• b_0_0_0_10_images_n00386934b.jpg
  • به اختلافات مذهبی و قومی در کشور ما از سوی کشورهایی که با ما در منطقه و جهان دشمنی دارند دامن زده می شود.
  • این روش را امریکایی ها، اسرائیلی ها و برخی کشورهای منطقه به عنوان یک استراتژی در راستای آسیب زنی دنبال می‌کنند.
  • دشمنان با محرومیت زدایی در استان سیستان بلوچستان موافق نیستند.
  • هر زمانی که چنین اتفاقی رخ داده اتحاد و انسجام مردم بیشتر و همدلی ها افزایش یافته است.
  • این حوادث مردم ما را هوشیارتر می کند تا قدر یکدیگر را بدانند و با هم متحدتر باشند.

اساس نیوز :جلیل رحیمی جهان آبادی عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی و عضو فراکسیون اهل سنت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب به حادثه تروریستی چابهار اشاره کرد و گفت: منطقه جنوب استان سیستان بلوچستان هم در برنامه توسعه ششم کشور و هم در مصوباتی که مجلس بابت لایحه سال 97 و همچنین پیشنهادات دولت برای سال 98 آمده و تاکیدات مقام معظم رهبری بصورت ویژه برای بحث محرومیت زدایی مورد توجه قرار گرفته است.
  وی در ادامه افزود: بندر چابهار یک بندر استراتژیک است که برای ایران اهمیت بسیار زیادی دارد و امریکایی ها برای آنکه صادرات و واردات کالا به افغانستان عمدتا از طریق بندر چابهار صورت می گیرد، آنجا را از بحث تحریم ها معاف کرده اند تا به افغانستان آسیبی وارد نشود و بتوانند از این طریق تبادل خود را انجام دهند. 

   رحیمی با بیان اینکه حوادث تروریستی که در این منطقه اتفاق افتاد از چند بعد قابل بررسی است خاطرنشان کرد: اولا دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومی در کشور ما از سوی کشورهایی که با ما در منطقه و جهان دشمنی دارند، سالهاست به عنوان یک روش صورت می گیرد و اینها در هر منطقه ای که بتوانند نفوذ می کنند تا افرادی را جذب و با خود همراه سازند و از این طریق سعی می‌کنند به اتحاد و انسجام ملی و وحدت دینی و آرامشی که در کشورمان داریم آسیب بزنند یعنی همواره این روش را امریکایی ها، اسرائیلی ها و برخی کشورهای منطقه به عنوان یک استراتژی در راستای آسیب زنی دنبال می‌کنند.

   وی با تاکید بر اینکه در این شرایط آسیب زدن به چابهار دو مفهوم دارد تصریح کرد: اول آنکه دشمنان با محرومیت زدایی در استان سیستان بلوچستان موافق نیستند و فکر می کنند اگر سیستان بلوچستان توسعه یافتگی اقتصادی پیدا کند بخشی از زمینه های فقر از بین می رود و آن زمینه جذب نیرویی که می توانند برای کارهای تجزیه طلبانه و ضدامنیتی انجام دهند را ازدست می دهند. لذا می خواهند این فرصت اقتصادی را از سیستان بلوچستان و چابهار بگیرند. 

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس افزود: از طرف دیگر با توجه به اینکه تحریم ها شامل حال چابهار نشده و ممکن است هندی ها، چینی ها و یا برخی کشورهای اروپایی تمایلی به سرمایه گذاری داشته باشند سعی دارند آنجا را ناامن جلوه دهند و این فرصت جذب سرمایه گذاری را از ایران بگیرند و در واقع تحریم امریکا با این اقدامات در خصوص چابهار هم اثرگذار کنند.

وی با تاکید بر اینکه هم مردم و هم مسئولین ما به این نوع تحرکات آگاه هستند و هر زمانی که چنین اتفاقی رخ داده اتحاد و انسجام مردم بیشتر و همدلی ها افزایش یافته اظهار داشت: نکته مهم آن است که محرومیت زدایی در مناطق مرزی و فقیرنشین به میزان زیادی می تواند به اهداف عالی انقلاب کمک کند یعنی آنچنان بحث محرومیت زدایی و فقرزدایی مهم است که دشمنان ما حاضر نیستند به هیچ قیمتی این اتفاق در آنجا بیفتد چون آنجا را زمینه جذب سرباز و نیرو برای اقدامات ضدامنیتی خود و گسترش اندیشه های ضد نظام و ضد وحدت کشور تلقی می کنند.

رحیمی تاکید کرد: این حوادث مردم ما را هوشیارتر می کند تا قدر یکدیگر را بدانند و با هم متحدتر باشند و از افراط دوری کنند و به تقریب و همدلی بین مذاهب بیشتر توجه داشته باشند.

مطالب مرتبط:

اعمال بزرگترین بسته تحریمی آمریکا علیه کره شمالی

زمانی برای فرصت سوزی نیست!

مولانا گرگیج:انسان باید فرصت ها مغتنم شمارد

افزایش آرای موافق با ورود مهاجران مسلمان به استرال

ا

رونمایی داعش از موشک غول پیکر و وحشتناک خود

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: حج یکی از مهمترین ارکا

خواب آلودگی می تواند نشانه بیماری خطرناکی باشد !!

پخش اذان در مسجدی در شمال‌غرب آلمان ممنوع شد

فوتبال با توپ آتشین در اندونزی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز