b_0_0_0_10_images_6515648484894894894.jpg

اساس نیوز: امام جمعه  اهل سنت بیرجند و مدیر حوزه علمیه الصدیق در مراسم نماز جمعه اهل سنت بیرجند در بیاناتی پیرامون ویژگی های ماه مبارک رمضان سخنرانی کرد.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز مولانا غلام حیدر فاروقی در این باره گفت: ماه مبارک رمضان،ماه صبر و شکیبایی است.انسان در تمام مراحل عمرش در برابر مشکلات و مصیبت ها نیاز به صبر و شکیبایی دارد.

وی افزود: سالی یک مرتبه کلاس یک ماهه ای بنام ماه مبارک رمضان است که مسلمانان در این کلاس درس های زیادی می آموزند که یکی از آن درس ها صبر و شکیبایی است. صبر آن چنان عبادت بزرگی است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم می فرماید: ثواب صبر و شکیبایی در برابر مشکلات پاداش بهشت را دارد. کسی که در این ماه روزه داری را افطار کند رب متعال گناهانش را عفو می کند.

ماه مبارک رمضان، ماه همدردی انسان ها به همدیگر است. انسان ها از حالت فقرا،نیازمندان آگاهی پیدا می کنند. ماه مبارک رمضان، ماهی است که در این ماه روزی مسلمان زیاد می شود.

مولانا فاروقی در ادامه ویژگی های ماه مبارک رمضان چنین برشمرد: ماه مبارک رمضان،ماه بهار قرآن است.ماهی است که قرآن کریم  نازل شده است. قرآن کتابی است که هدایت و راهنمای همه انسان ها در مسیر زندگی است. ماه مبارک رمضان،ماه مهمانی خدا است.

خداوند متعال برای مهمان های روزه دارش،در این ماه تسهیلاتی را فراهم کرده است. نبی مکرم اسلام فرمایش می کند: هنگامی که ماه رمضان فرا برسد،درهای بهشت به سوی بندگان روزه دار باز می شود و درهای جهنم بسته می شود و شیطان های سرکش که همیشه در سبب فریب مومنین هستند به زنجیر کشیده می شوند.

این عالم اهل سنت یاد اور شد: ماه مبارک رمضان،ماه خودسازی است.ماه مبارک رمضان،ماه تجدید ایمان است. ماه مبارک رمضان،ماه تمرین و برای رسیدن به کمال بندگی است. ماه رمضان ماه انقلاب در روح و جسم است. ماه مبارک رمضان، بهترین فرصت تا دست از گناه برداریم و از لحظات پر بار و فیوضات الهی و نزول رحمت الهی بهره ببریم.

ماه مبارک رمضان،بهترین فرصت است برای جبران کوتاهی هایی که ما در ۱۱ ماه گذشته انجام داده ایم،پیروی از هوا و خواهشات نفسانی ،ترک نماز،غیبت و ...که  در این ما با توبه کردن ،تلاوت قران و نماز شب جبران کنیم. ماه مبارک رمضان، ماه مداوای غفلت است. ماه مبارک رمضان، ماه تقویت رابطه بندگان با خدا است. ماه مبارک رمضان، ماه اجابت دعا است.

مدیر حوزه الصدیق بیرحند تصریح کرد: ماه مبارک رمضان،ماه امتحان و آزمایش های الهی است. ماه مبارک رمضان، ماه آماده شدن سفری است که همه ما در پیش داریم. مسلمان و غیرمسلمان یقین دارد که روزی مرگ فرا می رسد و حساب و کتابی است و لذا باید توشه و عملی داشته باشد.

مطالب مرتبط:

امام جمعه چنارلی:باید قدر نعمت های انقلاب اسلامی ر

ادامه استعفای مقامات ترامپ/سخنگوی کاخ سفید هم رفت

طرح مرکز اسلامی فلوریدا برای آشنایی عموم مردم با ا

پیشنهاد پُست سیاسی به دروازه بان محبوب فوتبال ایتا

500 کودک در اردوگاه‌های آموزشی داعش در سوریه

تاکید شرکت‌کنندگان در نشست بین‌الافغانی دوحه بر اد

 

مخالفت تیلرسون با برگزاری مراسم ماه رمضان در امریک

51 درصد از مردم آمریکا موافق تقویت جایگاه دین در ج

ا

نشست کابینه امنیتی اوباما درباره سوریه

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات