b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_im0_images_photo_2019-04-26_21-46-52.jpg

اساس نیوز: امام جمعه موقت سیمین شهر بهره مندی بهینه از فضائل ماه مبارک رمضان را مورد تاکید قرار داد.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز، عبدالعزیز اخوند حنفی در بیانات پیش از خطبه گفت: به امت اسلامی پنج امتیاز داده شده است که سایر امت ها از ان محروم بوده‌اند.

اول: بوی دهان شخص روزه دار که در نزد خدای متعال از بوی مشک نیز خوشبوتر است. دوم: ماهی های داخل دریا در حق روزه داران تا لحظه افطار طلب معرفت می کنند. سوم: الله متعال در هر روز ماه رمضان بهشت را بهتر از روز قبل مزین می نماید. چهارم: طبق وعده باریتعالی، نزدیک است که مشقات و سختی ها از امت اسلامی رخت بسته و همگی به سوی بهشت رهنمون گردند. پنجم: در واپسین شب های این ماه تمام گناهان بندگان مومن و نمازگزار مورد عفو و بخشش قرار می گیرد.

اخوند حنفی ادامه داد: صحابه رضی الله عنهم از نبی اکرم‌ صلی الله علیه و اله وسلم سوال کردند، ایا منظور از واپسین شبها همان شب قدر است؟ ان حضرت جواب داد: البته شب قدر هم فضیلت خودش را دارد، اما خدای متعال در اخرین شب ها مزد یکماه روزه داری بندگانش را به آنها می دهد.

هر شخصی که روزه می گیرد بیش از گذشته به خدای متعال نزدیک می شود. ثواب هر عبادتی توسط فرشتگان مقرب ثبت می گردد، لیکن اهمیت روزه آنقدر در نزد باریتعالی بیشتر است که خود وی برای بندگانش ثواب در نظر می گیرد.

امام جمعه سیمین شهر افزود: روزه داری از جمله عبادتی است که به چشم دیده نمی‌شود و کاملا خالص و بی ریا می باشد. در حدیث شریف امده است: روزه کلید تمام عبادات است. شخصی که روزه می گیرد مسلما نماز هم خوانده و قران کریم نیز تلاوت می‌کند. اینها همه از برکات ماه مبارک رمضان است. شخص روزه دار با انکه می تواند دورازچشم بقیه بخورد و بیاشامد، اما خالق یکتا را مراقب اعمالش دیده و خودداری می ورزد.

این عالم اهل سنت با تاکید بر این مساله که  فرد روزه دار علاوه بر نزد الله متعال، در نزد سایر جانداران هم محبوب است، اظهارداشت: باید تلاش کنیم تا از این همه فضیلت و امتیاز محروم نمانیم. بی گمان کسانی که در این ماه همچنان در گناهان گذشته خود مشغول بوده و غفلت پیشه کنند، هلاک خواهند شد. کسانی هستند که چند روز اول به روزه داری مشغول شده و سپس ترک عبادت می کنند و این گروه حزو دسته مغضوبین خواهند بود.

اخوند خنفی متذکرشد: ترک روزه عواقب سنگینی به دنبال دارد. روایت است هر شخصی که یک روز را عمدا روزه نگیرد بجایش اگر تمام عمر روزه بگیرد فضیلت روزه ماه رمضان را نخواهد داشت. به یاد داشته باشید به هنگام خواندن نماز خضوع خشوع را رعایت کنید.

مطالب مرتبط:

درگیری و انشعاب در صفوف طالبان افغانستان

محاکمه بخاطر بازی پوکمون در کلیسا؛ جوان روس اعلام

ایلون ماسک : انسان برای نجات از جنگ جهانی سوم باید

جعل احادیث نبوی توسط داعش

واکنش طالبان به پیروزی ترامپ' در رسانه های پاکستان

نخستین کتاب هورامی در وصف رسول الله منتشر شد

۵ روز تعطیلی عید سعید فطر و ۱۰ روز تا سه ماه زندان

حمله راکتی گروه داعش به یک مرکز پ‍لیس در اندونزی

مجازات افراط گرایان استرالیایی به جرم توهین به مسل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات