b_0_0_0_10_images_b_0595970_images_alibaeii.jpg                   

اساس نیوز : امام جمعه مشهد ریزه، قرآن کریم را باعث نجات و برون رفت از مشکلات خواند.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، ، مولوی عبدالکریم علی بایی در بیانات اخیر خود گفت:  دین مبین اسلام باعث تحول در دنیا و باعث تحول در انسانهایی شد که فضایل اخلاقی و انسانی را گم کرده بودند. باید در وجود ما هم بوسیله دین تحول بیاید و باعث تزکیه ما شود.

وی ادامه داد: مجموعه دستورات دین و احکام شرعی باعث نجات ما و راه برون رفت از مشکلات است.ماه رمضان ماه قرآن است باید وجود ما نیز  قرآنی باشد، قرآن در متن زندگی ما قرار گیرد و دستورات قرآن را در زندگی خود پیاده کنیم. صحابه نبی مکرم اسلام با قرآن کریم بودند و نامشان جاویدان شد.

مولوی علی بای اظهار داشت: زندگی ابوبکر صدیق،عمر فاروق، عثمان ذی النورین،علی کرم الله وجهه رضی اللع عنهما قرآنی بود و تابع دستورات قرآن کریم و فرمایشات پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم بودند. این موضوع باعث شد که به عنوان خلفای چهارگانه مسلمانان خوش درخشیدند و باعث پیشرفت اسلام شدند. صحابه رسول اکرم به ایشان ایمان آوردند، در رکاب ایشان در جهاد شرکت می کردند و گوش به فرمان آن حضرت صلی الله علیه و آله وسلم بودند و با قرآن کریم زندگی می کردند همه آنها مدال رضی الله عنهم و رضوا عنه را دریافت کردند و برای همیشه کامیاب شدند.

مدرس حوزه علمیه انوار العلوم خیبرآباد تایباد عمل به دستورات قرآن کریم را چراغ راه و مسیر روشن هدایت دانست و افزود: قرآن کریم دستور به تقوا و خداترسی داده، مسلمان باید خشیت و تقوای الهی داشته باشد با طاعات و عبادات خود را به خداوند متصل کند. کتاب آسمانی مسلمین دستور به صداقت داده است. پس باید در تمام کارها و افعال و معاملات باید صداقت داشته باشیم.آیات الهی ما را به ایثار و از خودگذشتگی تشویق می کند، انصار در وقت هجرت مهاجرین را بر خانه و زمین و وسایل خود اختیار می دادند که هر چه را دوست دارند اختیار کنند.

مولوی علی بایی تاکید کرد: قرآن کریم به اتحاد و انسجام و وحدت دستور می دهد که باعث موفقیت و پیروزی است و از تفرقه و اختلاف نهی می کند که باعث ضعف و سستی واز بین رفتن هیبت و عظمت در مقابل دشمنان می شود.خدای متعال دوستی با کفار و یهود را ممنوع اعلان می کند و مسلمانان را از این امر بر حذر می دارد.

این عالم اهل سنت بیان نمود:  سران کشورهای اسلامی باید به خود بیایند و با اتحاد و انسجام و اطاعت کامل از قرآن کریم و سیره پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم در مقابل دشمنان اسلام  ید واحده شوند و آن عزت از دست رفته را دوباره برگردانند و قدرت و عزت اسلام و مسلمین را به نمایش بگذارند.اگر قرآن کریم در زندگی بیاید نتیجه آن کامیابی و رستگاری در دنیا و آخرت است ، و هر چقدر از آن فاصله بگیریم باعث بوجود آمدن مشکلات و بدبختی ها خواهیم شد.

مولوی علی بای همچنین گفت: هر شخص مسلمان باید برای به دست آوردن قرآن کریم و تعلیم آن تلاش کند و در طول زندگی خود با قرآن کریم و طاعت و بندگی خداوند متعال مشغول باشد. عبادت ما و قرآن کریم ما مخصوص رمضان نیست بلکه در طول سال باید در خدمت قرآن کریم و در طاعت و بندگی باشیم.

مطالب مرتبط:

بروکسل توقف مذاکرت عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را

ترکیه: از جمهوری آذربایجان حمایت می‌کنیم

شعر مفتی مالزیایی حامی عربستان خشم هندوها را بران

کمیته ملی حقوق بشر قطر خواستار رفع موانع سفر حج شد

سیلاب های ابتذال در جوامع مسلمانان

احداث پایگاه ششم ارتش ترکیه برای نظارت بر آتش‌بس د

طالبان ۲۱ عضو دیگر کاروان صلح افغانستان را ربودند

 

دهها شبکه و روزنامه‌ در ترکیه بسته شد

داعش برای نخستین بار 2 زن را گردن زد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات