b_0_0_0_10_images_photo_20190316_193927.jpg

اساس نیوز :مولانا محمدحسین گرگیج با بیان این که " اسلام دین صلح و آرامش است" به حملات تروریستی صبح روز جمعه به دو مسجد در نیوزلند اشاره کردند و ضمن محکومیت آن، چنین رفتارهایی را به دور از انسانیت برشمردند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج، ایشان که مهمان ویژه مراسم نماز جمعه (24 اسفند 97) مسجد النبی (ص) شهرستان گالیکش بودند در پایان سخنان شان گفتند: خبری که برای ما بسیار تأسف آور بود حملات تروریستی صبح امروز به دو مسجد در نیوزلند بود که در پی آن نزدیک به پنجاه نفر به شهادت رسیدند و تعداد زیادی نیز مجروح شدند.

عالم سرشناس اهل سنت کشور با بیان این که "تمامی پرستش گاه ها مورد احترام خداوند هستند" تصریح کردند:  در مساجد تنها ذکر خدا جاری است و امروز مشاهده می شود که مسلمانان را متهم به تروریسم می کنند اما سوال اینجاست اگر مسلمانان تروریست هستند پس عاملان این جنایت چه کسانی هستند؟!

امام جمعه اهل سنت آزادشهر افزودند: پیامبر، قرآن و دین اسلام، حامی صلح هستند و با ترور و تروریسم منافات دارند و اگر در برخی نقاط، مسلمانان مقابل تخریب مساجد، توهین به مقدسات اسلامی و تجاوز به خاک و نوامیس شان واکنش نشان می دهند یک امر طبیعی محسوب می شود پس نمی توان آن را تروریسم دانست زیرا هر موجودی از حق خویش دفاع می کند.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش ضمن محکوم کردن حملات تروریستی نیوزلند تأکید کردند: این حرکت ناجوانمردانه از سوی هر قشر و آیینی که باشد از نظر ما محکوم است، مساجد و عبادت گاه ها در هر گوشه ای از دنیا باشند متعلق به خدا هستند و کسانی که به مراکز عبادی حمله می کنند از انسانیت دورند و این گونه اعمال با هیچ دین و آیینی سازش ندارند.

مولانا گرگیج در خاتمه سخنان امروز خود با اشاره به مراسم چهارشنبه آخر سال از  آن به عنوان " چهارشنبه سوزی" عنوان کردند و از خانواده ها خواستند بیشتر مراقب فرزندان خود باشند.

مطالب مرتبط:

زنان افغانستان برای نبرد با داعش و طالبان مسلح شدن

جمعیت مسلمانان در کوبا افزایش یافته است

اردوغان ادامه مذاکرات برای عضویت در اتحادیه اروپا

انفجار در کابل دست کم 24 کشته و ده ها زخمی برجای گ

نورمحمد دانشمند:فضای مجازی دربرگیرنده فرصت های طلا

دنیای اسلام نیازمند آرامش و عقلانیت

تخریب کامل بیمارستان صحرایی در «حلب» در حمله موشکی

التماس عروس داعشی به آنگلا مرکل: اشتباه کردم

مرگ عاقبت داعشی های تبعه قزاقستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات