b_0_0_0_10_images_156350869.jpg

اساس نیوز : نماینده اهل سنت مجلس ششم معتقد است توهین به همسر پیامبر و پخش آن از رسانه ملی برای جمهوری اسلامی که همیشه بر وحدت مسلمانان تأکید دارد، بسیار نادرست بود و امید است دیگر چنین اتفاق‌هایی تکرار نشود.

جلال جلالی‌زاده روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرناپلاس اظهار کرد: در درجه اول، عملی که این مداح انجام داد برای یک انسان مسلمان شایسته نبود. توهین به غیرمسلمانان هم جایز نیست چه برسد به همسر و یاران پیامبر. پیامبر فرموده‌اند مسلمان اهل دشنام، بدگویی، اهانت، اذیت و آزار نیست.

این نماینده پیشین مجلس افزود:  آیا اگر پیامبر زنده بود و کسی به همسر او توهین می‌کرد، خوشحال می‌شد؟ اگر امروز آن نسبت را به شاگردان مراجع تقلید بدهند، چه می‌کنند؟ حالا ببینید این توهین به همسر پیامبر شده است.

این فعال سیاسی ادامه داد:  اتفاق بدتر از عمل این مداح این بود که این اهانت از شبکه ملی که میلیون‌ها بیننده داخلی و خارجی دارد پخش شد. این اتفاق برای کشور ما که همیشه بر وحدت تأکید می‌کند بسیار نادرست بود و تأثیر بدی بر اهل سنت داخل و خارج از کشور گذاشت.

جلالی‌زاده افزود: متأسفانه این‌گونه اتفاق‌ها و اهانت‌ها بسیار رخ داده است و کسی هم مانع اهانت کنندگان نشده است. حتی رهبری هم اهانت به همسران پیامبر را حرام دانسته و فتوا داده‌اند، اما متأسفانه برخی مداحان و وعاظ به این مسئله توجه نمی‌کنند.

این نماینده اهل سنت ادوار مجلس با بیان اینکه اکنون کشور موقعیت حساسی در منطقه دارد و دشمنان در پی ضرر زدن به ایران به دنبال بهانه‌های مختلف هستند گفت: این‌گونه توهین‌ها و بداخلاقی‌ها می‌تواند بهانه لازم را به دشمنان بدهد، بنابراین نباید اجازه داده شود این افراد میدان پیدا کنند؛ چه برسد به اینکه از رسانه ملی به وحدت شیعه و سنی آسیب برسانند.

جلالی‌زاده تأکید کرد: اهانت و توهین به هیچ‌کس روا نیست. در قرآن هم خداوند تأکید کرده حتی حق اهانت به بت‌پرستان وجود ندارد، چرا که اگر شما به آنان اهانت کنید آن‌ها هم به خدای شما اهانت می‌کنند.

او اظهار امیدواری می‌کند که این ‌گونه اعمال و رفتار و اهانت به اهل سنت در کشوری که ادعای وحدت دارد، تکرار نشود.

گفتنی است در پی پخش اهانت یک مداح به مقدسات اهل سنت در شبکه ۵ سیما، رئیس و مدیر این شبکه برکنار شدند و نمایندگان اهل سنت مجلس بابت این برخورد قاطع از رئیس صداوسیما تشکر کردند.

مطالب مرتبط:

عید قربان مبارک

دیدار وزیر فرهنگ ترکیه با مفتی شانگهای

زلزله از منظر دین

جنگ و قتال از دیدگاه اسلام

شکاف نسلی و نقش آن در شکست اخوان المسلمین

ه

مغز متفکر حملات داعش در اروپا، از این گروه گریخت

خنثی شدن حمله تروریستی علیه مسلمانان در انگلیس

چهار محله تا آزادی کامل موصل از دست داعش

چرایی ناکامی جنبش های اسلامی معاصر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات