b_0_0_0_10_images_basij-29-08-95-01.jpg

اساس نیوز : حاج ماموستا قادری در دومین جلسه ستاد اخوت و حمایت پاوه، با بیان اینکه تشکیل این ستاد یک امتحان برای مسئولان و مردم ماست که امیدوارم از این امتحان هم سربلند بیرون بیاییم، گفتند امیدواریم این اقدام الگویی برای کل کشور شود که مردم پاوه و اورامانات باوجود گرفتاری زیاد و مرزنشینی و گرفتاری زلزله توانسته‌اند کاری مهم انجام دهند.


اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ روز دوشنبه ۲۶/۱/۹۸ دومین جلسۀ ستاد اخوت و حمایت (ستاد کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور) با حضور ماموستا ملا قادر قادری، جمعی از ائمه جمعه و روحانیون، فرماندار، بخشدار مرکزی، جمعی از رؤسای ادارات، خیرین و اعضای دست‌اندرکار ستاد در مسجد قبا تشکیل شد.

حاج ماموستا قادری در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به مدعوین و تشکر از حضور گرمشان، گفتند: قطعاً برپایی این جلسه باعث آبروی شهر ما و متدینین منطقه است.

ایشان ضمن اشاره به مشکلات بوجود آمده در برخی استانهای کشور به دنبال سیل ویرانگر اخیر، افزودند: به خاطر اینکه شأن مردم ما حفظ شود بر همه ما تکلیف است به هر مقدار که می‌توانیم در برابر هم‌وطنانمان که دچار مصیبت طوفان و سیل شده‌اند ادای تکلیف نماییم.

امام‌جمعه پاوه با اشاره به اینکه بیش از ۲۵ استان کشورمان درگیر سیل هستند، خاطرنشان کردند: در جنگ تحمیلی ۸ ساله با صدام تنها مرزهای ما گرفتار بودند که جمعیت آن‌ها به ۱۰ استان نمی‌رسید، اما امروز مردم ۲۵ استان به مصیبتی سخت گرفتارند تا حدی که به گفته وزیر محترم کشور میزان خسارت وارده بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

ماموستا قادری با بیان این نکته که تأمین چنین هزینه‌ای با توجه به وضعیت عمومی کشور از توان دولت خارج است، خاطرنشان کردند: در این برهه حساس نیاز مبرم به همکاری ملت می‌باشد و ما باید زکات سلامتی خود را ادا و دولت را یاری نماییم.

ایشان در ادامه سخنانشان با قرائت آیه «وتعاونوا علی البر والتقوی» گفتند: هرچند امروزه وضع اقتصادی مردم ما خوب نیست و اجناس گران و بیکاری زیاد است اما به فرموده قرآن ما باید تلاش کنیم در مسائل خیر همدیگر را کمک کنیم.

وی خاطرنشان کردند: در جلسه اول ستاد کارها را تقسیم نموده‌ایم و امروز هم از باینگان و نوسود و نودشه و بانه وره ائمه محترم جمعه و جمعی از معتمدین را دعوت کرده‌ایم تا ان شاء الله با درایت و کار جمعی اجناس را جمع‌آوری نمایند و کاروانی بزرگ به نام خیرین شهرستان پاوه به مناطق سیل‌زده اعزام نماییم.

ماموستا قادری گفتند: ان شاء الله تا دوشنبه هفته آینده گزارش هیئت و اعزّ علما و شوراها در شهر و روستا به ستاد برسد تا هر چه زودتر کمک‌های مردم شهرستان پاوه به مناطق سیل‌زده ارسال گردد.

ایشان با بیان اینکه این یک امتحان برای مسئولان و مردم ماست که امیدوارم از این امتحان هم سربلند بیرون بیاییم، گفتند: امیدواریم این اقدام الگویی برای کل کشور شود که مردم پاوه و اورامانات باوجود گرفتاری زیاد و مرزنشینی و گرفتاری زلزله توانسته‌اند کاری مهم انجام دهند.

امام‌جمعه پاوه در ادامه سخنان خود به دو نمونه از ایثار مردم پاوه اشاره کردند و گفتند: امروز دو نامه از زندان پاوه دریافت کردم که مرا خیلی تحت تأثیر قرار داد یکی نامه جوانی است که نوشته بود در زندان کارم ظرف‌شویی و تهیه غذا برای زندانیان است و ۳۰۰ هزار تومان از این راه جمع کرده‌ام و آن را به برادران و خواهران سیل‌زده‌ اهدا می‌نمایم؛ دیگری نامه معلمی است که فعلاً زندان است. طی نامه‌ای نوشته ماموستا تنها 200 هزار تومان پولی را که خانواده‌ام برای امورات جاری بنده در زندان فرستاده‌اند تقدیم عزیزان سیل‌زده می‌کنم.

ماموستا قادری در پایان گفتند: امیدوارم در این مقطع زمانی که مردم سیل‌زده فریاد برمی‌آورند «هل من ناصرٍ ینصرنی؟» جزو کسانی باشیم که به ندای آنها پاسخ داده و آنان را یاری دهیم.

مطالب مرتبط:

حاشیه ای بر دستگیری متهمان حادثه تروریستی چابهار

حافظ تاجیکی :قرآن کتاب راهنمای بشریت است

سقوط جنگنده ارتش سوریه در استان دمشق + عکس

شایعه پردازان سیل ایران دستگیر شدند

خبر کوتاه : نخستین سنگ قبر دیجیتال جهان در اسلوونی

ا

سازمان ملل: ۱۱۰۰ مسلمان طی ۱۸ ماه گذشته در میانمار

کنفرانس بین المللی امت اسلامی در استانبول برگزار ش

اسماعیل خان: ترکمنستان با طالبان در ارتباط است و آ

ترامپ به اعدام محکوم شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات