b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_55558545254.jpg
اساس نیوز : اسماعیل آخوند قدیری ، ماه شعبان، ماه رحمت الهی است. فرصتی جهت بهره مندی از فضایل این ماه عظیم  و تقاضای غفو و بخشش درباره گناهانی که هر انسانی ممکن است در طول یکسال مرتکب شده باشد. از این رو شعبان ماهی است که مومنان را بخاطر فضائل و برکاتی که دارد خوشنود می سازد.


انسانهای مومن در طول این ماه باید نهایت تلاش و کوشش خپد را بکار ببندند تا در کسب ثواب از سایر امت پیشی بگیرند. این عجله و شتاب درحقیقت نه برای منافع دنیوی، بلکه برای کسب رضایت الله متعال می باشد..عبادت باعث می شود دل از غفلت غبار روبی شده و قلب ها به صیقل برسند. اگر ادعای ما دوست داشتن نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم است، می بایست راه و روش آن حضرت را الگوی زندگی خود قرار دهیم.

کسی که در دل خود محبت الله متعال را نداشته و طریق هوای نفس را در پیش بگیرد، در روز قیامت اندوخته ای نخواهد داشت. حضرت عایشه رضی الله درخصوص حالات نبی مکرم اسلام در این ماه می فرماید، حز ماه رمضان، هیچ ماهی نبود که رسول خدا به اندازه ماه شعبان روزه بگیرد. در این ماه اعمال انسانها به سوی الله متعال رجوع داده می شوند، پس چه نیک است که بنده مومن در این هنگام روزه دار باشد.

در طول ماه شعبان بندگان مومن می توانند با خواندن نماز تهجد حاجت شان را از باریتعالی طلب نمایند. معاذ بن جبل رضی الله در حدیثی از آن حضرت صلی الله علیه و آله وسلم فرمایش می کند، هر شخصی کهذدر این ماه طلب بخشش کند باریتعالی او را در گروه بندگان شایسته قرار می دهد.

مطالب مرتبط:

امام جمعه پاوه : بعداز چهل سال از عمر انقلاب ضرورت

مالزی علیه میانمار بخاطر مسلمانان روهینگیا وارد عم

نقدی بر مقاله شیخ محمد خطیب درباره ضرورت های احیای

لحظات عجیب در مصاحبه حریری/از بغض‌های فروخورده تا

استقبال از ابتکار تلفنی ترکیه برای آموزش قرآن

وزیر دفاع آمریکا : رهبر داعش زنده است

آیا آمریکا سوریه را اشغال خواهد کرد؟

هزاران سایت تبلیغاتی داعش در روسیه مسدود شد

 

نرم افزار کاربردی «تشخیص حلال» در مالزی ساخته شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات