b_0_0_0_10_images_fetr90515418-14.jpg                            

اساس نیوز : ماموستا قادری در خطبه های نماز عید فطر شهر پاوه گفتند: متأسفانه باید قبول کنیم در عصر ما نماز عید در منطقۀ کردنشین یعنی نماز تفرقه، بغض، افترا و عقده خالی کردن عقده و برانگیختن احساسات قومی که البته مشوق این خط و روش، بعضی از روحانیون هستند.


صبح روز چهارشنبه (15 خرداد 98) بعد از یک ماه بندگی و عبودیت، نماز عید سعید فطر با حضور اقشار مختلف مردم مومن پاوه و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری در مسجد قباء اقامه گردید.

 ماموستا قادری در خطبه های نماز عید و مقدمه سخنان خود ضمن سلام و تبریک عید رمضان خاطرنشان کردند: سلام خدا بر شما روزه داران باد که یک ماه به خاطر کسب رضایت پروردگار و خوشحالی پیامبر اسلام (ص) در حد توان و وسع خود روزه گرفتید، خداوند به همه ما جزای خیر عطا فرموده و از گناهان ما به لطف و کرم خود بگذرد.

ایشان در ادامه به کارهای انجام شده در ماه مبارک رمضان در مسجد قبا اشاره کردند و گفتند: به راستی امسال در این مسجد کارهای بسیار خوبی انجام شد و بنده خیلی راضیم؛ از احیای شبهای رمضان  تا ختم قرآن و موعظه  و نصیحت شب ها و روزها و چنان می پنداشتم که خداوند تبارک و تعالی و  پیامبر اسلام (ص) به آن راضی و خوشحالند.

ماموستا قادری افزودند: قطعا اعمال ما شامل این آیه است که خداوند می فرماید: «قد افلح من زکاها» رستگار آن کسانی هستند که نفس خود را تربیت و از حقد و کینه پاک کرده اند.

امام‌جمعه پاوه در بخش دیگری از سخنان خود به فلسفه رمضان و عید اشاره نمودند و گفتند: از فلسفه رمضان و عید می توان به تزکیۀ درون، خودسازی ، محبت در بین همدیگر و قدرت نمایی مسلمانان اشاره کرد.

ایشان خاطرنشان کردند: پیامبر بزرگوار ما (ص) درروز عید می فرمودند: همه زنان و مردان و بچه ها با نظم خاص برای برگزاری  مراسم عید به صحرا بیایند چون آن نظم و اجتماع برای مسلمانان نشانه اقتدار و ابهت و برای دشمنان اسلام هم دارای پیام است.

امام‌جمعه پاوه به تفرقه مسلمانان در عصر حاضر اشاره نمودند و گفتند: امروزه تفرقه، بغض، افترا و عقده خالی کردن جزو خروجی  برگزارکنندگان نماز عید است .

ماموستا قادری با اشاره به اینکه بسیاری از ممالک اسلامی امروز را عید فطر اعلام کرده اند؛ گفتند: گروهی هم دیروز بنا به اطلاعیه دربار شاه سعودی نماز عید را برگزار کردند و این در حالی بود که یکی از دو رصدخانه آل سعود رؤیت هلال را تکذیب و رد نموده بود.

امام‌جمعۀ پاوه در ادامه به درج بعضی مطالب نادرست در فضاهای مجازی توسط عده ای که اهل نماز وروزه هم نیستند ، اشاره کردند و گفتند: حقیقت امر این است که امروزه نماز به محل خالی کردن عقده ها و خودنمایی و افترا و دشنام مبدل شده است.

وی افزودند: از دیروز در فضای مجازی سیل دشنام و تهمت به سمت روحانیونی که دیروز نماز عید نخوانده اند، سرازیر شده است؛ این در حالی است که  منتشر کنندگان این مطالب اهل نماز، روزه و حتی اهل قبله هم نیستند.

ایشان تصریح کردند: ما به کسانی که دیروز نماز عید خواندند، چیزی نگفتیم؛ ولی آنان تا توانستند به ما توهین کردند. در هر حال ما اهانت به کسی روانمی داریم و کسی را هم در مسیری که دین به آن راضی نباشد، ناراحت نمی کنیم.

ماموستا قادری افزودند: متأسفانه باید قبول کنیم در عصر ما نماز عید در منطقۀ کردنشین یعنی نماز تفرقه، بغض، افترا و عقده خالی کردن و برانگیختن احساسات قومی که البته مشوق این خط و روش، بعضی از روحانیون هستند.

ایشان در پایان به درگاه باریتعالی دعا کردند و  گفتند: الهی ما را به دیدارت مسرور فرما؛ پروردگارا ما را مایل به درگاهت نما؛ معبودا ما را محتاج مهرت گردان؛ سرورا و خالقا و ای خدای کریم و رحیم و رحمان این بندگان مخلصت به خانه تو آمده اند  برای آنکه لطف خود را شامل حالشان فرمایی، همه از تو می خواهیم از لطف و  کرم و مغفرت خود ما را بی نصیب نفرمایی.

مطالب مرتبط:

قطع کمک مالی آژانس آمریکایی توسعه به برخی از کشوره

شیخ محمد بهجت: باید با وحدت خود دشمنان اسلام را مأ

استقبال از نمایشگاه تاریخ چاپ قرآن در الجزایر

قطر: ايران تنها راه تنفس دوحه است

صدام در شب اعدام چه کرد؟

افشای حکم اعدام فرمانده سابق عملیات نینوا

واکنش رهبر مسلمانان مالت به جنایت داعش در بارسلون

ترامپ: اگر بتوانیم با ایران کنار بیاییم عالی است

 

نامزد وزارت دفاع آمریکا بر روسیه و چین به عنوان چا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات