b_0_0_0_10_images_b_0_0_es_golestanema34.jpg


اساس نیوز : آخوند عبدالکریم جاور در سخنان پیش از نماز عبادی جمعه سوم خرداد ماه ۹۸ ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین در ایام ماه مبارک ماه رمضان، با قرائت آیاتی از سوره النساء اظهار داشت: آیین اسلام به جهت اهمیت زنان در بنیان خانواده و جامعه اسلامی یکی از بلندترین آیات قرآن را به این موضوع اختصاص داده و احکام متعددی در خصوص حقوق زنان، ازدواج، خانواده، ارث، نگهداری از یتیمان و حکومت اسلامی در آن بیان داشته است.


وی تصریح کرد: خداوند متعال در آیتی از قرآن کریم به لحاظ جایگاه ویژه زنان در تربیت فرزندان، به مادرانی که دختران موحد و با ایمان تربیت کنند ورود به بهشت را بشارت داده است.

آخوند جاور به زنان و دختران مومنه توصیه کرد؛ جهت آشنایی با احکام، قوانین و حقوق خود و خانواده سوره النساء و النور را با ترجمه مطالعه کنند و با احکام و دستورات مربوط به خانواده و وظایف افراد جامعه در قبال یکدیگر آشنا شوند.

وی اظهار داشت: چنانچه اعضای خانواده با احکام و وظایف دینی خود نسبت به یکدیگر آشنا باشند و حقوق و حریم های یکدیگر را رعایت نمایند اختلاف و شکافی در بین خانوادها و جامعه پیش نخواهد آمد.

آخوند عبدالکریم جاور قانون برابری زن و مرد رایج در مجامع بشری را ناقص و عملا به دور از شان زنان عنوان کرد و تصریح نمود: در کتاب قرآن به صراحت جایگاه و وظایف سرپرستان خانواده، همسر و فرزندان تعریف و تبیین شده ولی بسیاری از اقشار مردم بخصوص زنان از این قوانین آگاهی و اطلاع کافی ندارند.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخش دیگر سخنان خود با تمجید از شرکت جوانان در سنت حسنه اعتکاف در مساجد منطقه اظهارداشت: اعتکاف یکی از مراسمات مذهبی و از سنت های پیامبر(ص) درماه مبارک رمضان بوده و شایسته است که اعتکاف با اخلاص همراه باشد.

مطالب مرتبط:

اسلام معتدل سعودی ها

بن لادن در سوریه اعلام "جهاد" کرد!

ممنوعیت پخش اذان اوضاع سرزمین‌های اشغالی را به مرز

روسیه، دلیل تماس با طالبان را ایجاد صلح و امنیت عن

 

دیدار رئیس فیسبوک با دانشجویان مسلمان میشیگان

نماز جمعه پاوه به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری

مسیحیان خشمگین دو مظنون حملات به کلیساها را در آتش

آموزش حفظ قرآن با الفبای بریل در استانبول

دستور داعش برای ترور ۳ روحانی مسلمان استرالیایی

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات