b_300_300_16777215_10_images_DSC0249300x200.jpg

اساس نیوز :مولانا محمدحسین گرگیج با بیان این که ” ما همواره با تروریسم و ایجاد ناامنی مخالف هستیم” ضمن محکومیت حملات تروریستی در چابهار استان سیستان و بلوچستان، چنین اقداماتی را مغایر با موازین شرعی و انسانیت دانستند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج، امام جمعه اهل سنت شهرستان آزادشهر در فرازی از خطبه های این هفته (16 آذر 97) اظهار داشتند: حادثه تروریستی و عملیات انتحاری که روز گذشته در چابهار رخ داد امری شنیع بود و چنین اعمالی از دید ما محکوم هستند.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش افزودند: چابهار یک منطقه آزاد تجاری محسوب می شود که سرمایه گذاران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب کرده است؛ اگر چنین منطقه ای که یکی از قطب های مهم اقتصادی کشور به شمار می رود نا امن شود سبب کاهش سرمایه گذاران می گردد و رشد اقتصادی منطقه و کشور را با مشکلاتی مواجه می کند.

عالم سرشناس اهل سنت کشور در ادامه تأکید کردند: ایجاد ناامنی و کاهش سرمایه گذاران در چابهار موجب رنجش مردم و مسئولین کشور می شود؛ از این رو با اعمال تروریستی و انتحاری حقی گرفته نمی شود بلکه موجب تضییع حقوق می شود.

ایشان با بیان این که “ما همواره با تروریسم و ایجاد ناامنی مخالف هستیم” ضمن اظهار همدردی با بازماندگان این حادثه گفتند: از خداوند متعال علوّ درجات و مغفرت برای شهدا و شفای عاجل و سلامت برای مصدومین این حادثه را مسئلت داریم.

عضو مجمع فقهی اهل سنت ایران همچنین با اشاره به کشته شدن شهروندان کولبر و حاملان گازوییل خطاب به مسئولین گفتند: از مسئولین امر می خواهیم جوانانی که جهت امر معاش بیست لیتر گازوییل حمل می کنند هدف گلوله قرار نگیرند که باعث داغ دار شدن خانواده ای شود و انجام چنین رفتارهایی نیز از نظر ما درست نیست.

مولانا گرگیج خاطرنشان ساختند: نباید شهروندان مستضعف برای حمل چند لیتر گازوییل و یا کولبران بخاطر حمل وسایل جزئی مورد هدف مسلحانه قرار گیرند و کشته شوند زیرا زن و فرزند آنان چشم انتظارشان هستند که متأسفانه با جنازه وی روبرو می شوند.

مطالب مرتبط:

عرضه «عروسک سلام بر حجاب» در آمریکا

درگیری ارتش فیلیپین با اعضای گروه ابوسیاف

ا

توضیحات مولوی عبدالصمد غیاثی درباره تعداد رکعات نم

جامعه اهل سنت انگیزه بالایی برای مشارکت در پیشرفت

داعش ۳ سرکرده خود را به دلیل فرار از نبردهای موصل

نشست راهبردی اهل‌سنت ایران پیرامون انتخابات ریاست

ترامپ به اعدام محکوم شد

زیان های چشم چرانی

کریستین لودرز: زنان باحجاب آلمان هدف تبعیض قرار می

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات