b_0_0_0_10_images_mhanafii12.jpg

اساس نیوز :خطیب نماز جمعه سیمین شهر ایمان به الله متعال را بزرگترین نعمت خداوند به انسان قلمداد کرد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز مفتی عبدالعزیر آخوند حنفی،خطیب نمازجمعه سیمین شهر، امروز در جمع نمازگزاران این شهر، با تشریح نعمات بیکران الله متعال بر بندگان، افزود: بخشی از این نعمات ملموس و در معرض دید ما قرار دارد .اما برخی دیگر ملموس نبوده و ما آن را درک نمی کنیم .

محورهای مهم بیانات این عالم اهل سنت در نماز جمعه امروز سیمین شهر تقدیم کاربران سایت می گردد:

نعمات خداوند در پیرامون ما زیاد است.خیلی از نعمات خداوند برای ما ملموس نیست.ما بیشتر نعمات ملموس خداوند را حس می کنیم، اما از بیشتر نعمات مطلع نیستیم.

بزرگترین نعمت خداوند ایمان است.اگر در کنار سایر نعمات الله متعال، نعمت ایمان باشد، انسان خوشبخت است. اما اگر نعمت ایمان در کنار سایر نعمات نباشد خوشبخت نخواهد بود.

ایمان و انجام اعمال صالحه یکی از بزرگترین توفیقات خداوند بر انسان مومن است.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم در احادیث مختلف خود، ایمان را تعریف کرده اند:ایشان در احادیث مختلف ایمان را با برخی از نشانه ها تعریف کرده اند.

ایشان فرمودند زمانی که فرد از انجام اعمال خوب خوشحال شود و از انجام عمل گناه ناراحت گردد، این نشانه مومن است.ما باید شکرگزار نعمت بزرگ ایمان باشیم.

در عصر کنونی متاسفانه مسلمانان در انجام تکالیف دینی کوتاهی می کنند. حضور افراد در نمازهای جماعت کم رنگ شده است.در زمینه انجام سایر تکالیف دینی هم افراد کاهلی می کنند.

کوتاهی در عمل نشات گرفته از ضعف ایمان در قلب انسانهاست.این روند در ادامه به ارتداد از دین ختم می شود.امروز جوانان ما به علت کوتاهی در انجام تکالیف دینی و عدم نظارت پدر و مادر به مرزهای ارتداد وارد شده اند.

متاسفانه این مشکل عمومی جهان اسلام است.کفار برای اغفال و گمراه کردن جوانان ما برنامه ریزی می کنند.هدف آنها زدودن ایمان از قلب های جوانان ماست.شبکه های ماهواره ای و بستر اینترنت در تشدید فضای کفر و ارتداد نقش اساسی ایفاء می کنند.

ارتداد و خروج از دین برای فرد مومن عوارض خیلی سنگینی دارد.اگر فردی به مرز کفر واردگردد، همه اعمال خوب او از بین می رود.

انکار آیات قرآن انسان را وارد حدود ارتداد می کند.نباید با این مسائل شوخی کنیم.جوانان باید متوجه این مسائل باشند.

اتهام زنا به حضرت عایشه صدیقه کفر است و بخاطر همین مساله مقام معظم رهبری این کار را حرام اعلام کرده اند.نبایددر این امور قطعی شک و شبهه ای داشته باشیم.

گناه(کبیره و صغیره) را درست دانستن از جنبه های کفر است.بنابراین نباید به فکر توجیه گناهان خود باشیم باید گناهان خود را بپذیریم.تمسخر شریعت و سبک شمردن گناه هم کفر است.متاسفانه در فضای مجازی این قبیل تمسخرگری ها افزایش یافته است.

مطالب مرتبط:

حضرت مولانا مطهری:گناهانی که امروزه انجام می گیرد

زنان مبارز جوزجانی: تا سرحد مرگ، علیه داعش می‌جنگی

واکنش جماعت اسلامی اداره اقلیم کرد به برگزاری رفرا

مهلت یکساله مقتدی صدر به نخست وزیر عراق

گزیده هایی از شبکه های اجتماعی 18

ع

همایش دانش آموختگی طلاب اهل سنت سراوان برگزار شد

بررسی «نقش زنان در اسلام» در گردهمایی مینه‌‌سوتا (

 

راه و بیراهه؛نسخه شفابخش مبارزه با بدعت و انحراف د

حراج نامه های انیشتین درباره خدا، اسرائیل و مک کار

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز