b_0_0_0_10_images_80019985.jpg

اساس نیوز : مولانا سید عبدالصمد ساداتی در فرازی از سخنان در مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان(۳خرداد۹۸) در اشاره اهانت به مقدسات اهلسنت در شبکه پنج سیما و محکومیت این عمل ، اظهار داشت: صدا و سیما متعلق به تمام ملت ایران و نهادی است که باید آموزش و فرهنگ صحیح را ارائه دهد و رشد اخلاقی و معنوی جامعه را ترویج نماید.

امام جمعه اهل سنت سراوان با تاکید بر اینکه "برنامه های صدا و سیما در خدمت مصالح و منافع اسلامی و ملی باشند"، خاطرنشان ساخت : از دستگاههای قانونی کشور درخواست برخورد قاطعانه با کسانی را داریم که ناسزاگویی و بی ادبی روا می دارند ، برای ما سنگین و دردآور است زمانی که اصحاب رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم و مقدساتمان را هدف  سوء  قرار می دهند و این عملکرد نه ملی است و نه اسلامی بلکه در تضاد با مصالح ملی و وحدت و برخلاف نظام و اهداف انقلاب و اسلام است.

مولانا ساداتی ابراز داشت: اینگونه افراد را نباید مداح گفت بلکه اینها فحاش اند ، ضمن اینکه از طرف شبکه پنج عذر خواهی شده اما این کافی نیست بلکه با برخورد قانونی از تکرار این موارد جلوگیری شود.

حمله به علما و ترور آنان اقدامی شوم و مذموم است

 مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخشی از سخنان با اشاره به رواج حمله و یا ترور علما در کشورهای اسلامی و اخیر به شهادت رساندن مولانا ابراهیم صفی زاده در افغانستان گفتند: ترور و هدف قرار دادن علما پدیده ای شوم و مذموم است و اخیرا مولانا ابراهیم صفی زاده  نه در بلاد کفر بلکه در کشوری که مسلمان و حکومت اسلامی است.

امام جمعه اهلسنت سراوان تصریح کرد: کشورهای مسلمان در تامین امنیت باید الگو باشند و حاکمان بیشتر احساس مسولیت کنند تا اینگونه حوادث تاسف بار در سرزمین های اسلامی جایگاهی نداشته باشد و مورد سوء استفاده و اهداف شوم دشمنان در ایجاد تفرقه و نفاق بین مسلمانان قرار نگیرد.

مولانا ساداتی ابراز داشت: ضمن محکومیت اینگونه اقدامات ، به خانواده و بستگان آن مرحوم تسلیت می گوییم و دولت افغانستان در شناسایی فرد یا افرادی که مرتکب این جنایت شده اند باید احساس مسئولیت نماید.

آزادی قدس به قدرت ایمانی مسلمانان و  حاکمان آنان بستگی دارد

مولانا سید عبدالصمد ساداتی همچنین با اشاره به روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و توصیه به شرکت در مراسم آن اظهار داشت: مساله قدس فقط سیاسی نیست بلکه متعلق به جهان اسلام و برای تمام مسلمانان واقعی با اهمیت است.

امام جمعه اهل سنت سراوان خاطرنشان ساخت: آزادی قدس فقط به شعار نیست . بلکه قدرت ایمانی عمر فاروق را می طلبد و به شهامت ایمانی صلاح الدین ایوبی و احساس مسولیت حکام عرب و حکومتهای مسلمانان نیاز دارد تا از چنگال اسرائیل غاصب و اشغالگر رها شود.

مسئولان در مواجه با جنگ اقتصادی آمریکا مقابله کنند

خطیب جمعه اهل سنت سراوان در ادامه سخنان با اشاره به جنگ روانی آمریکا و اقدامات ظالمانه علیه کشورمان بیان کرد: آمریکا طبل جنگ را به صدا درآورده اما جنگ نخواهد شد و اگر جنگ فیزیکی باشد در مواجه با نیروهای نظامی و مسلح سپاه و ارتش با پشتیبانی قطعی مردم نمی تواند پیروز شود بلکه برایش شکست خواهد بود.

 مولانا ساداتی افزود: اما هدف آمریکا نا امیدی مردم و جنگ اقتصادی است که در اینجا مسئولیت بر عهده دولت است که با آمریکا مقابله کنند و این مقابله در برخورد با مفاسد اقتصادی از قبیل رانت و رشوه و برطرفی تنگناهای معیشتی با توجه به سرمایه های ملی و ذخایر کشور امکانپذیر است.

ایشان همچنین با اشاره به گلایه برخی از مردم که جهت امرار معاش سوختبری می کنند و اینکه پاسگاه ناهوک سراوان ممانعت می کند گفتند: یا دولت برای این افراد جهت امرار معاش شغل ایجاد کند یا اینکه مسئولین محترم با حمل اندک سوخت آنان که برای امرار معاش است ممانعت نکنند.

مطالب مرتبط:

آمار هولناک جنایات یک ماهه صهیونیستها در فلسطین

تاکتیک جدید داعش؛ جنگ در شهرها

کارمندان کاخ سفید از داشتن موبایل حین وظایف اداری

بازداشت و برکناری گسترده مقامات بلند پایه در عربست

منع سفر شهروندان آلمان به ترکیه

هلاکت سه تروریست داعشی به دست ارتش فیلیپین

ادامه جنگ سرد بین روسیه و ترکیه

نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره مسجد الاق

هشدار صریح فرمانده سپاه به پاکستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات