b_0_0_0_10_images_jalasehsetadenmazhjomehpaveh1612971.jpg

اساس نیوز : حاج ماموستا قادری در جمع اعضای ستاد نماز جمعه پاوه رسالت جمعه را رسالتی سنگین عنوان کردند و ضمن تأکید بر بیان مشکلات مردم در منابر گفتند: امروزه مردم به خاطر مشکلات اقتصادی و بیکاری تحت فشارند و چون این انقلاب به نام دین شکل گرفته، رجال دین را مسئول این مشکلات می‌دانند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ بعدازظهر پنجشنبه 16 اسفند 97 آخرین جلسۀ ستاد نماز جمعۀ پاوه در سال ۹۷ با حضور حاج ماموستا قادری و اعضای ستاد در مسجد قباء پاوه برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری طی سخنانی به رسالت نماز جمعه اشاره کردند و گفتند: رسالت جمعه، رسالتی سنگین و کار خطیب جمعه امر به معروف و نهی از منکر است و این رسالت و مأموریت دشوار، چالش های پیش روی نماز جمعه را دوچنان کرده است.

ایشان افزودند: نسلی که ما امروز با آن روبرو هستیم، هر روز در حال تغییر است می‌طلبد که ما هوشیارانه‌تر بر منبر قرار بگیریم.

امام جمعه پاوه مسائل اقتصادی و بیکاری را بزرگ‌ترین دغدغه مردم عنوان کردند و گفتند: امروزه مردم به خاطر مشکلات اقتصادی و بیکاری تحت فشارند و چون این انقلاب به نام دین شکل گرفته، رجال دین را مسئول این مشکلات می‌دانند.

ایشان ادامه دادند: مردم در حد توان و استنباط خود از علماء و منبرنشینان توقعاتی دارند که اگر به انتظارات آنها جامه عمل پوشانده نشود، بدون شک به نماز جمعه پشت خواهند کرد. مردم ما خوب و بد را تشخیص می دهند و می دانند اوضاع چگونه است، لذا ما باید در منبر و مسجد مشوق آنها باشیم.  

ماموستا قادری سال ۹۷ را سال بزرگ‌ترین هجمه‌های مخالفان علیه نماز جمعه و امام جمعه پاوه عنوان کردند و گفتند: در سال ۹۷ به ناحق و البته حساب شده، در داخل و خارج بزرگ‌ترین هجمه به شخص بنده و اطرافیانم شد و کم‌لطفی‌های فراوانی صورت گرفت اما به لطف پروردگار آن کم‌لطفی‌ها به نفع ما تمام و صفوف نماز جمعه بیش از گذشته گرم‌تر و منسجم‌تر شد و مردم متدین و شریف پاوه عملاً به یاوه گویان پاسخ منفی دادند.

 ایشان کارهای فرهنگی صورت گرفته در ستاد نماز جمعه بخصوص در انعکاس نمازهای جمعه پاوه را قابل تقدیر دانستند و گفتند: ما خیلی خوشحالیم که بحث‌های نماز جمعۀ پاوه به‌واسطۀ زحمات دوستان مورد اقبال عموم قرار گرفته و هر هفته غیر از نمازگزاران جمعه، هزاران نفر دیگر در نقاط مختلف مستمع نماز جمعه پاوه هستند؛ این استقبال تحت هر عنوانی باشد برای ما مایه خوشحالی است.

ماموستا قادری در پایان سخنان خود گفتند: نقطه قوت اصلی نماز جمعه پیامی است که از مسجد بیرون و در رسانه ها و فضای مجازی منتشر و به مردم می رسد، که هم برای شهر و هم برای مردم بسیار مهم است. امیدوارم ما در ارسال این پیام موفق بوده باشیم.

مطالب مرتبط:

استبداد و فساد حاکمان و ظهور گروههای رادیکال درجها

دستور داعش برای ترور ۳ روحانی مسلمان استرالیایی

ا

خطبه های نماز جمعه اهل سنت مشهد و «حسن ظن مسلمانان

العبادی: حملات به مواضع داعش در خاک سوریه ادامه خو

راز عینک آفتابی "ملانیا ترامپ" +عکس

اقامه بزرگترین نماز عید فطر در اروپا

بازجویی از دانش آموزان محجبه در مدارس بریتانیا

نفت خیز ترین کشورهای جهان، فقیرتر هستند

تنها راه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حل عادل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات