b_0_0_0_10_images_photo_20181230_112506.jpg

اساس نیوز :امام جمعه اهل سنت بیرجند اهتمام و پایبندی به نماز را با توجه به آیات و احادیث نبوی مورد تاکید قرار داد.

 به گزارش خبرنگار اساس نیوز مولانا غلام حیدر فاروقی درتازه ترین بیاناتش درباره اهمیت نماز گفت: نماز بر هر فرد بالغ و عاقل فرض عین است. هر فرد مسلمان علاوه براینکه باید خودش پای بند به نمازهای پنجگانه باشد، وظیفه دارد که فرزندانش را از۷ سالگی دستور به نماز خواندن کند واگرآنها به سن ۱۰ سالگی رسیده و به نماز بی توجهی کردند راه تنبیه را در پیش بگیرند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند نماز را جزو اولین اعمالی خواند که در روز قیامت مورد محاسبه و پرسش و پاسخ  قرار قرار می گیرد و ادامه داد: نماز بهترین سلاح درمقابل وسوسه های شیطان است. نماز انسان را به معبودش متصل می کند. نماز سبب عزت مسلمانان می شود و روزی انسان ها را زیاد می کند. لذا نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم.

  مولانا فاروقی با توجه به اهمیت نماز در اسلام به نقل از حدیثی از حضرت عبدالله بن عمر رضی الله عنه افزود: چنانچه کسی که نماز نمی خواند اگرعذری نداشته باشد،در زمان بیماری به عیادتش نروید. اگر شما را دعوت کرد به مهمانی اش نروید. با انسان های بی نماز نشست و برخاست نداشته باشید. اگر فوت کرد در نماز جنازه اش شرکت نکنید و براو نماز جنازه نخوانید. وقتی که خواستید او را دفن کنید درقبرستان مسلمانان دفن ننمایید.

حضرت علی و بسیاری ازصحابه رضی الله عنهم معتقدند کسی که نماز را عمدا وسهوا ترک کند کافر است.

این عالم اهل سنت متذکر شد: نماز عبادتی معمولی نیست که مسلمان هر وقت خواست بخواند و هر وقت نخواست آن را ترک کند. نمازعبادتی است که اگر شخص آن را ترک کند مورد سوال و عذاب قرار می گیرد.

 پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمایش می کند، فرق بین مسلمان و کافر در نماز است. کسی که نماز را ترک کرده، عمل کفرآمیزی انجام داده است.

مولانا فاروقی با بیان اینکه شخصی که در دنیا پای بند به نماز است ثمرات و نتیجه آن را در دنیا و آخرت می بیند تصریح کرد: خداوند متعال، انسان نمازگزار را محتاج به کسی نکرده و ازتنگناهای زندگی نجات می دهد. ازعذاب قبر نجات می دهد. نامه اعمالش در دست راستش قرار گرفته و از پل صراط عبور می کند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند خاطر نشان ساخت: کسانی که در نمازهایشان سستی کنند،هم در این دنیا و هم آخرت مورد مجازات خداوند قرارمی گیرند و  برکت ازعمرشان می رود. نورانیت از چهره انسان بی نماز محو می شود. انسان بی نماز هرعملی که انجام دهد، اجر و پاداش نمی گیرد و دعاهایش پذیرفته نمی شود. بنابراین نمازهایمان را سر وقت بخوانیم و به فکر خانواده خود هم باشیم.

مدیر حوزه حوزه علمیه الصدیق بیرجند خاطر نشان ساخت: اخیرا رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که بیشترین گرفتاری های ما مسلمانان بر اثر بی نمازی و کم اهمیتی به نماز است. درمدارس دانش آموزان و جوانان را وادار به خواندن نماز کنید تا ازانحرافات وکج روی ها نجات پیدا کنند.

مولانا فاروقی اظهار داشت: جوانی که به مسجد می آید و نماز می خواند به انحراف کشیده نمی شود و فریب تبلیغات دیگران را نمی خورد. یکی از خواسته های برحق اهل سنت ساختن مسجد و دادن زمین برای مسجد است.

 این مسئله در پیام رهبری هم نهفته است. از این روهرچه مساجد بیشتر باشد باعث افتخارنظام است. مسجد مخصوص مذهب خاصی نیست وهمان طورکه به برادران محترم اهل تشیع درباب ترمیم و ساخت مسجد اهمیت داده می شود،این مسئله اهل سنت را نیز باید شامل گردد.

مطالب مرتبط:

یارانه کدام گروه ها قطع نمی شود ؟

سخنگوی ناتو: داعش در سال جاری در افغانستان نابود خ

یک روز با اهل سنت منطقه مهرآباد مشهد

طرح «حجاب» در دستور کار پلیس اتاوای کانادا

شیخ قتالی:حج نماد اتحاد مسلمانان است

اعمال فشار و محدوديت بر مسلمانان در استراليا

ارسال کمکهای بشر دوستانه ترکیه به مسلمانان در آراک

نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره مسجد الاق

امام جمعه بندر ترکمن:مومن باید برای توبه کردن تعجی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات