b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_M_Momen.jpg

اساس نیوز : مدرس محترم حوزه علمیه احناف خواف  در مراسم نماز جمعه بیست و سوم  فروردین ماه ۹۸ اهل سنت خواف  گفت:  خداوند متعال با بندگان یک شرط مطرح می فرماید که اگر شما دین حق را یاری کنید من هم به شما را یاری می‌ رسانم.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز ، مولوی گل محمد مومن گفت: همه ما انسان ها در تمام امورات زندگی دنیوی و اخروی خویش به یاری رب متعال نیاز داریم و تمامی مخلوقات نیازمند یاری خالق یکتا هستند. در برابر رفع مشکلات و درخواست نعمات باید راهی را در پیش بگیریم که خداوند متعال ما را یاری کند و همانطور که شرط می گذارد اگر شما دین حق را یاری کنید من هم به شما را یاری می‌ رسانم. مولوی  مومن افزود: اولین مورد از راه های یاری دادن دین اسلام، تلاش برای ادای فرایض دین خداوند متعال و رونق دادن آن ست.

تنها چیزی که خالق یکتا با تاکید در قرآن کریم می فرماید که اصلا بخشیده نمی‌شود شرک است؛ پس بایستی همواره در آیات قرآن و احادیث نبوی بررسی کرد تا ایمان و توحید واقعی چیست و زنگار ایمان را شستشو داد و بر این اساس زندگی کرد.

وی  دومین رکن بزرگ مسلمانی را به پا داشتن نماز دانست و تاکید کرد: تمام خادمین، هیئت امنا، ائمه جماعت، داعیان نماز همگی یاری گر دین خدا هستند و نوعی جهاد جاری است و اختصاص به قشر و گروه خاصی ندارد.
خطیب نماز جمعه اهل سنت خواف اظهار داشت: ادای زکات بخشی از یاری دین است؛ حضرت ابوبکر رضی الله عنه در زمان خلافت خویش فرمایش میکند: من با مانعین زکات جهاد می‌کنم و بین نماز و زکات فرق نمی‌گذارم و هر دو فرض خدا است.


جایگاه و عظمت حج را ترویج و تبلیغ نماییم تا مسلمانی نباشد که استطاعت داشته و کار نیک بسیار انجام داده باشد ولی حج نرفته باشد.مولوی مومن خاطر نشان ساخت: دومین راه یاری دادن دین اسلام، تلاش برای ترویج فرهنگ اسلامی در بین جوامع مسلمین از طریق حوزه های علمیه، جماعت تبلیغ و ... است و عموم مردم وظیفه دارند تا با ترویج فرهنگ قرآنی و سیره نبوی سعی کنند عقاید اسلامی و سیره رسول الله(ص) در قلوب همگان راسخ و ثابت شود و از این طریق دین خدای متعال را یاری کنند.

مطالب مرتبط:

مولانا عبدالحمید : رأی مردم «امانت» و خیانت در اما

سرنوشت شوم اسلام متات در قلمرو داعش/سه بار مجبور ب

پارلمان مصر: حمایت قطر از گروه‌های تروریستی در مصر

ا

شکاف در داعش؛ حملۀ شدید رهبر بوکو حرام به البغدادی

مولانا عبدالغنی در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان:

امکان استخدام زنان در وزارت دادگستری عربستان

اولین روز مدرسه وارث تاج و تخت بریتانیا / عکس

ترامپ در سخنرانی مراسم تحلیف خواهان یکپارچگی خواهد

خبرکوتاه : تجمع صدها آمریکایی در حمایت از جامعه مس

دیدگاه‌ها   
رحمانی
0 #1 رحمانی 1398-01-24 23:59
درود براستادبزرگوارمولوی مومن اساتیدارجمندحوزه علمیه اهلسنت احناف خواف
نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات