b_0_0_0_10_images_IMG_20170128_062654-1024x660.jpg
 

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان ۲۰ اردیبهشت ماه در سخنان پیش از نماز عبادی جمعه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین گفت: ماه رمضان ماه رحمت الهی است و همه ما مسلمین چند روزی میهمان ضیافت خداوند هستیم.


حاج آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: ماه مبارک رمضان روزهایی خاص و پر از معنویت و فضیلتی است که خداوند متعال آن را برای مومنین صالح خود با برکات خاص، رحمت ها و ثواب های بشمار مزین نموده است.

وی اظهار داشت: خداوند بعضی لحظات، ایام، ماه ها و مکان ها را نسبت به سایر زمان ها و مکان ها با شرافت تر و پر فضلیت قرار داده و از آنها با مساجد الله، بیت الله الحرام یا ایام الله نامبرده است و برآورده شدن مناجات ها، استغفارها و دعای مومنین در این زمان و مکان ها قریب به یقین است.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: لحظات ملکوتی سحر در ایام ماه مبارک رمضان، روزهای جمعه «سید ایام» و نیز ماه شریف رمضان «سرور ماه های سال» از جمله ی ایام خاص هستند.

آخوند عبدالکریم جاور اظهار داشت: مومنین چنانچه در ماه مبارک رمضان فرایض و سنن پیامبر(ص) را با خلوص نیت به جا آورند در کسب معنویات موفق تر خواهند بود.

وی تاکید کرد: ماه رمضان ماه گرسنگی و تشنگی و یا افراط و تفریط نیست، بلکه ماه تزکیه جسم و روح، ماه حسن رفتار و کردار و حفظ زبان از غیبت، دروغگوی و گفتارهای ناپسند است.

خطیب جمعه به مردم توصیه کرد دراین روزها و شب های ماه مبارک رمضان به جای صرف وقت در دنیای مجازی و مشاهده کانال های متعدد خبری کم ارزش، با قرآن انس بیشتری داشته باشند و با تعقل در آیات الهی و مطالعه کتب دینی ایمان خود را تقویت و از اجر و پاداش الهی  برخوردار شوند.

وی در انتهای سخنان خود با اشاره به افزایش روز افزون دمای هوا،  از مردم خواست تا علاوه بر صرفه جویی و استفاده بهینه از دستگاه های سرمایشی در مساجد، مراعات حال سالمندان را داشته باشند و موذن های  مساجد نیز زمان شرعی اذان و اقامه نماز را رعایت نمایند.  

مطالب مرتبط:

اقدام عجیب مرد داروساز برای جذب کودکان به داعش / ع

دولت افغانستان نمی‌داند که با طالبان بجنگد یا صلح

ا

نزول شدید ارزش روبل در برابر دلار

 

فرورفتن معبد بودایی های میانمار در آب

مرد عربستانی برای لاغر شدن به داعش پیوست!

شرط عربستان برای حجاج ایرانی

شیخ بهجت: تلاش کنیم به شکل بهینه از فرصت های روزه

خوشحالی فعالان اهل سنت از خبر آزادی امید کوکبی

شرط اسد برای تن دادن به آتش بس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات