b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_0000IM269.jpg        

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت بندرترکمن در واپسین ایام ماه شریف رمضان به تشریح حالات بهشت از نگاه قرآن کریم پرداخت.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، عبدالرحمان اخوند کر بهشت را بهترین پاداش خدای متعال برای بندگانی خواند که ماه بندگی به عبادت و روزه داری می گذرانند و خطاب به نمازگزاران گفت: در راه دین الهی جهت ادای فریضه الهی شتاب نمایید تا که گناهان همگی مورد عفو و بخشش قرار گرفته و توفیق رسیدن به بهشت را پیدا کنیم. بهشتی که از بهترین نعمات آذین شده و شامل بندگانی می شود که در ماه مبارک رمضان اوقات شان را با ذوق و شوق به روزه داری، خواندن نماز و ذکر و تسبیح ذات احدیت سپری می کنند.

وی ادامه داد: از نشانه های شخص مسلمان این است که به فرمان خدای متعال تن در دهد. بی شک زمانی موسم قیامت برای تک تک انسان ها از راه رسیده و به سوی آن فرستاده خواهنم شد تا پاسخگوی اعمال دنیوی خود باشند. انسان پرهیزگار در این روز مورد استقبال فرشتگان مقرب واقع شده و به دارالسلام مشرف می گردد تا به مقام پادشاهی و به هر آنچه که لذت چشم و زبان و دل بشمار می آید برسد.
خدای متعال به بندگان صالحش در عوض نعمت های فانی دنیوی، بهترین نعمات روز آخرت را می بخشد. نعمت هایی از قبیل باغ و بوستان و چشمه سارهایی که برای همیشه پویا و برقرار می باشند.

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن اظهار داشت: جنس قصرهای بهشتی تماما از طلا هستند که هرگز فرسوده نمی شوند و این وعده بر حق خدای متعال به مومنان است. متقین در فرش های زیبا و بسیار خوشرنگ جایی می گیرند و لباس هایی از جنس حریر بر تن می کنند. پس می طلبد که در مدت کوتاه عمر این دنیا در مقابل نفس عماره ایستادگی کرده و دچار لغزش و اشتباه نشویم تا بتوانیم به زیارت باریتعالی و رسول بر حق نائل آییم.

این عالم اهل سنت با بیان اینکه اطعام بهشتی شامل میوه و کباب حیوانات و پرندگان، همگی جزو لذیذ ترین نعمت ها هستند بیان نمود: جهت دستیابی به این درجه بلند باید ایمان را در خود به تقویت رسانده و از آنچه که به معنویات ضرر می رسانند پرهیز کنیم. عالیترین خدمه و زیباترین زنان که در زیبایی به مرجان و یاقوت شبیه می مانند در جنت برای اهل آن تدارک دیده شده اند. اینها نعمت هایی هستند که تا کنون توسط کسی دیده و لمس نشده اند.

آخوند کر یادآور شد: بی گمان پیروز واقعی کسی است که در کنار معاش دنیا، آخرتش را نیز در نظر بگیرد. اینک کم کم به پایان ماه شریف رمضان نزدیک می شویم و هدف همگی رهایی از آتش دوزخ و رسیدن به بهشت است. نائل آمدن به درجه تقوا از فلسفه های این ماه شریف بشمار می رود. خالق یکتا در قیامت به انسان متقی و با تقوا با نظر رحمت می نگرد. شخصی که در این ماه از بدی ها فرار کرده و اعمال نیک انجام داده باشد در زمره متقین قرار خواهد گرفت.


امام جمعه اهل سنت بندرترکمن متذکر شد: مراقب باشیم که عبادت را در سایر ماه ها به فراموشی نسپاریم، زیرا تا مادامی که حیات داریم نماز ودنیایش بر گردن ما فرض خواهد ماند. پایان روزه به معنی آن نیست که مساجد را ترک کرده و به لذت های نامشروع مشغول شویم. تنها با یاد خدای متعال است که انسان را به آرامش و آسایش می رساند.

مطالب مرتبط:

باید به نظر ترکیه و ایران در تصمیم‌گیری برای استقل

ا

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:خرید و فروش نسیه طلا ش

افزایش اسلام ستیزی نفرت پراکنی در کانادا

کابینه نجومی رئیس‌جمهور منتخب آمریکا

10 سوالی که بن سلمان جواب نداد

افتتاح اولین سینما پس از 40 سال در عربستان سعودی

چرا داعش آتش می زند ؟

ا

عالم اهل سنت تالشی مخاطرات شبکه های ماهواره ای برا

 

دختران محجبه مدرسه اسلامی میلواکی، با کلیشه‌های ضد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات