b_0_0_0_10_images_b_0595970_images_alibaeii.jpg                   

اساس نیوز : امام جمعه مشهد ریزه، قرآن کریم را باعث نجات و برون رفت از مشکلات خواند.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، ، مولوی عبدالکریم علی بایی در بیانات اخیر خود گفت:  دین مبین اسلام باعث تحول در دنیا و باعث تحول در انسانهایی شد که فضایل اخلاقی و انسانی را گم کرده بودند. باید در وجود ما هم بوسیله دین تحول بیاید و باعث تزکیه ما شود.

وی ادامه داد: مجموعه دستورات دین و احکام شرعی باعث نجات ما و راه برون رفت از مشکلات است.ماه رمضان ماه قرآن است باید وجود ما نیز  قرآنی باشد، قرآن در متن زندگی ما قرار گیرد و دستورات قرآن را در زندگی خود پیاده کنیم. صحابه نبی مکرم اسلام با قرآن کریم بودند و نامشان جاویدان شد.

مولوی علی بای اظهار داشت: زندگی ابوبکر صدیق،عمر فاروق، عثمان ذی النورین،علی کرم الله وجهه رضی اللع عنهما قرآنی بود و تابع دستورات قرآن کریم و فرمایشات پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم بودند. این موضوع باعث شد که به عنوان خلفای چهارگانه مسلمانان خوش درخشیدند و باعث پیشرفت اسلام شدند. صحابه رسول اکرم به ایشان ایمان آوردند، در رکاب ایشان در جهاد شرکت می کردند و گوش به فرمان آن حضرت صلی الله علیه و آله وسلم بودند و با قرآن کریم زندگی می کردند همه آنها مدال رضی الله عنهم و رضوا عنه را دریافت کردند و برای همیشه کامیاب شدند.

مدرس حوزه علمیه انوار العلوم خیبرآباد تایباد عمل به دستورات قرآن کریم را چراغ راه و مسیر روشن هدایت دانست و افزود: قرآن کریم دستور به تقوا و خداترسی داده، مسلمان باید خشیت و تقوای الهی داشته باشد با طاعات و عبادات خود را به خداوند متصل کند. کتاب آسمانی مسلمین دستور به صداقت داده است. پس باید در تمام کارها و افعال و معاملات باید صداقت داشته باشیم.آیات الهی ما را به ایثار و از خودگذشتگی تشویق می کند، انصار در وقت هجرت مهاجرین را بر خانه و زمین و وسایل خود اختیار می دادند که هر چه را دوست دارند اختیار کنند.

مولوی علی بایی تاکید کرد: قرآن کریم به اتحاد و انسجام و وحدت دستور می دهد که باعث موفقیت و پیروزی است و از تفرقه و اختلاف نهی می کند که باعث ضعف و سستی واز بین رفتن هیبت و عظمت در مقابل دشمنان می شود.خدای متعال دوستی با کفار و یهود را ممنوع اعلان می کند و مسلمانان را از این امر بر حذر می دارد.

این عالم اهل سنت بیان نمود:  سران کشورهای اسلامی باید به خود بیایند و با اتحاد و انسجام و اطاعت کامل از قرآن کریم و سیره پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم در مقابل دشمنان اسلام  ید واحده شوند و آن عزت از دست رفته را دوباره برگردانند و قدرت و عزت اسلام و مسلمین را به نمایش بگذارند.اگر قرآن کریم در زندگی بیاید نتیجه آن کامیابی و رستگاری در دنیا و آخرت است ، و هر چقدر از آن فاصله بگیریم باعث بوجود آمدن مشکلات و بدبختی ها خواهیم شد.

مولوی علی بای همچنین گفت: هر شخص مسلمان باید برای به دست آوردن قرآن کریم و تعلیم آن تلاش کند و در طول زندگی خود با قرآن کریم و طاعت و بندگی خداوند متعال مشغول باشد. عبادت ما و قرآن کریم ما مخصوص رمضان نیست بلکه در طول سال باید در خدمت قرآن کریم و در طاعت و بندگی باشیم.

مطالب مرتبط:

تصرف قسمتی از خاک کشور فیلیپین به دست داعش

وزیر اقتصاد بابت برخورد نامناسب با نماینده سراوان

مقام عالی رتبه روس:دونالد ترامپ در انتخابات آینده

شیطان 100 تُنی روسی که کشوری را تخریب می کند

طی بیانیه ای اعلام شد؛ گروه بازهای آزاد کردستان م

کنار گذاشتن اختلاف‌ها، راه شکست تروریسم

کدام کشور قدرتمندترین ارتش آسیای مرکزی شناخته شد ؟

ممنوعیت خرید و فروش کالاهای عربستان و امارات در قط

ریش سفید داعش در عراق دستگیر شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات