b_0_0_0_10_images_6656565662.jpg

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت قشم طی بیانات اخیرخود به بررسی اوضاع اقتصادی مردم و راهکارهای عبور از مشکلات جاری جامعه پرداخت.

به گزارش خبرنگار سایت اساس نیوز شیخ عبدالرحیم خطیبی گفت : دغدغه های معیشتی با توجه به نابسامانی اقتصادی موجود یکی از مشکلات غیر قابل انکار مردم است که با دور جدید تحریم های آمریکا شدت آن بیشتر شده و بعضی ها را دچار بحران روحی روانی کرده است.

وی ادامه داد : دین اسلام دینی نیست که فقط به فکر آخرت مردم باشد، بلکه به معاش مردم هم توجه دارد و درآن برای حلال بودن رزق و روزی سفارش شده است. این دین راهکارهایی را برای عبور از شرایط سخت اقتصادی توصیه کرده است.

شیخ عبدالرحیم خطیبی با بیان اینکه برخی ازمشکلات به وجود آمده برای اقتصاد کشور ریشه در بی تدبیری بعضی از مسئولین دارد بیان نمود : درهرحال نباید غافل شد که گاهی مشکلات و سختی ها امتحان الهی است و گاهی هم به اعمال خود انسان برمی گردد. زمانی هم تلنگری است تا انسان را خواب غفلت بیدار کند.

وی رعایت تقوای الهی و چهارچوب های شرعی در کسب و کار را عاملی برای گشایش رزق و روزی برشمرد وافزود : در زمان سختی باید از دستپاچگی و هر نوع معصیت مانند کم فروشی ، غل و غش ، گرانفروشی ، احتکار و کلاهبرداری که به کسب و کار برمی گردد خودداری کرد .

خطیب نماز جمعه اهل سنت قشم، توکل بر خدا را دومین توصیه دین برای عبورازسختی ها خواند و تصریح کرد : درهمه امور باید به خدا توکل نمود ، کسب و کار و مشاغل وسیله است و ما نباید روزی دهنده اصلی خود را فراموش کنیم. آمریکا و دلالان ارز و سکه  روزی رسان ما نیستند و آن گونه که درقرآن کریم آمده است هرکس  که بر خدای متعال  توکل کند، رب متعال  کفایتش می کند و این خداوند است که روزی هر کس  را که بخواهد بسط و گسترش می دهد.

شیخ خطیبی به کاهش ارزش پول ملی هم اشاره کرده و متذکر شد: هرچند بی تدبیری برخی از مسئولین در پشت پرده کاهش ارزش پول ملی ملموس است، اما صبر بر نقصان اموال از مواردی است که خداوند متعال مومنان را درآن، مورد امتحان قرار می دهد.

این عالم اهل سنت  شکست روحی و نا امیدی را بدترین شکست برای انسان دانست و خاطرنشان ساخت : نصرت و یاری خداوند از نتایج صبر بر مشکلات است و گشایش در کار با تحمل سختی ها به وجود می آید و انسان نباید هیچ گاه امید به آینده را از دست بدهد. همه باید بدانیم که  شکرگذاری ، فراموش نکردن نعمات خداوند ، پرداخت صدقه ، تلاش بیشتر و خلاقیت در کسب و کار از دیگر راهکار های دین اسلام برای عبور ازسختی ها است.

امام جمعه اهل سنت قشم  با انتقاد از برخی سیاست ها اظهار داشت : چرا ما باید به جای تولید و صادرات همیشه مصرف کننده و وارد کننده کالا بوده  و از ظرفیت های خود استفاده نکنیم ، کار و تلاش زیبنده انسان است و می توان رزق و روزی را در صنوف مختلف و در شهرهای دیگر هم بدست آورد.
خطیب نماز جمعه اهل سنت قشم صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف ، پرهیز ازهزینه های غیرضروری و دوری از دستپاچگی برای تهیه کالا را از دیگر عوامل برای عبور ازمشکلات اقتصادی خواند و گفت : افراد توانگر به جای ولخرجی های که لذت آن زودگذر است، به دنبال حل مشکلات دیگران باشند که لذت و اجرآن ابدی می باشد .هرکس  که برای آخرت اهتمام ورزد، خداوند متعال غصه های دیگراو را برطرف خواهد کرد. لذا انسان نباید معاد خود را فدای معاش خود نماید.

 

مطالب مرتبط:

دشمنان اسلام از نگاه علمای اهل سنت

کوزوو از متلاشی شدن یک هسته تروریستی خبر داد

ا

انفجارهای متعدد در بغداد 16 کشته و مجروح داشت

حمزه بن لادن اعلام جهاد کرد

وزیرخارجه ترکیه:عربستان قبول کرد که قتل خاشقجی برن

مولوی توكلی:نسل های جدید باید بدانند پدران آنها چگ

حمله تروریستی داعش در فرانسه

ادعای عجیب روزنامه مصری: ایران عامل حادثه «منا» اس

نخبگان اهل سنت هرمزگان خطاب به رئیس جمهور:شایسته س

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات