b_0_0_0_10_images_656663336202.jpg

اساس نیوز: امام جمعه شهرمشهد ریزه که جهت دیدار با مردم چهاربرجی به این روستا سفر کرده بودند درجمع نمازگزاران مسجد جامع این روستا به سخنرانی پرداخت.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولوی عبدالکریم علی بایی در آغاز سخن حضور درجمع مردم دین دوست ،مومن و خداجوی چهاربرجی را توفیقی از جانب خداوند دانستند که باید شکر آن را به جا آورد.

 وی درادامه بحث توجه به اعمال را یادآورشد وافزود: قبل از اینکه در پیشگاه الهی حساب پس بدهیم باید خودمان به فکر حساب آخرت باشیم. گناهان را کنار بگذاریم و بترسیم از روزی که درمحضر رب العالمین مورد حساب رسی قرار بگیریم . پس باید از خداوند طلب بخشش کنیم.

مولوی علی بایی ارتباط با خداوند را یکی دیگر از راه های ارتباط معرفی کرده و اظهارداشت: مهم ترین اصل زندگی، ایمان و عمل صالح نام دارد و این مسیر صعود و عروج الی الله است. درقرآن کریم اعمال صالحه قرین ایمان شمرده می شوند. اگرارتباط با خالق درست شود، مشکلات ازبین رفته و کارها آسان خواهد شد. هرشخص باید اوقاتی را برای خلوت با الله اختصاص دهد وخصوصا درنیمه های شب به درگاه رب العالمین رجوع کند.

امام جمعه مشهد ریزه رابطه درست با مسلمانها را از دیگر نکات ذکر شده دراین آیه عنوان کرده و افزود: ما باید با تاسی به نبی مکرم اسلام با افراد خانواده با اخلاق حمیده رفتار کنیم. مردها نباید گرفتاری ها و مشکلات بیرون را وارد زندگی خانوادگی کرده و جو خانواده را متشنج نمایند. دین اسلام را دین مهربانی است که در آن باید روابط اجتماعی درست باشد به طوری که جواب بدی را باید با نیکی داد.

 این عالم اهل سنت با تاکید بر ارتباط بیشتر بین خویشاوندان، خواستار توجه بیشتر افراد به صله رحم شده و بیان نمود: صله رحم را باید دوباره احیا کنیم ، اختلافات قدیمی و کهنه را کنار گذاشته و کینه و کدورت ها را از بین ببریم تا رحمات خداوند سرازیرشده وجامعه بار دیگر احیا گردد.

استاد حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد تایباد در بخش دیگری از سخنانشان نسبت به معاملاتی که اکنون در جامعه رواج دارد متذکر شد: معاملات را باید اصلاح کنیم. حق خوری ها و کلاه برداری ها و معاملات ربوی ریشه درعدم فهم درست دین و مسائل دینی دارد. اگر می خواهیم درمعاملاتمان غل وغشی نباشد باید پیش ازانجام معامله، ازعلما سوال کنیم تا دین و دنیایمان درمعرض خطر قرار نگیرد. دراوضاع بد اقتصادی کنونی یار و یاور همدیگر باشیم و افراد ضعیف جامعه را دریابیم.

خطیب نماز جمعه روستای چهاربرجی خصوصیات مهم مسلمانان را دشمنی و شدت بر کفار خواند و یادآوری کرد: این امر امروز در بیشتر جوامع اسلامی به دست فراموشی سپرده شده است. نباید دست دوستی به طرف کفار دراز کنیم. بسیاری ازمشکلات موجود درجهان اسلام، نشات گرفته از دوستی کشورهای اسلامی با کفار می باشد. مشکلات مادی و معنوی فراوانی گریبان گیر جهان اسلام شده که این به خاطر زیر پا گذاشتن فرامین قرآن کریم است.

مولوی کریم بایی همچنین دوری ازآیات الهی را عامل ایجاد مشکلات کنونی ذکر کرده و گفت: فاصله گرفتن ازقرآن کریم و سنت ما را دچار مشکلات کرده و باید دراعمال مان تجدید نظر کنیم. هرگاه انسان مسلمان در راه احیای دین گام بردارد، خدای متعال دنیا و آخرتش را درست می کند. این مسجد وکارهای جانبی دیگر نشان دهنده اتحاد، انسجام و یکپارچگی شما است. تا زمانی که در راه نشر قرآن کریم واحیای سنت نبوی حرکت کنید رب متعال شما را نصرت نموده و مشکلات دینی و دنیویتان را حل خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

شمار کاربران اینستاگرام به یک میلیارد نفر رسید

پانه‌تا: ترامپ خطری برای "انبار باروت" کره شمالی ا

مولانا عبدالحمید قاتلان و جنایت‌کاران به مقامات قض

اعزام 40 مربی نظامی انگلیس به تونس

ا

واتس اپ تقلبی با ویروس تبلیغاتی یک میلیون نفر را ف

جان بولتون:نمی خواهیم با تحریم ایران به متحدان مان

زن لبنانی پیکر کودک پناهجوی سوری را در کنار جسد فر

سخنان تحریک‌آمیز الظواهری خطاب‌به اهل‌سنت عراق

پنتاگون: ابوبکر البغدادی زنده است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات