b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_photo_2019-04-26_21-46-52.jpg

اساس نیوز : امام جمعه موقت سیمین شهر در بیانات خود در نماز جمعه این هفته بر ضرورت استفاده بهینه از فرصت های طلایی ماه روزه تاکید کرد. گزیده بیانات مفتی عبدالعزیز آخوند حنفی در نماز جمعه این هفته تقدیم کاربران اساس نیوز می گردد.


رمضان ماهی است که خدای متعال در طول ان امت محمدی را مورد عفو و بخشش خود قرار می دهد. چه بسا بندگانی هستند که به دلیل کثرت گناه در ورطه سقوط بوده ولی در این ماه بخشیده شده و سعادتمند شدند. اهل آسمان یازده ماه سال را به امید فرا رسیدن رمضان سپری می کنند از این رو باید بدانیم که ایام ماه روزه برای همه ما یک فرصت هم و طلایی است. همه کوشش خود را شمار ببندیم تا از دقایق و ساعات ارزشمند رمضان به بهترین نحو ممکن استفاده بگیریم. چرا که سرنوشت امت اسلامی در طول سی روز ایام روز داری رقم می خورد.

رمضان به عبارت بهتر عالی ترین فرصت است تا آنسان مزمن بتواند گناهانش را شسته و در حالت پاک و روحانی با خلق یکجا رلز و نیاز کند. متاسفانه کسانی هستند که این ماه را مانند دیگر ایام سال به بطالت می گذرانند.

قرآن کریم خطاب به مومنین فرمایش می کند: ای کسانی که ایمان اوردید روزه برای شما فرض گردانیده شده است. چه بسیار انسان هایی که از روزه داری چیزی جز تشنگی و گرسنگی نصیب نمی برند. یکی دیگر از توصیه های مهم در این ماه، شرکت در نمازهای جماعت و ختم قرآن کریم است. نبی مکرم فرمایش می کند: روزه سپری در برابر خواهشات نفسانی است.

عمری که می رود و روزهایی که می گذرند مجددا تکرار نمی شوند. بررسی کنیم که در طول ماه رمضان چه مقدار عبادت کرده ایم. بدانید که مسابقه واقعی و میدان شهامت همانا بندگی باریتعالی است. اگر قصد خودنمایی داریم باید قدر این روزها را بدانیم. در این شب ها از خواندن نماز تهجد غافل نشویم. چنانچه وظایفی در این دنیا داریم دست به کار و دل به یار بسپاریم و دعا را در برنامه روزانه خود بگنجانیم. هم نشین شبانه ما الله متعال و آیات قرآن کریم باشد. انگاه پروردگار یکتا در نزد فرشتگان به داشتن چنین انسان های پاک و مومن اظهار فخر و خوشنودی خواهد نمود.

مطالب مرتبط:

حمایت فعالان حقوق بشر در اروپا از فلسطین

پنج عدد مهم برای ترامپ

استاد تنگلی طانه: در اسلام جان ،مال و آبروی یک مسل

داعش چند هزار نیرو در لیبی دارد ؟

مولانا سید محمد فاضلی موحد: علماء در قبال مسائل ر

امام جمعه بندر ترکمن:ایمان و حیا دو بال انسان مومن

تظاهرات مخالفین ترکیه ، از آنکارا تا استانبول

رییس جدید سازمان سیا؛ افسر اطلاعاتی زن با گذشته‌ای

واکنش های جهانی به تصمیم آمریکا در زمینه تحریم سپا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات