b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_65645654.jpg

اساس نیوز:  امام جمعه مشهد ریزه در بیانات اخیر خود بر بهره مندی از فضائل ماه رمضان تاکید کرد.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز مولوی عبدالکریم علی بای در ابتدای سخنانش با تلاوت ایه شریفه << شهر رمضان الذی انزل فیه القران >> به تشریح فضایل ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: هدف از روزه گرفتن اصلاح و تزکیه نفس ، تقویت بعد روحی و دستگیری  مستمندان است رمضان ماه تزکیه نفس ، ماه نزول قران ، ماه اصلاح تفکر و عقیده ، ماه رجوع به سوی خداوند و ماه بازگشت به طاعت و بندگی است.

وی اوقات سحری و افطاری ، نماز تراویح ، کمک به فقرا و مستمندان ، رجوع الی الله و شور و شوق بیشتر مومنین جهت طاعت و عبادت ، زنجیر شدن شیاطین و اعتکاف دهه اخیر رمضان را از خصوصیات این ماه با برکت دانست و بیان نمود:  رمضان ماه برکات و خیرات ، ماه پاکی و وارستگی ، ماه قرب و نزدیکی به حق تعالی است.

امام جمعه شهر مشهد ریزه متذکر شد: شب های رمضان برای عبادت و دعا و تلاوت و راز و نیاز و تضرع به درگاه حق تعالی و جهت قرب و نزدیکی به اوست. در دل شب و وقت سحر نماز تهجد بخوانیم و به درگاه خداوند متعال دعا و تضرع و راز و نیاز داشته باشیم پس شایسته مسلمان نیست این اوقات را به بطالت سپری کند متاسفانه رمضان ماه تمرین آشپزی ، و مزین کردن سفره ها شده و در هنگام افطار از ذکر و عبادت و دعا غافل می شویم.

امام جمعه شهرمشهدریزه در بخش دیگری از بیاناتش به ائمه مساجد جهت تعلیم در مساجد توصیه و تاکید ورزید: در طول سال و بالاخص در ماه مبارک رمضان که خواهران نیز در مساجد و نمازهای تراویح حضور دارند، تعلیم  و تعلم را جدی بگیرید .

هدف از خواندن نماز تراویح و ختم قران استفاده معنوی و عبادت خداوند متعال است، پس تلاش کنیم تا با وقار و آرامش کامل خداوند را عبادت نماییم .

مولوی علی بائی همچنین به اهمیت و اجر و ثواب افطاری دادن روزه داران اشاره نموده و گفت در سفره های افطاری مساجد همه شریک باشند تا از  ثواب و اجر  عظیم افطاری دادن بهره مند شوند.

مطالب مرتبط:

میانه روی را غلط معنی نکنیم

افندی عبدالله راستگو:صداقت در عمل از ویژگی های حسن

انتصاب یک زن به سمت معاون وزیر دیانت ترکیه

عربستان استفاده از ارز مجازی «بیت کوین» در معاملات

حال و هوای مرز کره شمالی و جنوبی پس از دیدار "این"

دادگاه کیفری خواهان تحویل گرفتن فرزند قذافی شد

یک زن ایرانی به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه آمری

ا

یونان معلم های مسلمان استخدام می کند

انتقاد اسقف اعظم پاریس از ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات