق (ع) کویت

ریشه های واقعی تروریسم را بخشکانیم

بازار اسلامی در هشتادمین سالگرد تاسیس انجمن مسلمان

دستگیری یک عامل انتحاری ایرانی در افغانستان

مولوی نیکخوی: مهمترین نیاز مسلمانان اتحاد و اجتما

 

445 هندی در سیل اخیر این کشور کشته شدند

نماز جماعت در مقابل شهرداری بروکلین

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات