b_300_300_16777215_10_images_56656556.jpg

اساس نیوز :خطیب نماز جمعه سیمین شهر گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی عدالت و آبادانی در جامعه ما حکمفرما شده است.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز مفتی عبدالعزیز آخوند حنفی در نماز جمعه روز گذشته (12 بهمن) سیمین شهر موضوعاتی مثل دستاورهای پیروزی انقلاب اسلامی ،جامعیت دین اسلام ،حق الناس و صله رحم با اقوام و خویشاندان را مورد توجه قرار داد.

محورهای مهم بیانات آخوند حنفی ذیلا ذکر می گردد:

 • الله متعال برای اصلاح انسانیت پیامبران الهی را مبعوث کرده است.هر یک از این پیامبران با یک دین آمده اند.در بین ادیان الهی بهترین دین اسلام است .اسلام تنها دین جهانی است که محدود به منطقه یا قوم خاصی نیست.
 • دین از مجموعه دو عنصر شکل می گیرد.حقوق الله و حقوق الناس. در بین حق الناس در وهله نخست حق پیامبر و حق صحابه و اهل بیت پیامبر در اولویت قرار دارد.حقوق والدین همسایگان و ..هم جزو حقوق الناس است.
 • در بین گناهان ظلم و عدم رعایت حقوق الناس از بزرگترین گناهان است.
 • در سال های قبل از انقلاب حقوق مردم ضایع شده بود و مردم در محرومیت بودند.اما انقلاب اسلامی با ندای عدالت و آزادی آمد.در سال های پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ،امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب همواره بر رعایت عدالت در حقوق اقوام تاکید داشته اند.رعایت حقوق آحاد جامعه یکی از جنبه های مهم رعایت حق الناس است.
 • الحمدالله در سال های اخیر به فرزندان لایق ما مناصب دولتی داده شده است و مردم ما همچنان انتظار دارند در مناصب دیگر هم فرصت خدمتگزاری به آنها داده شود.
 • صله رحم و برقراری مناسبات خوب با اطرافیان از جمله امور مورد تاکید اسلام است .اما متاسفانه در جامعه امروز رفت و امد با خویشاوندان کم رنگ شده است.
 • قرآن می فرماید که حق خویشاوندان خود را ادا نماییم.الله متعال در قرآن تاکید می کند که از دو مساله باید ترس داشته باشیم.مورد اول الله متعال است که بر همه اعمال ما شاهد و ناظر است .باید از ارتکاب گناه در پیشگاه الله متعال بترسیم.
 • مساله دومی که الله متعال ما را در زمینه عواقب آن هشدا رمی دهد، قطع ارتباط با خویشاوندان است.باید به یاد داشته باشیم که در روز قیامت همه اعضای ما در مورد اعمال ما شهادت خواهند داد .
 • الله متعال در قرآن کریم تاکید می کند که ظلم به دیگران از جمله گناهانی است که آثار و نتایج آن را در این دنیا هم مشاهده می کنیم. قطع ارتباط با اقوام و خویشاوندان از جمله گناهانی است که عذاب آن را در دنیا مشاهده خواهیم کرد.
 • علت اصلی بی توجهی انسان به خویشاوندان و اقوام تکبر است .در برخی از موارد مال دنیا باعث تکبر و غرور انسان ها می شود.الله متعال قلب ها ،چشمان و گوش های این گونه افراد را کور می کند.در این شرایط انسان متوجه خیر و شر نمی گردد.
 • پیامبر اکرم صلی رعایت صله رحم را در کنار ارکان پنج گانه دینی ذکر می نمایند.این امر نشان دهنده اهمیت بالای حفظ مناسبات با اقوام و خویشاوندان است .متاسفانه در جامعه امروز، نه تنها صله رحم رعایت نمی گردد ،بلکه حقوق اقوام و نزدیکان نیز نقض می شود.
 • در برخی از موارد مشاهده می شود ،در تقسم اموال اموات حقوق زنان بدرستی مورد توجه قرار نمی گیرد.تشکر از برقراری میز خدمت به مردم در نماز جمعه سیمین شهر و آرزوی توفیق برای مسئولان خدمتگزار جامعه.

مطالب مرتبط:

رشد نفرت‌پراکنی نژادی و تبلیغات ضد‌اسلامی در بوسنی

اظهارات جالب رئیس جمهور بولیوی درباره رژیم صهیونیس

نماینده پارلمانی بریتانیا: وظیفه داریم امنیت مساجد

چندین انفجار همزمان در سریلانکا بیش از ۱۵۰ کشته بر

عمادالدین زنگی ترکمانی؛ رهبری که نباید فراموش شود

دولت و ضرورت انسجام ساختاری

روسها اطلاعات حساسی از ترامپ در اختیار دارند

ترامپ: ایران رفتار غلطی دارد، باید مراقب باشد

 

نویسندگان کتب صحاح سته اهل سنت والجماعت از کدام ش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات