b_0_0_0_10_images_1122647_397.jpg

اساس نیوز :معاون حوزه علمیه اهل سنت الصدیق بیرجند با بیان اینکه ۴۰۰ نفر از طلبه‌های اهل سنت استان در این حوزه علمیه مشغول به تحصیل هستند، افزود: فضای آموزشی و خوابگاه حوزه علمیه مطلوب نیست و کتابخانه آن نیز امکانات لازم را ندارد.

مولوی خلیل‌الله مرتضایی، معاون حوزه علمیه اهل سنت الصدیق(رض) بیرجند در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا، اظهار کرد: حوزه علمیه اهل سنت الصدیق(رض) از سال ۶۲ تاسیس شده که تاکنون منشأ خیر و برکت بوده است.
وی بیان کرد: این حوزه علمیه در دو بخش خواهران و برادران فعال است که در حال حاضر ۶۰ طلبه در بخش برادران و ۱۵۰ طلبه در بخش خواهران مشغول به تحصیل هستند.
معاون حوزه علمیه اهل سنت الصدیق(رض) بیرجند افزود: همچنین مهدکودک الصدیق بیرجند نیز تأسیس شده که کودکان ۴ تا ۶ سال در آن قرآن را فرامی‌گیرند و با آموزه‌های قرآن آشنا می‌شوند و ۱۵۰ نفر از کودکان اهل سنت دوره‌های دبستان و راهنمایی در استان وجود دارند که در بحث تجوید، احکام و روخوانی و روان‌خوانی کار می‌کنند.
وی با بیان اینکه ورودی حوزه علمیه الصدیق در سال جاری در بخش حوزوی ۴۰ نفر بوده است، ادامه داد: در مجموع روزانه ۴۰۰ نفر از طلبه‌های اهل سنت استان در این حوزه علمیه مشغول به تحصیل هستند.
معاون حوزه علمیه اهل سنت الصدیق(رض) بیرجند، مهم‌ترین مشکل حوزه علمیه الصدیق را کمبود فضای آموزشی دانست و خاطرنشان کرد: فضای آموزشی و خوابگاه حوزه علمیه مطلوب نیست و کتابخانه آن نیز امکانات لازم را ندارد.
مولوی مرتضایی در پایان یادآور شد: امروز وحدت یکی از اساسی‌ترین رموز موفقیت در جوامع بشری است و باید وحدت و انسجام در میان مسلمانان تقویت شود.

مطالب مرتبط:

6 مسجد در اتریش می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند

اگر مردگان زنده می شدند

ائمه جمعه بندر ترکمن خواستار بهره مندی مردم از فضا

گزارش تصویری از نماز جمعه اهل سنت مشهد

 

ورود نیروهای ارتش آزاد سوریه به جرابلس

اردوغان در سیاست های خود بازنگری کند

تلویزیون رژیم صهیونیستی: اسرائیل تنها حامی همه پر

پیش‌بینی ارتش آلمان: احتمال فروپاشی نظام غربی و ات

آماده باش ارتش آمریکا برای حمله به خاک سوریه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز