b_0_0_0_10_images_1396072217471470112223454.jpg            

اساس نیوز : مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخش نخست سخنان در مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان(۲۴ خرداد۹۸) اظهار داشت : پرهیز از گناه ، از بزرگترین عبادات است ، شخصی که نوافل و مستحبات را هم انجام می دهد اما در کنارش از گناه و نافرمانی پرهیز نمی کند این نوع عبادات مورد رضای الله متعال قرار نمی گیرد و کارساز نیست ، تنها نماز و اعمال صالحه ملاک نیست بلکه عباداتی که تاثیر گذار باشد ؛ از گناهان دور نگه دارد و قرب الله متعال حاصل شود .


امام جمعه اهلسنت سراوان ابراز داشت : داروها جسم را تقویت می کنند و عبادات به منزله دارو هستند که ایمان را تقویت می کنند ، توبه و استغفار نیز آلودگی ها و پریشانی ها را از بین می برد همانطور که زنگ را از آهن جدا کنند درخشش حاصل می شود.
مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت: امروز بسیاری از مردم در اضطراب و پریشانی هستند اما دوای آن را برای درمان استفاده نمی کنند که از نافرمانی خالق باز آمد ، از گناهان دست کشید و با پروردگار خود آشتی کرد ، در پی رضای الله متعال شد چرا که ما نیازمند الله متعال هستیم ، این همه مشکلاتی که وجود دارد و در جامعه رواج دارد از اداء نکردن حق الله متعال و حق مخلوق است.
ایشان تصریح نمود: عبادت به جای آوردن حق الله متعال و اذیت نرساندن به مردم و مخلوقات است ، پرهیز از آن چیزی که الله متعال حرام قرار داده و ادای حقوق مشروع همنوعان خود که از اذیت و آزار در امان باشند.

 تعرض به جان و مال مردم ، مورد غضب پروردگار است

خطیب جمعه اهلسنت سراوان در ادامه بیان کرد: در ماه مبارک رمضان موارد زیادی از تعرض به جان و مال مردم بوده است ، این اعمال و رفتار مورد غضب الله متعال است ، امنیت آنوقت قائم می شود و اطمینان و آرامش می آید  که حق مظلوم از ظالم در هر لباس و مقامی که باشد گرفته شود و افراد مسئول با عمل به مسئولیت خود این جانیان را دستگیر و به عدالت بسپارند.
مولانا ساداتی تصریح کردند : سیاست رعایت کردن عدل و انصاف است ، غیر مسلمانان از عدالت اسلامی مسلمانان صدر اسلام متاثر شدند و به اسلام وارد شدند ، سیاست و زندگی بدون دیانت ؛ گمراهی و تباهی است ، سیاستی که در آن الله متعال باشد امنیت ، آرامش و عدالت می آورد.
ایشان خاطرنشان کردند: همه چیز دنیا زوال پذیر است ، نباید به ثروت و قدرت و فرزند و کرسی و مقام خود دلبستگی پیدا کرد که پروردگار خود را فراموش کند بلکه ذات الهی است که زوال پذیر نیست.

مذاکره با کسانیکه منطق ندارد بی فایده است

مولانا ساداتی در ادامه سخنان در رابطه با مذاکره ایران و آمریکا گفتند: امروز اگر ما دنبال شرقی ها و غربی ها باشیم از اسلام دست برداریم ، الله متعال ما را به خودمان می گذارد ، اگر ادعای اسلام داریم پایبند به آن باشیم ، مسئولان و دولتمردان ما نیز اصل اسلام را بپذیرند.
امام جمعه اهل سنت سراوان بیان کردند: برای کسانیکه منطق و گفتگو ندارند ، مانند آمریکا که هر جا وارد شده اند سرمایه های مسلمانان را زیر پا گذاشتند مذاکره فایده ای ندارد ، مشکلات جهان اسلام از همین ابرقدرتهایی است که می خواهند حاکمیت خود را تثبیت کنند.

برای کسانیکه مستحق دریافت سوخت هستند، رسیدگی شود

مولانا ساداتی در بخش پایانی سخنانی با اشاره به گلایه برخی از کامیون داران و مینی بوس داران از قطع سوخت مورد نیازشان گفتند: با کسانیکه مستحق دریافت سوخت هستند و کسانیکه سوء استفاده می کنند نباید یکسان برخورد کرد ، کسانیکه نیازمند سوخت هستند بررسی و رسیدگی شود و مسئولان مربوطه سوخت موردنیازی که حق آنان است را تامین کنند.
امام جمعه اهلسنت سراوان تصریح کرد: مافیای سوخت مشکلات زیادی را بوجود آورده ، اگر برنامه ریزی می شد مناطق مرزی اینگونه مشکلاتی نداشتند ، کنترل مرز نیاز است اما در کنار آن باید تردد و تجارت مرزی برای عموم امکانپذیر باشد.

مطالب مرتبط:

فرانسه ۱۶۰ مسجد را تعطیل می‌کند

سارق در محل جرم مسلمان شد

 

روزنامه تایمز شکست داعش پیروزی اهل سنت است

افزایش اهانت به مساجد در سوئد

پوتین: دولت روسیه حق ندارد اسد را برکنار کند

اعتراض علمای کردستان به حاشیه های جشن انار

دختر بندر بن سلمان سفیر عربستان در آمریکا شد

تکفیری ها درخدمت دشمنان اسلام ومسلمین

اندیشمند آمریکایی: داعش هيچ بويی از اسلام نبرده اس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات