b_0_0_0_10_images_photo_2019-06-13_16-12-55.jpg                   

اساس نیوز: مدرس مدرسه دینی سلطان العلما قشم  هدف از عبادت را جلب رضایت الله متعال دانست.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، شیخ ابراهیم دریایی در بیانات اخیر خود هدف از عبادت را اطاعت از فرامین الهی دانست و گفت: منظور همه انسان های مومن از انجام عبادت این است که خدای متعال حضور پر رنگی در زندگیشان داشته باشد. اگر این حضور  را در زندگی خود احساس کنیم، صاحب همه چیز خواهیم بود و در غیر این صورت با وجود برخورداری از همه نعمت های روی زمین، چیزی که با ارزش باشد در اختیارمان نخواهیم داشت.
وی در اینباره افزود: اگر می بینیم که برخی ها علارغم برخورداری از نعمت های بسیار، بهره ای از داشته هایشان نبرده و سرانجام خوبی پیدا نمی کنند، دلیلش این است که زندگی منهای خدای متعال را در پیش می گیرند. کسانی که در عبادات خود خدای متعال را در نظر می گیرند بدون شک مورد توجه قرار خواهند گرفت. نماز، روزه و حجی که ملاک عمل در آنها فرامین الهی نباشد انجام دادن و ندادنشان یکی است.
ابلیس در ابتدای خلقتش جزو اجنه بود، اما آنقدر عبادت کرد تا به درجه ملائکه شدن ارتقا یافت. با اینحال عبادتش خاص برای رضایت الله متعال نبود و خالق یکتا را در زندگیش نداشت.
مدرس مدرسه دینی سلطان العلما قشم اظهار داشت: همانگونه که در مساجد فرامین قرآن کریم و شیوه نبوی را بکار می بندیم، باید در بیرون از مسجد به خصوص در خانه نیز از همین شیوه تبعیت نماییم.
زندگی خود را با برنامه به پیش ببریم تا که بتوانیم به درک واقعی عبادات پی ببریم. انسان موجودی است که خدای متعال روح خود را در کالبد آن دمید و فرشتگان مقرب سر تعظیم در مقابلش فرود آوردند. در این میان تنها ابلیس بود که استکبار ورزید و به زمره کافران در آمد حال آنکه عابدتر از وی وجود نداشت و گمان می برد که از انسان بهتر است.
شیخ دریایی مشکلات امروز دنیای اسلام ناشی از  استکبارگری انسان ها خواند و بیان نمود: استکبار را در آغاز شیطان  پایه ریزی کرد. دلیل وقوع جنگ و خونریزی در ممالک اسلامی در خود بزرگ بینی و خود برتر بودن خلاصه می شود. امروز هستند کسانی که خود را برتر گمان کرده و دیگران را پایین تر از خود می بینند. اگر می بینیم که دولت یهود در فلسطین دست به کشتار مسلمانان بیگناه می زند به همین موضوع ارتباط پیدا می کند. آنها امت اسلامی را در گروه حیواناتی می پندارند که به شکل آدمی آفریده شده اند.
این عالم اهل سنت با تاکید بر اینکه اغنیا در خصوص فقرا وظایفی بر عهده دارند ادامه داد: چنانچه از فقیری دستگیری بعمل می آوریم، نباید فخر فروشی کنیم. مشکل اصلی انسان ها پیروی از ندای شیاطین است. علت بریده شدن سر بندگان بیگناه در ممالک اسلامی از خود بزرگ بینی نشئت می پذیرد. ابلیس از آتش آفریده شده و نمی تواند نسبت به انسانی که روح باریتعالی در کالبد خود دارد برتر باشد. لذا تنها کسانی از شر شیطان در امان هستند که جزو بندگان خالص باشند. باید از فرصت محدود زندگی در جهت شکرگذاری خالق یکتا نهایت استفاده را ببریم.

مطالب مرتبط:

شبکه حقانی با انتشار ویدیویی از گروگان آمریکایی خو

ا

تدکروز: برجام باید فورا پاره شود

رهبر کره شمالی از توقف کلیه آزمایش های هسته ای و م

نتانیاهو: ایران بداند که در تیررس جنگنده‌های ماست

 

امام جمعه اهل سنت شلقون تالش:نماز منشا دوری از گنا

خروج چند نفر از رهبران داعش از شهر رقه سوریه

مقایسه آماری توان نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستا

ا

پشتیبان مالی ساخت سفارت آمریکا در اورشلیم کیست؟

گاردین:افزایش تنش ها بین پادشاه و ولیعهد عربستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات