b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_mouulavitaher.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت سنگان روزه داری را فرصتی برای رسیدن به پاداش اخروی دانست.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولوی حبیب الله طاهری طی سخنانی در خصوص فضائل و برکات ماه ضیافت الله گفت: یکی از احسانات خدای متعال ماه مبارک رمضان است. ماهی است که  ابتدای آن رحمت، وسطش مغفرت و در انتها رهایی از آتش جهنم می باشد. رحمت های الله ذوالجلال درطول این ماه عظیم سرازیر می باشد. رمضان در حقیقت بهانه ای است برای اینکه الله متعال، بنده و مخلوقش را مورد عفو و مغفرت قرار دهد.

 وی با بیان اینکه فرصت های ماه رمضان ماه ارزش بسیار زیادی دارند افزود: این موسم هر چند خیلی اندک؛ اما از سوی دیگر طلایی و ارزشمند بشمار رفته و در چشم برهم زدنی به پایان می رسد. هستند افرادی که  پیوسته نیت انجام اعمال نیک را در طول رمضان دارند، لیکن از خصوصیات رمضان این است که در چشم برهم زدنی تمام می شود و بنده گناهکار در خود می ماند که چرا هیچ کاری انجام نداده است. خدای متعال فرمایش می دارد: روزه برای من است و خود من پاداش این ماه را می پردازم.

از این رو همه ما در طول این ماه و ماه های دیگر سال در معرض امتحان و آزمایش هستیم و روزه نیز یکی از جمله مهمترین امتحانات است. برخی در رمضان سربلند شده و تعدادی نیز سرافکنده می گردند.

امام جمعه اهل سنت سنگان ادامه داد: در رمضان تمامی اسباب خوردن و نوشیدن ما بندگان فراهم است. شرایطی پیش میاید که خسته و گرسنه بوده و نیاز به مصرف آب و غذا پیدا می کنیم؛ ولی بنده مومن و خداشناس به دلیل ترس از خالق یکتا ازمصرف نعمت هایی که در سایر ایام حلال می باشند خودداری می کند. امتحان الهی برای امت های دیگر نیز بوده است و هر قومی به ترتیبی از سوی الله ذولجلال امتحان شده اند. در امتحان الهی همیشه عده ای در مقابل اوامر سر تسلیم فرود می آورند و برخی دیگر سر به نافرمانی می زنند. ما امتحان می شویم چون درمقابل مان دشمن قسم خورده ای به نام شیطان قد علم کرده است. دشمنی که از هر راهی وارد می شود تا انسان را به غفلت بکشاند.

مولوی طاهری صبر و استقامت را لازمه موفقیت در میدان امتحان و مبارزه الهی دانست و بیان نمود: صبر وسوسه های دنیوی را کم اثر می کند. در آزمون ماه مبارک رمضان تنها مانعی که بنده مومن را از خوردن و نوشیدن باز می دارد، ایمان و یقین کامل  به حضور ذات احدیت در لحظه لحظه های زندگیش می باشد. خوشنودی فرد روزه دار در موعد افطار تنها به جهت آزادی در خوردن و آشامیدن نیست، بلکه خوشحالی  موفقیت در امتحان الهی  درسراسر وجودش به جریان می افتد. بنده ای که خود را تسلیم  اوامر خدای متعال کند همواره مسرور و خرسند خواهد بود.

این عالم اهل سنت یاد آور شد: تعلقات دنیوی نباید بهانه دل مشغولی ما به مسائل زندگی و غفلت از اوامر الهی شوند. آنچه که اهمیت دارد توجه به انجام فرامین قرآن کریم است تا محبوب باریتعالی گردیم. بی تردید پاداش روزه داری قابل مشاهده بوده و زمانی فرا می رسد که افراد روزه دار با مشاهده پاداشی که خدای متعال به آنها ارزانی می بخشد، لحظه وصف ناپذیری را تجربه می کنند. در آن هنگام هرچه بنده مومن از معبودش درخواست کند به وی داده می شود. پس فرد روزه دار در دو حالت خوشحالی را تجربه می کند. اول در زمان افطار و دوم به وقت دریافت پاداش که آن هنگام به ملاقات الله ذولجلال ناِئل می گردد.

مولوی طاهری متذکر شد: مواظب باشیم تا با تکرار اشتباهاتی مانند برگزاری جلسات غیبت، سخن چینی، دروغ پردازی، تهمت بستن  عبادات خود را تکه تکه و پاره شده تبدیل نکنیم. ریسمانی که به چندین تکه تقسیم شود کارایی اش را از دست می دهد. ارتکاب به این اعمال سایر عبادات ما را هم بی منزلت و کم ارزش می کند. خصوصا مواظب باشیم تا آبروی مسلمان را از بین نبریم. از بین بردن آبروی مسلمان سخت تر و خطرناک تر از حتی خوردن سود حرام است.

امام جمعه اهل سنت سنگان خاطر نشان ساخت: چشم انسان، گوش انسان و تمامی جوارح انسان در روز قیامت برعلیه او خواهند بود. امروزه متاسفانه فضای مجازی به وسیله جهت ریختن آبروی دیگران تبدیل شده است. در گذشته معمولا تعداد معدودی به این دلایل گناهکار می شدند؛ اما فضای مجازی شرایطی را مهیا می کند که ممکن است صدها نفر در یک لحظه به گناه آلوده شوند. عمل دروغ، روزه را نابود می کند. پس اگر ادعای مسلمان بودن داریم و خود را از گروه منافقین جدا می دانیم نباید دروغ بگوییم. این قبیل اعمال که منافقان سر می زند، همچون مردار بد بویی هستند که مشام هر جنبنده ای را آزار می دهند. همه  افرادی که سود حرام می خوردند و کسانی که خود را شاهدی برای سود خوری دیگران قرار می دهند مغضوب الله متعال هستند.

فرزندان خود را به نماز و روزه عادت بدهیم. ترتیبی دهیم که آنها  در جلسات ختم قرآن کریم شرکت کنند. راه توبه را در پیش گرفته و اخلاق مدار باشیم تا در روز حساب از شکایت سایرین در امان بمانیم.

 

مطالب مرتبط:

مسکو آمریکا را عامل سقوط پالمیرا دانست

اعلام آمادگی دمشق برای شرکت در مذاکرات ژنو

برافراشته شدن پرچم فلسطین برفراز ساختمان شهرداری ا

 

وزیر جنگ اسرائیل :روحانی ترور خواهد شد !

شکست فرانسه در اجرای برنامه های ضد افراط گرایی

رئیس جمهور میانمار استعفا کرد

پرورش جنین نیمه انسان و نیمه خوک

ماموستا ملا قادر قادری: روحانیت اهل سنت همیشه همرا

 

یک مسجد؛ هدیه تاجری مسیحی به کارگران مسلمان / عکس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات