b_0_0_0_10_images_qaboosnameh522.jpg

اساس نیوز :امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: اینکه حقوق اهل سنت در نظام اسلامی داده نمی شود کذب محض است و ما این مسئله را رد می کنیم چون خدمات انقلاب اسلامی به اهل سنت در دنیا بی نظیر است.

آخوند عبدالباسط نوریزاد در دیدار فرماندار ویژه ، مدیران ادارات و نهادهای گنبدکاووس با ائمه جمعه با عنوان این مطلب گفت: من بدون رودربایسی می گویم چه در زمانی که مرحوم ابوی بنده بودند و امروز هم که در کنار مسئولین هستیم، خدماتی که این نظام اسلامی به اهل سنت می دهد در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

وی افزود: من مستند اعلام می کنم شما می توانید به کشور های عربی بروید ببینید برادران اهل تشیع آنجا هستند، اما هیچ امکانات به آنها داده نمی شود. حتی اجازه نمی دهند یک نفر در ارتش آنها به عنوان سرباز صفر استخدام شود.

آخوند نوریزاد تصریح کرد: ما در ایران اسلامی از جوانان و شایستگان اهل سنت کسانی را داریم که بهترین سمت ها را دارند و خدمات دریافت می کنند. افرادی در حد معاون وزیر، معاون استاندار ، فرمانداران و روسای ادارات زیاد داریم و این حکایت از وحدت و اتحاد ماست که به برکت انقلاب اسلامی ایجاد شده است.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس اذعان کرد: لازم است این مسئله را به فرزندان خودمان نیز تفهیم کنیم که خدای نکرده دشمن نفوذ نکند چرا که دشمن به دنبال ایجاد فتنه و اختلافات مذهبی قومی است.

وی گفت: چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است که دشمنان انقلاب سعی داشتند انقلاب ما به این روز نرسد و ما خدا را شاکریم که خداوند متعال توفیق داد تا این نظام اسلامی در تمام دنیا درخشید و تثبیت شد و همه اذعان دارند که این نظام اسلامی در مقابل استکبار جهانی نیز خود را حفظ کرده است.

امام جمعه اهل سنت اضافه کرد: دشمنان اسلام چون منافعشان با انقلاب اسلامی به خطر افتاده است همیشه با این نظام دشمنی داشته و دارند. و طبیعی است که کفار دوست نداشته باشند یک کشور اسلامی اقتدار و این عظمت و ابهت را داشته باشد.

وی با تاکید بر تبیین و معرفی خدمات نظام و انقلاب اسلامی به مردم گفتک باید در ذهن مردم به ویژه نسل پس از انقلاب این مسئله که پیش از انقلاب چطور بوده و امروز چطور است را روشن کنیم.

آخوند نوریزاد گفت: خدمات انقلاب بر هیچ کس پوشیده نیست. خدماتی که امروز از آن بهره مند هستیم در پیش از انقلاب هیچ یک از آنها نبود. امروز در دورترین نقاط روستاهای ما امکاناتی مانند شهرها مهیا شده و خدمات رفاهی از قبیل گاز و آب و برق به همه روستاها رسیده است.

وی ساخت راههای روستایی که عبور و مرور روستائیان به شهر را آسان کرده است، رشد علما، مساجد و همچنین رشد سیاسی و اجتماعی مردم و تحکیم وحدت در جامعه را از دیگر برکات انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: باید قدردان این نعمات باشیم و اهمیت آن را در بین جوانان خود تبیین کنیم.

اساس نیوز: این بیان که  شرایط زندگی و حقوق اجتماعی اهل سنت ایران در چهار دهه گذشته رو به بهبود بوده است درست و غیر قابل بحث است.اما مساله مهم این است که اهل سنت انتظار دارند برخی از تابوهای خود ساخته برای استفاده بهینه از ظرفیت های اهل سنت ایران شکسته شود.

مطالب مرتبط:

رهبر محلی داعش در لاهور پاکستان دستگیر شد

ا

نگرانی کردهای سوریه از حمله گسترده ترکیه به کانتو

دست بسته خواندن نماز در مذاهب اهل سنت

نوبخت:در فروش نفت به شدت مشکل داریم

اعلام آمادگی آمریکا برای جنگ طولانی مدت در سوریه

احتمال حمله ترکیه و روسیه به نیروهای کُرد سوریه

 

اختلاف مذاهب در تاریخ اسلام

عامل ظهور داعش از نگاه رئیس سازمان دیانت ترکیه

آیا نقد نظام سیاسی عربستان بی حرمتی به اماکن مقدس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز