b_0_0_0_10_images_36723766_202474170438695_2680266936545181696_n.jpg

اساس نیوز : شیخ الحدیث مولانا عبدالرحمان چابهاری ، مسلمانان باید بدانند که در این دنیا و آخرت معشوق واقعی ذات پاک رب العالمین است و بس، محبت و علاقه رسول خدا صلی الله علیه و سلم فقط بدین جهت که عشق به وی وصل کننده با خداوند متعال است، شرط پیمودن این مسیر فداکاری است، اگر در این راه نیازی به دادن مال و حتی جان شد دریغ نشود. کسی که خون اسلامی در رگ‌هایش حرکت می‌کند، کسب مقام «شهادت» عالی‌ترین و بلندترین مقام است.


 گاهی شنیده می‌شود عده‌ای ابله علمای کرام را تهدید به ترور و کشتن می‌کنند، آن‌ها بایستی تهدید را برای افرادی نگهدارند که تهدید کننده‌ها از مرگ می‌ترسند، نه برای کسی که شهادت برایش افتخار است؛ چون این شهادت و موت افتخار امام پیامبران حضرت رسول خدا صلی الله علیه و سلم است، او می‌فرماید:

 من دوست دارم که در راه خداوند متعال کشته شوم، دوباره زنده کرده شوم و مجددا کشته شوم و دوباره زنده کرده شوم و مجددا کشته شوم و دوباره زنده کرده شوم و مجددا کشته شوم.» این اوج شیرینی شهادت در ذائقه حضرت رسول خدا صلی الله علیه و سلم را نشان می‌دهد.

 حضرت حسین رضی الله عنه نیز در صحرای کربلا عشق شهادت در راه خداوند متعال را بیان می‌کند و می فرماید: ای یزیدیان! آیا مرا از مرگ می ترسانید.؟

 و در جایی دیگر فرایش می کند: اگر دین حضرت رسول خدا صلی الله علیه و سلم بدون از کشتن من راست قامت نمی‌گیرد، پس ای شمشیرها زودتر مرا فراگیرید!

مطالب مرتبط:

با مصوبه پارلمان اسرائیل دست نتانیاهو برای اعلام ج

اقدام عجیب مرد داروساز برای جذب کودکان به داعش / ع

ارتش ترکیه تهدید شد

دبیر اجرایی مجمع فقهی احناف خراسان مصوبات این نهاد

اطلاعات مهم وزیر دفاع عراق دربارۀ ماجرای سقوط موصل

ساخت فیلم برای معرفی حجاب در «ولز»

بازگشت ناو هواپیمابر جورج بوش برای مبارزه با داعش

ا

حاشیه های تصویری از مراسم تشییع و خاکسپاری حاج آخو

زندگینامه حاج مقصود آخوند یزدانی(رح)

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز