b_0_0_0_10_images_photo_2019-06-11_12-31-34.jpg         

اساس نیوز :فعالین اجتماعی و مدنی ترکمن صحرا،در چهارمین نشست خود در خصوص گزینه شایسته استانداری گلستان، خطاب به رئیس جمهور بیانیه ای صادر کرده و خواهان انتصاب یک ترکمن به عنوان استاندار گلستان شدند. متن بیانیه به شرح ذیل است:


درود و سلام به روح پرفتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر، و طول عمر باعزت به مقام معظم رهبری و سلام صمیمانه و آرزوی توفیق به دولت تدبیر و امید .

به استحضار می رساند مردم استان گلستان سالیان سال و به درازای تاریخ به خوشی و خرمی، در کنار هم زندگی می کنند و وحدتی بی نظیر و بی بدیل اخوت و برادری و زندگی مسالمت آمیز را در کنار هم به نمایش گذاشته اند، که خدای را بخاطر این نعمت بزرگ شاکریم، اگر با دقت به این استان نظری بیافکنید قطعا به عمق ومیزان وحدت و برادری این مردم پی خواهید برد.

شاهد این ادعا این است که ما در سالهای دفاع مقدس و صحنه های نبرد با دشمنان، سنگر جداگانه ای برای هیچ طیف خاصی نداشتیم. همه و همه  با هم در یک سنگر می جنگیدند و شهید می شدند. خون همه با هم آمیخته می شد و ایثار و برادری را با هم معنا  کردند.

جناب آقای رئیس جمهور این استان فرصت‌ها وظرفیت‌های فراوانی را دربردارد وجود صنایع گوناگون، تنوع محصولات کشاورزی، اقلیم زیستی متنوع، قومیت‌های متعدد، از مزیت‌های بارز این استان است.

تردید نداریم جناب عالی به دنبال به کارگیری مدیری توانمند و کارآمد، در استان ما هستید تا درجهت رشد و اعتلای این استان و پیشرفت و توسعه کمی وکیفی آن گام های اساسی بردارد.

استحضار دارید یکی از دغدغه‌های جدی و فراگیر اهل سنت وفعّالان اجتماعی استان گلستان تحقق مطالبات بحق ومشروعشان در چهارچوب قانون اساسی کشورمان است.

این مردم نجیب، پیشینه درخشان خود را در همدلی وهمراهی با نظام جمهوری اسلامی در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی ثابت نموده و جای هیچ گونه شک و تردیدی در این مجال باقی نگذاشته‌اند و با حضور حداکثری خویش در تمامی انتخابات ها بویژه سال 96 وفاداری خود را به نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری اثبات نموده اند و نشان دادند که خواهان یک نوع تغییر ونگاه ویژه و پاسخ مثبت به مطالبات بحق و رعایت حقوق شهروندی هستند.

لذا مشارکت و اعتماد به نیروهای شایسته اهل سنت این استان به طور عموم در واگذاری مسئولیت ها و در ساختارهای قدرت و مدیریت های کلان، میانی و خرد کشور زمینه ساز همدلی و همگرایی ملی و در نتیجه تقویت کننده امنیت ملی پایدار کشور شده و مانع نفوذ و تاثیر تبلیغات سوء دشمنان در جامعه گردد.

همانطوری که مشی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران توجه به مطالبات وتحقق بخشیدن به توقعات به جا ومناسب مردم زحمت کش این استان است، ان شاء ا.. امیدواریم قدردان مشارکت ها وتلاشها ی این عزیزان در تمام عرصه ها خواهند بود.

همانطوری که مستحضرید مردم شریف استان گلستان بویژه ترکمن صحرا بواسطه سیل ویرانگر و ضعف مدیریت مسئولین ذی ربط در کنترل و مهار آب های سدها، خسارت های سنگینی را به بخش صنعت و کشاورزی و خانه های مسکونی و زیر ساختها تحمیل نمودند، روز های سخت و دشواری را تحمل می کنند.

مردم عزیز این خطه از ریاست محترم دولت تدبیر و امید و بالأخص وزیر محترم کشور درخواست دارند که به وسع خود در جهت تحقق بخشیدن مطالبات به حقشان بدون نگاه به هر گونه شاخصه انسانی مثل رنگ و نژاد و قومیت و.... برای یکبار هم که شده برای خواسته ی این مردم نجیب اهل سنت استان گلستان لبیک گفته جناب آقای یغمور قلی زاده را که فردی بومی، توانمند و شایسته و با سوابق درخشان در طول خدمتش می با شد به عنوان استاندار استان گلستان منصوب نمایند تا مرهمی بر زخمهای ناشی از سیل ویرانگر وخسارتهای سنگین آن باشد تا بتواند خدماتی صادقانه ومفید به مردم شریف استان خودارائه نماید.

کشور باید با شایستگی پیش برود و این شایستگی در ایشان که تجربه نمایندگی مجلس شورای اسلامی، معاون برنامه ریزی و اداری مالی استانداری گلستان، رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران، معاون سازمان توسعه و تجارت ایران، مشاوروزیر صنعت ومعدن وتجارت و مدیریت شرکت های دولتی و... را دارد موجود است.

لذا انتظار پاسخی شایسته به این همه خلوص و صداقت مردم و فعالین مدنی را از وزیر محترم کشور وعنایت ویژه ومحبت آمیز دولت محترم تدبیر و امید را داریم تا بیش از پیش نظاره گر عمیق تر شدن این همدلی و برادری ها در میان همه هم استانی های عزیزمان باشیم.

امیدواریم با استفاده از ظرفیت همه نیروهای توانمند، دلسوز وهمراهی همه شهروندان عزیز گامی بزرگ در جهت رشد وتوسعه وآبادانی وشکوفایی این استان برداشته شود.
والسلام علیکم ورحمة الله و برکاته

مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا
بنیاد توسعه و عمران آق قلا
رؤسای ستاد دکتر روحانی در ترکمن صحرا

مطالب مرتبط:

هکرهای چینی گوشی‌های آیفون تبتی‌ها و مسلمانان اویغ

دیدار وزیرخارجه جدید آمریکا با همتای سعودی

بیرون کردن زن مسلمان از سالن تبلیغات ترامپ

اعلام ممنوعیت واردات کالا های ایرانی به عربستان

کلینتون خواستار مبارزه با داعش در فضای مجازی شد

فدریکا موگرینی خواستار پرهیز از افزایش تنش با ایرا

بن سلمان در عید فطر بر تخت پادشاهی عربستان می نشین

ناوهای جنگی آمریکایی راهی خاورمیانه شد

علاقه زیاد مردم ازبکستان به نماز تراویح

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات