b_0_0_0_10_images_go55rgijnet-2.jpg
اساس نیوز : مولانا محمدحسین گرگیج قرار گرفتن سپاه در لیست تروریستی از سوی امریکا را ظالمانه دانستند و ضمن محکومیت این اقدام، امریکا و هم پیمانانش را تروریست دولتی عنوان کردند.


اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری دفتر اطلاع رسانی شیخ التفسیر مولانا گرگیج، ایشان در مراسم نمازجمعه (23 فروردین 98) شهرستان آزادشهر، قرار گرفتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی را محکوم کردند و اظهار داشتند: سپاه پاسداران از ابتدای انقلاب اسلامی به رسمیت شناخته شده است و اکنون امریکا این ارگان نظامی را در لیست گروه های تروریستی قرار داده است که این حرکت در واقع ظلمی به ملت ها علی الخصوص ملت ایران بود.

امام جمعه اهل سنت شهرستان آزادشهر افزودند: اگر امریکا، نیروهای نظامی ما را تروریست خطاب می کند بنده خود امریکا را بدترین تروریست می دانم زیرا شاهد اشغالگری وظلم های آنان در گوشه و کنار دنیا هستیم.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش با اشاره به جنایات امریکا خاطرنشان ساختند: کدام کشور است که امریکا در آن مرتکب جنایت نشده است؟! امریکا و هم پیمانانش در غرب و شرق آسیا ظلم های فراوانی مرتکب شدند و مردم بی گناه زیادی را از بین بردند، آیا این گونه اعمال، تروریستی نیستند که آنان ما را تروریست می نامند؟ اشغالگری ها ابتدا از سمت شما شروع شد و آغازگر ظلم و جنایت شما بودید.

ایشان در ادامه، اقدامات خودسرانه امریکا را خلاف موازین بین المللی دانستند و گفتند: مردم فلسطین سال هاست که گرفتار جنایت شما هستند و ترامپ نادان، قدس شریف را پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی می کند و از آن سو بلندی های جولان را متعلق به رژیم صهیونیستی می داند، چه کسی به شما اجازه داده که از سوی خود پایتخت و مرز تعیین کنید و رفتارهای خلاف قوانین بین المللی داشته باشید.

عالم برجسته اهل سنت کشور در عین حال تأکید کردند: شما خودتان با توجه به اقدامات جنایت کارانه، تروریست دولتی محسوب می شوید؛ نباید یک اُرگان رسمی تروریست شناخته شود زیرا اگر این گونه باشد تمامی ارگان های نظامی و ارتش های مدافع یک کشور تروریست محسوب می شوند پس این جریان نابخردانه از سوی ما محکوم است.

 مولانا گرگیج با بیان این که " ملت ایران اعم از همه اقوام و مذاهب مدافع وطن هستند" بیان کردند: همه اقوام و مذاهب یکرنگ هستیم و مدافع کشور محسوب می شویم و هرگز نخواهیم گذاشت بیگانگان به کشورمان چنگ اندازی کنند و دست در دست هم دشمنان میهن را با ذلت و خواری بیرون می رانیم.

 برپایی نمازجمعه اهل سنت در شهر بجنورد سبب خرسندی شد

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر در بخش دیگری از اظهارات شان ضمن اظهار خرسندی از برپایی نمازجمعه شهروندان اهل سنت گفتند: خبری که این هفته موجب خرسندی شد برگزاری نمازجمعه اهل سنت در شهر بجنورد بود و جای تقدیر دارد، نزدیک به چهل سال بود که حدود 35 هزار شهروند اهل سنت از نعمت نمازجمعه محروم بودند که بارها در این باره متذکر شدم.

مفسر برجسته اهل سنت کشور خطاب به شهروندان اهل سنت بجنورد و دولتمردان گفتند: از شهروندان اهل سنت بجنورد درخواست دارم نمازجمعه را هرچه باشکوه تر برگزار کنند و از سویی دیگر از مسئولین دولتی نیز می خواهم که اگر شهروندان اهل سنت با کمبود جا مواجه شدند مکان بزرگ تری که در شأن نظام جمهوری اسلامی باشد را اختصاص دهند تا این عزیزان بتوانند به سهولت نمازجمعه را اقامه کنند.

ایشان با بیان این مطلب که "وظیفه حکومت اسلامی گسترش اماکن مذهبی می باشد" گفتند: دولتمردان باید با برگزاری شعائر مذهبی همکاری کنند، مردم هم باید از این نعمت الهی به خوبی استقبال کنند و نمازهای جمعه و عیدین را با شکوه تر برگزار نمایند.

مولانا گرگیج ضمن تشکر از امام جمعه اهل تشیع و دیگر عوامل اجرایی برپایی نمازجمعه اهل سنت در بجنورد تصریح کردند: از امام جمعه اهل تشیع و مسئولین ذی ربط  شهر بجنورد که در خصوص برپایی نمازجمعه برادران اهل سنت همکاری داشتند کمال تقدیر و تشکر را دارم و همچنین توصیه بنده به علمای خراسان شمالی این است که در خطبه های جمعه سخنان پربار و مؤثری را برای مردم بیان کنند.

کمک های دولتی به سیل زدگان بلاعوض باشد

امام جمعه اهل سنت آزادشهر در ادامه به سیل ویران گر اخیر در بخش هایی از کشور اشاره کردند و اظهارداشتند: از عموم مردم عزیز می خواهم در کمک رسانی به سیل زدگان استان های لرستان و خوزستان تعجیل کنند زیرا خسارات های سنگینی به مردم عزیز به ویژه در استان لرستان وارد شده است.

مطالب مرتبط:

آخوند محمد نژاد : رسانه قدرت غالب قرن حاضر است

یک عامل دولتی در این اقدام خرابکارانه بندر فجیره د

 

خشم کاربران مجازی از هتک حرمت قرآن در عربستان

 

داعش مسجد قدیمی فاروق عراق را منجر کرد

ایران و عنصر ارزشمند امنیت

 

ماموستا قادری: خوشحالیم که امروز در آمریکای جنوبی

عربستان، سردمدار افراطی‌گرایی در بریتانیا شد

اهمیت و جایگاه «سنت پیامبر» در جامعه امروز مسلمین

مولوی اختری : نزدیکی به خداوند متعال زمینه رستگاری

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات