b_0_0_0_10_images_217928.jpg

اساس نیوز :مدیر حوزه علمیه احناف خواف گفت: رفع تبعیض و برقراری کامل عدالت بین اقوام و مذاهب از مهم‌ترین اقدامات برای ایجاد وحدت است.

مولانا حبیب‌الرحمن مطهری در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای قرآن، احادیث و روایات رسول الله(ص) بنا و پایه‌گذاری شده است و مردم کشورمان نیز اسلام‌خواه و در پی احکام و مسائل اسلامی هستند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های اسلام عدالت است که باید در بین تمام اقوام و مذاهب رعایت شود و شاهد این هستیم که مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) هم بر مسئله رفع تبعیض و برقراری عدالت در بین همه اقوام و مذاهب اعم از شیعه و سنّی تاکیدات فراوانی داشته‌اند.

مولانا مطهری عنوان کرد: خراسان بزرگ نیز دارای مردمی از اهل سنت و اهل تشیع است که در تمام مراحل انقلاب حضور داشتند و همراه نظام بودند.

وی تاکید کرد: چنان‌چه بخواهیم نظام ما واقعا مستحکم‌تر شود حتما باید، رعایت عدالت اسلامی را در تمامی حوزه‌ها بین همه اقوام و مذاهب در نظر بگیریم.

مولانامطهری گفت: نظام ما اسلامی و بر مبنای قرآن و احکام اسلام است، توجه مسئولان به حوزه‌های علمیه زیاد است و سعی دارند که حوزه‌های علمیه پیشرفت داشته باشند؛ مردم و به‌ویژه جوانان نیز زمانی‌که این تشویق‌ها و رشد مدارس را می‌بینند به حوزه‌های علمیه مراجعه بیشتری می‌کنند؛ اگر چه نواقص و مشکلاتی وجود دارد اما در عین حال راضی هستیم و شرایط خوب است.

وی افزود: باید همان‌طور که حوزه‌های علمیه اهل تشیع آزادی کامل در مسائل مذهبی دارند، حوزه‌های علمیه اهل سنت نیز چنین باشند. فقه هر شخص را باید خود مفتیان، علما و مراجع تقلید هر مذهب تصمیم‌گیری کنند و معتقدیم حوزه‌های علمیه اهل سنت باید این‌طور باشند البته به طور کلی در این مسائل رضایت نسبی وجود دارد.

مطالب مرتبط:

صداقت توام با معرفت راز جاودانگی مختومقلی فراغی اس

نقش زنان داعشی در ترویج ایدئولوژی تکفیری

یک فعال حقوق زنان در مصر به دو سال زندان محکوم شد

راه اندازی پایگاهی مجازی برای تعامل اندیشمندان جها

 

اعتراض مسلمانان هند به اهانت علیه مساجد

زمزمه زير لب مرکل به هنگام لرزیدن، مشخص شد

 

دردی که باید برایش گریه کرد !

پیش نویس قانون جرم دانستن "بی خدایی" و " الحاد " د

وزیر خارجه پاکستان: اسلام آباد از همه امکانات خود

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات