b_0_0_0_10_images_80019985.jpg

اساس نیوز : مولانا سید عبدالصمد ساداتی در فرازی از سخنان در مراسم نماز جمعه اهلسنت سراوان(۳خرداد۹۸) در اشاره اهانت به مقدسات اهلسنت در شبکه پنج سیما و محکومیت این عمل ، اظهار داشت: صدا و سیما متعلق به تمام ملت ایران و نهادی است که باید آموزش و فرهنگ صحیح را ارائه دهد و رشد اخلاقی و معنوی جامعه را ترویج نماید.

امام جمعه اهل سنت سراوان با تاکید بر اینکه "برنامه های صدا و سیما در خدمت مصالح و منافع اسلامی و ملی باشند"، خاطرنشان ساخت : از دستگاههای قانونی کشور درخواست برخورد قاطعانه با کسانی را داریم که ناسزاگویی و بی ادبی روا می دارند ، برای ما سنگین و دردآور است زمانی که اصحاب رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم و مقدساتمان را هدف  سوء  قرار می دهند و این عملکرد نه ملی است و نه اسلامی بلکه در تضاد با مصالح ملی و وحدت و برخلاف نظام و اهداف انقلاب و اسلام است.

مولانا ساداتی ابراز داشت: اینگونه افراد را نباید مداح گفت بلکه اینها فحاش اند ، ضمن اینکه از طرف شبکه پنج عذر خواهی شده اما این کافی نیست بلکه با برخورد قانونی از تکرار این موارد جلوگیری شود.

حمله به علما و ترور آنان اقدامی شوم و مذموم است

 مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخشی از سخنان با اشاره به رواج حمله و یا ترور علما در کشورهای اسلامی و اخیر به شهادت رساندن مولانا ابراهیم صفی زاده در افغانستان گفتند: ترور و هدف قرار دادن علما پدیده ای شوم و مذموم است و اخیرا مولانا ابراهیم صفی زاده  نه در بلاد کفر بلکه در کشوری که مسلمان و حکومت اسلامی است.

امام جمعه اهلسنت سراوان تصریح کرد: کشورهای مسلمان در تامین امنیت باید الگو باشند و حاکمان بیشتر احساس مسولیت کنند تا اینگونه حوادث تاسف بار در سرزمین های اسلامی جایگاهی نداشته باشد و مورد سوء استفاده و اهداف شوم دشمنان در ایجاد تفرقه و نفاق بین مسلمانان قرار نگیرد.

مولانا ساداتی ابراز داشت: ضمن محکومیت اینگونه اقدامات ، به خانواده و بستگان آن مرحوم تسلیت می گوییم و دولت افغانستان در شناسایی فرد یا افرادی که مرتکب این جنایت شده اند باید احساس مسئولیت نماید.

آزادی قدس به قدرت ایمانی مسلمانان و  حاکمان آنان بستگی دارد

مولانا سید عبدالصمد ساداتی همچنین با اشاره به روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و توصیه به شرکت در مراسم آن اظهار داشت: مساله قدس فقط سیاسی نیست بلکه متعلق به جهان اسلام و برای تمام مسلمانان واقعی با اهمیت است.

امام جمعه اهل سنت سراوان خاطرنشان ساخت: آزادی قدس فقط به شعار نیست . بلکه قدرت ایمانی عمر فاروق را می طلبد و به شهامت ایمانی صلاح الدین ایوبی و احساس مسولیت حکام عرب و حکومتهای مسلمانان نیاز دارد تا از چنگال اسرائیل غاصب و اشغالگر رها شود.

مسئولان در مواجه با جنگ اقتصادی آمریکا مقابله کنند

خطیب جمعه اهل سنت سراوان در ادامه سخنان با اشاره به جنگ روانی آمریکا و اقدامات ظالمانه علیه کشورمان بیان کرد: آمریکا طبل جنگ را به صدا درآورده اما جنگ نخواهد شد و اگر جنگ فیزیکی باشد در مواجه با نیروهای نظامی و مسلح سپاه و ارتش با پشتیبانی قطعی مردم نمی تواند پیروز شود بلکه برایش شکست خواهد بود.

 مولانا ساداتی افزود: اما هدف آمریکا نا امیدی مردم و جنگ اقتصادی است که در اینجا مسئولیت بر عهده دولت است که با آمریکا مقابله کنند و این مقابله در برخورد با مفاسد اقتصادی از قبیل رانت و رشوه و برطرفی تنگناهای معیشتی با توجه به سرمایه های ملی و ذخایر کشور امکانپذیر است.

ایشان همچنین با اشاره به گلایه برخی از مردم که جهت امرار معاش سوختبری می کنند و اینکه پاسگاه ناهوک سراوان ممانعت می کند گفتند: یا دولت برای این افراد جهت امرار معاش شغل ایجاد کند یا اینکه مسئولین محترم با حمل اندک سوخت آنان که برای امرار معاش است ممانعت نکنند.

مطالب مرتبط:

بازیگر مصری با فریب شوهرش کشف حجاب کرد

نفوذ آمریکا و اسرائیل در خاورمیانه قابل چشم پوشی ن

عربستان برای مبارزه با افراط ‌گرایی اسلامی شورا تش

اساس کار ستاد استهلال، وثاقت است/ گزارش اهل سنت را

 

مراسم فارغ التحصیلی طلاب علوم دینی حوزه علمیه صدیق

کشته شدن ملا محمد شیوانی برادر یکی از فرماندهان بز

هشدار سازمان ملل درباره قدرت یافتن دوباره داعش در

در فضای مجازی نیز مراقب فرزندان خود باشیم !!

 

حافظ خردسالی که قرآن را به سه روایت تلاوت کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات