b_0_0_0_10_images_photo_2019-06-12_20-58-301.jpg

اساس نیوز : در هفته گذشته و در پی اختلاف نظرات فقهی بروز کرده در اعلام عید سعید فطر در بین علمای اهل سنت برخی از مجریان شبکه های ماهواره ای با ادبیاتی نامناسب علمای اهل سنت کشور را مورد خطاب قرار دادند.

این بی ادبی و هتاکی ها باعث شد که در فضای عمومی جامعه نیز برخی از افراد جاهل علمای بزرگوار ما را با القابی که شایسته خودشان است مورد خطاب قرار دهند.با این اتفاسیر یک اختلاف نظر فقهی و اجتهادی به یک مساله سیاسی و امنیتی تبدیل شد .

اهمیت مباحث طرح شده در این زمینه در حدی بود که در غالب موارد علمای شاخص اهل سنت با گلایه از فضاسازیهای نامناسب انجام شده در فضای رسانه ای توضیحات فقهی مرتبط با تصمیم سازی فوق را به مخاطبان ارائه دادند.

بر اساس گزارش جام نیوز در پی توهین های مکرر تندروها به علمای اهل سنت در رسانه ها، شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی، فرزند مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، پاسخ تندی را به یکی از مدیران شبکه کلمه دادند.

عقیل هاشمی یکی از مدیران شبکه کلمه، رویت هلال ماه شوال را به سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ربط داده و مطالب سخیفی را گفتند، این مطالب توهین آمیز منجر به موضع‌گیری برخی از علمای اهل سنت کشور شد.

  واکنش مولوی محمد طیب اسماعیل زهی، فرزند مولوی عبدالحمید به سخنان عقیل هاشمی مورد استقبال علمای اهل سنت در فضای مجازی قرار گرفته است. محمد طیب در این باره گفتند؛ واقعا بعید است از کسی که خودش را کارشناس مسائل دینی می داند، حرفی بزند که خارج از دایره عرف و علم نجوم باشد؛ در حالی که حتی یک کور هم می داند ماه یک شبه بوده است. علمای ما هیچ وقت مثل علمای بنی اسرائیل حق را کتمان نمی کنند.

لینک مطلب اصلی

 اساس نیوز از صحت و سقم این واکنش اطلاع دقیقی ندارد .اما یکی از کارکردهای مستمر شبکه های ماهواره ای  منتسب به اهل سنت در جامعه اهل سنت ایران را ایجاد اختلاف و چند دستگی در بین جامعه می دانند.زمینه ساز توهین های اخیر انجام شده به علمای ما نیز برنامه ها و مباحث همین شبکه ها بود.

مطالب مرتبط:

داعش پس از کشتار انبوه مسلمانان، ترامپ را متهم کرد

 

درخواست شیخ محمد بن زايد آل نهيان ولی عهد أبوظبی ب

واکنش تند نتانیاهو به سخنان اردوغان

هشدار روزنامه آمریکایی به ماجراجویی های منطقه ای ع

سیامند رحمان وزنه بردار اهل سنت کرد، نامزد بهترین

انفجار بمب در مسجد اهل سنت کویته

آمریکا 7 شخص، 8 شرکت و 2 کشتی روسیه را تحریم کرد

چراغ سبز راهب بودایی سریلانکا برای ترور مسلمانان

عملیات نیروهای مسلح ترکیه در خاک سوریه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات