b_0_0_0_10_images_98566325632.jpg

اساس نیوز: معاون آموزشی حوزه علمیه  مکی زاهدان درجمع اساتید و طلاب مدرسه دینی چنارلی در شرق استان گلستان بهترین محبت را محبتی دانست که برای ترقی دین و نسبت های ایمانی انجام شده باشد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولانا عبدالغنی بدری طی سخنانی گفت: هنگامی که مسئله دین مطرح می شود تعلقاتی مانند قومیت، نژاد، لباس و زبان معنای خود را ازدست می دهند.یکی از بهترین نعماتی که خدای بزرگ به مومنین عطا نموده است، نسبت دین و نسبت علم می باشد. علم، صفت باریتعالی است و ارتباط بسیار نزدیکی با اساتید مدارس دینی به عنوان اعضای  یاد دهنده و طلاب جوان به عنوان متعلمین  دارد. لذا جملگی ما با دین و علوم دینی نسبت وقرابت پیدا می کنیم.

وی افزود: رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم بهترین انسان ها را کسانی معرفی می کند که وقت گرانبهای خود را به یاد گیری و یاد دهی قرآن کریم  وعلوم دینی اختصاص می دهند. پس درمی یابیم که علم تنها برای کسب دانش و دستیابی به مدارج و مدارک دانشگاهی نیست  وچنین کسی را نمی توان ناجی بشریت دانست.

مولانا بدری ادامه داد: امروز بلوک شرق و خاور دوز دانشمندان متخصص صاحب نامی را ترتیب کرده است که علوم مختلف را به راحتی  تفسیر می کنند. مستشرقینی هستند که به علوم اسلامی تسلط  پیدا کرده و دروس دانشگاه های اسلامی  را به معنای واقعی تحلیل می نمایند؛ لیکن تفاوت مهم آن افراد با مسلمانان این است که آنها ایمان نداشته و خدای متعال را باور ندارند. ازاین رو نمی تواند در ردیف علمای حقیقی قرار بگیرند. 

معاون آموزشی حوزه علمیه مکی زاهدان با بیان اینکه اصل علم بر پایه عمل تعریف می شود تاکید کرد: عالم واقعی کسی است که به علمش عمل کرده و درهمه ساعات شب خود را تابع و تسلیم ذات الهی گرداند. این چنین شخصی با رکوع و سجده به درگاه باریتعالی به علم خود جامه عمل می پوشاند. دغدغه مومن خداشناس این است که فردای روز قیامت چگونه و با احوالی باید درنزد الله متعال  حاضرشود. این دغدغه به حاطر ترس ازعواقب روز قیامت است و اما این افراد ازسوی دیگر امید به رحمت پروردگار دارند.

این عالم اهل سنت بیان نمود: باید باور کنیم که روح علم درعمل به آن، شکل حقیقی پیدا می کند. شرط کار دراین است که تنها نباید مشتاق یادگیری علوم قرآنی باشیم. اشتیاق واقعی ما باید درعمل به دانسته هایمان باشد. یک عالم علم می بایست ازآنچه که با تقوا درتضاد است پرهیز نماید.

مولانا بدری انجام عمل گناه، آلوده شدن به غفلت و معصیت را از جمله اعمال مخالف دین دانست و اظهار داشت: آفت علم معصیت است. معصیت به ریشه علم آسیب می زند و زندگی انسان را بی برکت می کند. معصیت حافظه انسان را به سوی تباهی سوق می بخشد و برکت حیات را مختل می سازد. زمانی که انسان به گناه آلوده می شود درقلب وی نقطه تاریکی به وجود میاید و تکرار آن ممکن است تمام قلب را تاریک و سیاه گرداند. خدای متعال از قرآن کریم به عنوان نور قلب ها یاد می کند و این کتابی است که اگر به خواندن آن اهتمام و مداومت بورزیم به تدریج درقلب ما ساکن خواهد شد. زینت علم ادب است و هدف یک عالم باید یاد دهی علم به سایر بندگان مومن ومتعهد باشد.

معاون آموزشی حوزه علمیه مکی زاهدان یادآور شد: تمام تعلیم دینی آداب مخصوص به خود را دارند. امروز متاسفانه برخی جوامع  داشتن مدرک را ملاک برتری اشخاص قرار می دهند و کسی که مدرک نداشته باشد نمی تواند به جایگاه مناسبی  برسد. بی ادبی موجب ضایع شدن اعمال می شود و درخشش علم را ازبین می برد. اعمال انسان باید خالصانه و تنها برای جلب رضایت خدای متعال  باشد. باید مطالعه و سطح دانش خود را تا حدی بالا ببریم که بتوانیم صاحب نظر شویم. درتاریخ اسلام علمایی بودند که با وجود جوان بودن، سبک و تفکر داشته و کتاب های زیادی را در زمینه علوم مختلف تقدیم دنیای اسلام نمودند.

 

 

 

مطالب مرتبط:

مولانا ساداتي در مراسم نماز جمعه: ادای “حق الله" و

ازدواج روزانه ۲۰ هزار کودک در جهان

روسیه: استفاده داعش از مواد شیمیایی علیه ساکنان مو

العبادی: نیروی کافی برای نبرد با داعش داریم

وزیر کشور ترکیه: بیش از نیم میلیون نفر بعد از کودت

گروگان‌گیری داعش در مدرسه‌ای در فیلیپین

دست دادن نتانیاهو و عباس در کنفرانس پاریس

تلاش علمای اهل سنت ترکمن برای تجهیز عقیدتی جوانان

۳۵۰ امام از ترکیه برای تبلیغ به نفع اردوغان به آلم

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز