b_0_0_0_10_images_b_0_0_000000_10_images_61967.jpg      

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس سخنان پیش از نماز عبادی جمعه 24 خرداد ماه را به موضوع اهمیت فرایض حج و زکات و نیز غزوه احد اختصاص داد و اظهار داشت:هدف از فریضه حج لبیک گفتن به دعوت خداوند متعال و بجا آوردن یکی از ارکان مهم دینی با خلوص نیت و اعمال شایسته است.


آخوند عبدالکریم جاور با بیان اینکه در این ایام بسیاری از هموطنان با تحمل هزینه های بالا و حضور در کلاس های آموزشی در تدارک سفر به بیت الله الحرام و به جا آوردن مناسک حج هستند تصریح کرد: حج با سایر سفرهای زیارتی متفاوت است و حجاج حین زیارت و بهره مندی از کرامات اماکن مقدس و رعایت مقررات و شئونات اخلاقی اسلامی و انسانی، از سرگرم شدن به امورات غیر معنوی، تجاری و یا خریدهای غیر ضرور پرهیز کنند.

وی اظهارداشت: حج مقبول حجی است که موجب تقویت ایمان، اصلاح دیدگاه، اخلاقیات، رفتار و کردار، برجسته شدن حس اخوت و تربیت درون شما گردد.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در ادامه سخنان به موضوع زکات اشاره کرد و اظهار داشت: کشاورزان و باغداران در فصل برداشت محصول وظیفه دینی "زکات"  را که از واجبات مالی در دین اسلام می باشد در نظر داشته باشند.

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: زارعین با کسر مخارجی که برای زراعت کرده اند، زکات بقیه محصول را که حدود 5/2 درصد است بپردازند.

وی یاد آور شد: زکات به، فقرا، مساکین، درماندگان و کسانی که در زندگی مالی خود کمبود مالی دارند تعلق می گیرد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس ماه شوال را یاد آور غزوه احد در سال سوم هجری عنوان کرد و اظهار داشت: در این جنگ، پیامبر (ص) تعدادی از وفادار ترین، عزیزین و جسورترین یاران خود از جمله حمزه بن عبدالمطلب را از دست دادند.

آخوند عبدالکریم جاور افزود: شکست در غزوه احد که بدنبال ترک جایگاه، طمع به غنیمت جنگی و عدم پیروی از دستورات پیامبر به وقوع پیوست، مصیبت بسیار سنگینی برای حضرت محمد(ص) در پی داشت و درسی سخت برای مسلمین گردید.

وی گفت: در قرآن حدود 60 آیه در خصوص غزوه احد نازل شده که در برگیرنده درس های آموزنده و مهمی برای مسلمین است.

مطالب مرتبط:

تصمیم روسیه برای تخریب قبرستان قدیمی مسلمانان در ک

 

کاربران اینستاگرام بیشتر از سایرین احساس بدبختی می

بازگشایی نمازخانه‌ها در فرودگاه‌های قزاقستان

جزییات جدید زنده بودن بغدادی

اکران نخستین فیلم سینمایی عربی در عربستان

ترجمه مدرن قرآن و اجازه سر بریدن انسان!

وزیر دفاع ترکیه: تانک "پولات" بزودی عملیاتی خواهد

تاکید جنبش حماس بر تداوم ارتباط با مصر

دانشگاهیان مرتبط با اخوان المسلمین در عربستان اخرا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات