b_300_300_16777215_10_images_9862333230.jpg

اساس نیوز: مولوی ذبیح الله رحیمدادی در نماز جمعه مسجد جامع احناف شهر مشهدریزه بر ترس از خدای متعال و پایبندی مومنین بر عبادت تاکید کرد.

 به گزارش خبرنگار اساس نیوز، وی ایمان و عمل صالح  را شرط لازم برای نجات از جهنم عنوان کرد و گفت: هرشخص مسلمانی گاهی اوقات دچار خطا و اشتباه می شود که راه حلی هم دارد و با توبه می تواند دوباره به مسیر درست برگردد. همه باید متوجه باشند درهرشغل و کاری هستند اگر درشب یا روزدچاراشتباه شدند، باید به سوی رب العالمین برگردند و درمحضر اوبه گناهان شان اعتراف کنند  تا مورد آمرزش او قرار گیرند.

خطیب نماز جمعه شهر مشهد ریزه در ادامه به ارزش عبادت در جوانی اشاره نموده و اظهار داشت: انسان باید درسلامتی و جوانی ازخدای متعال  ترسیده  وگناه را کنار بگذارد تا قبل ازبسته شدن درهای توبه به سوی باریتعالی  برگردد.

مولوی رحیمدادی  با بیان اینکه وظیفه علما بیان مشکلات  و راه های علاج آن بوده و در صحبت ها و نصایح شان قصد توهین به کسی را ندارند، افزود:هرکسی ممکن است در زمینه ای به گناهی گرفتار باشد که باید خودش را اصلاح کند نه اینکه درمقابل سخنان علما جبهه بگیرد. افرادی که معصیت می کنند ازگناه خسته شده اند و آرام و قرار ندارند. این افراد باید بدانند که راه علاج و نجات  فقط  در دین و پیروی از دستورات پیامبر اکرم  صلی الله علیه و آله وسلم است. پایبندی به ایمان و روش نبی مکرم اسلام  وجود ما را سرزنده نگه خواهد داشت. پس قدر نعمت های خداوندی را بدانیم و نباید آنها را نادیده بگیریم.

مسئول امورمکاتب شهر مشهدریزه  خطاب به جوانان تاکید کرد: شما باید به مسائل دینی و اعتقادی پایبند باشید و دنبال گناه و معصیت نروید؛ چرا که عدم پایبندی به اسلام تبعات جبران ناپذیری درپی دارد. چه بسا افرادی هستند که پایه های ایمان شان با عدم پایبندی سست شده و درمعرض خطر قرار می گیرند. افرادی که غرق در منجلاب گناهان هستند، بدانند که با این اعمالشان بستر را برای عذاب الهی فراهم می کنند .

خطیب نماز جمعه شهر مشهد ریزه درادامه اخلاص را یکی از حلقه های گم شده ی جوامع امروزی  دانست و عنوان نمود: درهرکاری که می کنیم با خود اندیشیده و ببینیم  که برای الله انجام دادیم یا برای چشم مردم. هرعملی که انجام می دهیم برای رضایت الله باشد نه راضی کردن دیگران. در زندگی  دنیوی برای خودمان زندگی کنیم و ازآن لذت ببریم نه برای اینکه دیگران. امروزه هرکس درخانه ی خود اسباب گناه  را دارد بر والدین لازم است تا بر چگونگی استفاده ی فرزندانشان از موبایل  و اینترنت نظارت کافی داشته باشند.

این عالم اهل سنت  داشتن یک برنامه خوب را عاملی برای پیشرفت جوامع  خوانده و خاطرنشان ساخت: اگر می خواهیم موفق باشیم و فرزندان خوبی را تحویل جامعه دهیم، باید در زندگی برنامه ریزی کنیم. مواظب گلهای زندگی مان باشیم تا گرفتار دوستان ناباب نشوند که این موجب شکست ما خواهد شد. دین مان را اصلاح کنیم و توجه داشته باشیم نمازی که ما را از کار بد باز ندارد، نماز نخواهد بود.

مطالب مرتبط:

اردنی ها محجبه ترین زنان جام ملت های آسیا

تأکید نخست‌وزیر کانادا بر نقش مسلمانان در جامعه

تربیت صحیح بهترین هدیه والدین به فرزندان است

زبده ترین داعشی ها از آسیای میانه اند

سازمان ملل: عدم تمدید معافیت‌های نفتی آمریکا ممکن

 

مردی که باوجود بی سوادی حافظ کل قرآن شد

حماس: دیگر دغدغه ای برای رویارویی با دشمن نداریم

آشنایی با قرآن و حدیث در کلیسای «آرکانزاس»

ا

ریشه یابی تفکرات تکفیری در تاریخ اسلام

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات