b_0_0_0_10_images_6515648484894894894.jpg

اساس نیوز: امام جمعه  اهل سنت بیرجند و مدیر حوزه علمیه الصدیق در مراسم نماز جمعه اهل سنت بیرجند در بیاناتی پیرامون ویژگی های ماه مبارک رمضان سخنرانی کرد.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز مولانا غلام حیدر فاروقی در این باره گفت: ماه مبارک رمضان،ماه صبر و شکیبایی است.انسان در تمام مراحل عمرش در برابر مشکلات و مصیبت ها نیاز به صبر و شکیبایی دارد.

وی افزود: سالی یک مرتبه کلاس یک ماهه ای بنام ماه مبارک رمضان است که مسلمانان در این کلاس درس های زیادی می آموزند که یکی از آن درس ها صبر و شکیبایی است. صبر آن چنان عبادت بزرگی است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم می فرماید: ثواب صبر و شکیبایی در برابر مشکلات پاداش بهشت را دارد. کسی که در این ماه روزه داری را افطار کند رب متعال گناهانش را عفو می کند.

ماه مبارک رمضان، ماه همدردی انسان ها به همدیگر است. انسان ها از حالت فقرا،نیازمندان آگاهی پیدا می کنند. ماه مبارک رمضان، ماهی است که در این ماه روزی مسلمان زیاد می شود.

مولانا فاروقی در ادامه ویژگی های ماه مبارک رمضان چنین برشمرد: ماه مبارک رمضان،ماه بهار قرآن است.ماهی است که قرآن کریم  نازل شده است. قرآن کتابی است که هدایت و راهنمای همه انسان ها در مسیر زندگی است. ماه مبارک رمضان،ماه مهمانی خدا است.

خداوند متعال برای مهمان های روزه دارش،در این ماه تسهیلاتی را فراهم کرده است. نبی مکرم اسلام فرمایش می کند: هنگامی که ماه رمضان فرا برسد،درهای بهشت به سوی بندگان روزه دار باز می شود و درهای جهنم بسته می شود و شیطان های سرکش که همیشه در سبب فریب مومنین هستند به زنجیر کشیده می شوند.

این عالم اهل سنت یاد اور شد: ماه مبارک رمضان،ماه خودسازی است.ماه مبارک رمضان،ماه تجدید ایمان است. ماه مبارک رمضان،ماه تمرین و برای رسیدن به کمال بندگی است. ماه رمضان ماه انقلاب در روح و جسم است. ماه مبارک رمضان، بهترین فرصت تا دست از گناه برداریم و از لحظات پر بار و فیوضات الهی و نزول رحمت الهی بهره ببریم.

ماه مبارک رمضان،بهترین فرصت است برای جبران کوتاهی هایی که ما در ۱۱ ماه گذشته انجام داده ایم،پیروی از هوا و خواهشات نفسانی ،ترک نماز،غیبت و ...که  در این ما با توبه کردن ،تلاوت قران و نماز شب جبران کنیم. ماه مبارک رمضان، ماه مداوای غفلت است. ماه مبارک رمضان، ماه تقویت رابطه بندگان با خدا است. ماه مبارک رمضان، ماه اجابت دعا است.

مدیر حوزه الصدیق بیرحند تصریح کرد: ماه مبارک رمضان،ماه امتحان و آزمایش های الهی است. ماه مبارک رمضان، ماه آماده شدن سفری است که همه ما در پیش داریم. مسلمان و غیرمسلمان یقین دارد که روزی مرگ فرا می رسد و حساب و کتابی است و لذا باید توشه و عملی داشته باشد.

مطالب مرتبط:

شرط کره شمالی برای آغاز مذاکرات با آمریکا

رهبران حزب دموکرات خواستار لغو سخنرانی ترامپ در کن

الخلیج اونلاین : حملات تروریستی داعش به عربستان

آموزش اصول اسلام در مدرسه آمریکایی

ا

اقدام سفیرعربستان در پی اخراج شدن وی از بغداد

پخش زنده محاکمه رئیس‌جمهور متهم به فساد از تلویزی

بهره مندان اختلاف افکنی در جامعه اسلامی

نگرانی درباره رشد افراط‌گرایی در آلمان

ب

ریشه عقیده اشعری و ماتریدی از نگاه اهل سنت و جماعت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات