b_0_0_0_10_images_98956632.jpg

اساس نیوز : به گزارش خبرنگار اساس نیوز اسماعیل آخوند قدیری امام جمعه چنارلی در سخنرانی خود در نماز جمعه ۱۹ بهمن ماه با اشاره به تلاش دشمنان این کشور برای ایجاد تنگنای اقتصادی در جامعه صبر در برابر مشکلات را کلید عبور از شرایط کنونی دانست. محورهای مهم سخنان امام جمعه چنارلی :

✅ تشکر از فرماندار شهرستان برای حضور در نماز جمعه و قدردانی از نظام بابت بکارگیری جوانان نیروهای لایق بومی در مناصب مختلف اجرایی

✅ در سال های پس از پیروزی انقلاب دولت، نگاه دلسوزانه ای به رفع محرومیت از منطقه محروم مراوه تپه داشته است و ما باید شکرگزار خدمات ارزشمند دولت در منطقه مان باشیم. امکانات و خدمات ارائه شده به مردم منطقه به هیچ وجه قابل مقایسه با سال های قبل از انقلاب نیست.

✅ جامعه در شرایط کنونی با مشکلات و تنگناهای اقتصادی مواجه شده است. الحمدالله علی رغم همه مشکلات از  نعمت ارزشمند امنیت برخورداریم. حضرت عمر رض می فرمایند که بهترین شرایط ما در برابر این گونه مسائل صبر است. این مشکلات در همه ادوار و برای همه ملت ها پیش آمده است.

✅ در شرایط کنونی کشور ما از جهات و بخش های مختلف مورد هجمه و فشار دشمنان قرار گرفته است. هدف دشمنان این است که دولت را در تنگنا قرار داده و از این طریق بین مردم و دولت فاصله ایجاد نمایند.بیگانگان می خواهند کشور را به حاشیه ببرند و ما را در چارچوپ طرح خاورمیانه بزرگ ، به سرنوشت سوریه، عراق و افغانستان گرفتار کنند.

✅ ما در برابر کفار صبر می کنیم و اجازه دخالت و نفوذ کفار را در کشور خود نمی دهیم. دشمنان دلسوز ما نیستند.اگر خدای نکرده جنگی رخ دهد زنان و بچه های ما آواره کوه و بیابان خواهند شد. ما با توکل به خدا از کشورمان دفاع می کنیم. اگر همه با یکدلی به الله متعال توکل کنیم از این دوره سخت عبور خواهیم کرد.

شهادت حضرت فاطمه و دیدگاه اهل سنت

نظر و دیدگاه اکثریت مورخان بزرگ مسلمان بر این است که حضرت فاطمه رض، شش ماه پس از رحلت پیامبر اکرم ص در کمال ایمان قلبی  از دنیا رفتند.مقام  و منزلت حضرت فاطمه در حدی بالاست که لازم نیست با طرح مواردی مثل شهادت،تلاش کنیم مقام و منزلت ایشان را بالا ببریم.حضرت فاطمه رض احتیاجی به این کارها ندارند.ایشان دخترشان ام کلثوم را به عقد امیر المومنین حضرت عمر رض درآوردند.نماز جنازه ایشان را هم حضرت ابوبکر صدیق رض برجای آوردند.شوهر ایشان حضرت علی رض از دلاوران عصر خود و فاتح خیبر بودند.ایشان به خوبی توان دفاع از خانواده خود را داشتند.

امام ابوالحسن ندوی می فرماید:عصبیت،خشونت،تنگ نظری یا تحریک احساسات انسانها ،تبعیض و طرح برخی از مسائل پرمناقشه تاریخی مثل بیدار کردن شیر خفته است.هوشیار باشیم که به این قبیل اقدامات دست نزنیم.

طرح مسایلی مثل شهادت حضرت فاطمه رض برای وحدت و همدلی جامعه مناسب نیست. قبول شهادت حضرت فاطمه به این مفهوم است که ما بپذیریم حضرت عمر رض ایشان را به شهادت رساندند. این با عقیده اهل سنت سازگار نیست و در این قبیل موارد همه باید مطیع حکم مقام معظم رهبری در زمینه حرام بودن توهین به مقدسات اهل سنت باشند.

مطالب مرتبط:

تداوم دروغ پردازی با چاشنی تحریک

اعتراض ارمنستان به رژیم صهیونیستی

آیا «امامعلی رحمان»، رئیس جمهور تاجیکستان مرده است

رژیم صهیونیستی 85 درصد از اراضی تاریخی فلسطین را م

حملات تروریستی در فرانسه و کانادا

یک چینی برای مراقبت از موهای سگش 39000 دلار هزینه

نیمی از درآمد داعشی‌ها از راه "غارت" است

صهیونیست ها سال نو را به قربانیان خود تبریک گفتند!

علی ارباش : تنها راه حل ممانعت از ظلم و اشغال در

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات