b_300_300_16777215_10_images_DSC0290300x200.jpg

اساس نیوز: شیخ التفسیر مولانا محمدحسین گرگیج در خطبه های جمعه (17 اسفند 97( شهرستان آزادشهر با توجه به فرا رسیدن سال جدید شمسی، بر لزوم برنامه ریزی صحیح برای اعمال دینی و دنیوی و مغتنم شمردن فرصت ها تأکید کردند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج، ایشان پس از تلاوت سوره “عصر” گفتند: زمان، بسیار ارزشمند است پس وقت و فرصت را مغتنم شماریم، سالی که رو به پایان است چنان زود سپری شد که متوجه گذر آن نشدیم. لذا باید امور یک سال گذشته خودمان را بازنگری کنیم.

امام جمعه اهل سنت آزادشهر با بیان این که “انسان نباید عمر خویش را بیهوده تلف کند” اظهار داشتند: شخصی که ایمان داشته باشد، عمل نیک انجام دهد و به حق و صبر توصیه کند رستگار است؛ پنج چیز را قبل از زوال آن مغتنم شماریم، جوانی پیش از پیری، صحت و سلامت را قبل از بیماری، ثروت و دارایی پیش از فقر و تنگدستی، فراغ وقت را قبل از گرفتاری و زندگی را پیش از فرا رسیدن مرگ قدر بدانیم.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش تصریح کردند: اگر عمل نیک انجام نداده ایم به خدا بازگردیم و توبه کنیم لذا عمر خود را که بهترین سرمایه آدمی است قدر دانیم، حضرت علی (رض) می فرمایند: ازبدو تولد، انسان دنیا پشت به  دنیا و رُخش به سمت آخرت است؛ دنیا و آخرت، فرزندانی دارند که برخی انسان ها فرزندان دنیا و برخی دیگر فرزندان آخرت به شمار می روند از این رو که برخی دنیا پرست هستند و بعضی برای آخرت می کوشند پس تلاش کنیم که ازفرزندان آخرت باشیم؛ دنیا محل عمل و آخرت، روز حساب می باشد.

عالم سرشناس اهل سنت کشور در نتیجه گیری اظهارات شان خطاب به مردم گفتند: تا مادامی که در این دنیا هستیم سعی کنیم از فرصت ها بهره برداری بهینه کنیم تا هنگام فرا رسیدن مرگ حسرت نخوریم؛ نباید بیش از این فرصت های زندگی را از دست دهیم زیرا گذر زمان افسوس را به دنبال خواهد داشت.

مولانا گرگیج در پایان مراسم نمازجمعه با اشاره به ” روز درختکاری” ضمن حائز اهمیت دانستن حفظ محیط زیست و منابع طبیعی از عموم مردم خواستند که حداقل یک نهال غرس کنند و در نگهداری آن کوشا باشیم.

مطالب مرتبط:

عربستان به پاکستانی‌ها تابعیت و اقامت می‌دهد

برنامه صهیونیستها برای یهودی سازی مقبره جبل الزیتو

استاد قربانی :اعضای داعش از دایره اسلام خارج شده ا

گاردین:افزایش تنش ها بین پادشاه و ولیعهد عربستان

گمانه زنی در خصوص محل اختفای ایمن الظواهری سرکرده

تماشای تلویزیون برای داعشی‌ها ممنوع شد

محکومیت حادثه تروریستی تهران از نگاه علمای اهل سنت

مولانا عبدالحمید: انقلاب اسلامی برای مردم یک نعمت

سخنگوی طالبان: با داعش هرگز متحد نمی شویم

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات