b_300_300_16777215_10_images_65656622.jpg

اساس نیوز :خطیب جمعه نمازخانه اهل سنت صادقیه تهران در سخنرانی امروز خود (21 دی ماه) جنبه های هدایت الهی و افرادی که از این هدایت بهره مند می گردند را مورد توجه قرار داد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز ماموستا عزیر بابایی در سخنرانی امروز خود در نمازخانه صادقیه تاکید کرد :اولین گروهی که خداوند آنهارا هدایت می کند کسانی هستند که در هر کاری خشنودی خدا را می جویند و مومنانی که در کارهایشان خشنودی خدا را نجویند از این هدایت محروم می شوند.

امام جمعه نمازخانه صادقیه افزود:  دومین گروهی که خداوند آنهارا هدایت می کند ، کسانی هستند که  در راه خدا از جان و دل تلاش و کوشش می کنند : وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا و كسانى كه در راه ما كوشش كنند لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا آنان را به راه هاى خويش رهنمون شويم وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ (عنكبوت :69) و بى گمان خداوند با نيكوكاران است. سومین گروهی که که خداوند آنهارا هدایت می کند ، کسانی هستند که به خدا ایمان آگاهانه دارند. یعنی ایمان شان تقلیدی نیست بلکه برای ایمان شان آگاهی های لازم را کسب کرده اند.

ماموستا بابایی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد :چهارمین گروهی که خداوند آنهارا هدایت می کند ، کسانی هستند که به خدا تمسک می جویند : فَأَمَّا الَّذِينَ آمَنُواْ بِاللّهِ امّا آنان كه به خدا ايمان آوردند وَاعْتَصَمُواْ بِهِ و به او تمسّك جستند فَسَيُدْخِلُهُمْ فِي رَحْمَةٍ مِّنْهُ وَفَضْلٍ به زودى آنها را در رحمتى و فضلى از [جانب] خود در می اورد وَيَهْدِيهِمْ إِلَيْهِ صِرَاطاً مُّسْتَقِيماً .پنجمین گروهی که خداوند آنهارا هدایت می کند ، کسانی هستند توبه وانابه می کنند ویقین دارند که آرامش دل شان در ذکر خداست نه در گناه کردن هرچند گاهی  بر اثر ضعف بشری وغفلت به گناه می افتند اما دوباره بسوی خدا برمی گردند .

وی در ادامه مباحث خود در زمینه هدایت شوندگان درگاه حق افزود: ششمین  گروهی که که خداوند آنهارا هدایت می کند ،متبعین از رسول خدا هستند در هر گامی تلاش می کنند از رسول خدا تبعیت وپیروی کنند.هفتمین  گروهی که خداوند آنهارا هدایت می کند کسانی هستند که به پندهایی که خدا به آنها می دهد عمل می کنند نه اینکه آنهارا بشنوند ولی پشت گوش بیندازند.هشتمین گروهی که خداوند آنهارا هدایت می کند کسانی هستند که برعباداتی مانند آبادی مسجد ، نماز ، زکات ، روزه و غیره موظبت می کنند.

ماموستا بابائی در بخش پایانی سخنان خود به توصیف گروه هایی پرداخت که الله متعال آنها را هدایت نمی کند.وی در این زمینه گفت:اولین گروه ،ظالمان وستمگران هستند.دومین گروه،کافران وناباوران هستند.سومین گروه ،فاسقان هستند.چهارمین گروه ، دروغگویان ناسپاس هستند.پنجمین گروه، اسرافگران دروغگو هستند.

مطالب مرتبط:

اقامه نماز جماعت شب اهل سنت بستک

محدودیت دو دوره‌ای بودن ریاست‌جمهوری در چین لغو شد

روند صلح هر چه سریعترباید در فلسطین اشغالی از سر گ

امام جمعه اهل سنت گنبد:بدگمانی و عیب جویی برادر مو

حضور یهودی صهیونیست در مسجد نبوی خشم کاربران مسلما

مولانا عبدالحمید با آسیب‌دیدگان معدن آزادشهر ابراز

در تاریخ اسلام، جریان تکفیر مسلمانان، ضربه‌های جبر

شیخ علی سلمان از زندان خواهان ادامه جنبش مسالمت آم

ش

خنجر ۱۰ میلیون دلار قذافی در ترکیه کشف و ضبط شد +

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز