b_0_0_0_10_images_6656684.jpg

اساس نیوز امام جمعه اهل سنت گنبد در سخنرانی خود در نماز جمعه امروز (9 آذرماه) با اشاره با اثرات منفی بدگمانی و حسد در جامعه خواستار پرهیز افراد از این گونه اعمال شد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز الحاج عبدالباسط آخوند نوریزاد امام جمعه اهل سنت گنبد دیروز درجمع نمازگزاران گنبدی تاکید کرد :خداوند متعال در قرآن کریم ما را از ارتکاب یک عمل بد نهی کرده است .اگر منهیات خداوند را مد نظر داشته باشیم، این کار باعث تقویت محبت و دوستی در بین انسان ها می شود. خداوند ما را از بدگمانی نسبت به یکدیگر و تجسس در امور یکدیگر نهی کرده است.فرد مسلمان در جامعه نباید نسبت به برادر دینی خود با بدگمانی نظر کند.این فرمایش خداوند متعال است .

آخوند نوریزاد افزود: اگر در جامعه بدبینی افزایش پیدا کند، این امر باعث تشدید دشمنی در بین مسلمانان می گردد.یکی از خصوصیات یک مومن این است که اگر مال و ثروت یک مسلمان دیگر افزایش پیدا کرد، از این امر خوشحال باشد.اما اگر بخواهد نسبت به آن فرد حسادت داشته باشد، این مساله باعث بغض و کینه در بین افراد می شود.

امام جمعه گنبد در ادامه بیان کرد:پیامبر اکرم نیز در احادیث مختلف ما را از حسادت نهی کرده است .حسادت آثار اعمال خوب ما را نیز از بین  می برد.یکی از عللی که باعث شد در زمان بعثت پیامبر برخی از بزرگان قریش دعوت رسول الله را نپذیرند، حسادت آنها نسبت به پیامبر ما بود .این حسادت باعث تقابل آنها با پیام حق شد.این ثمره حسادت و بدگمانی است.

وی در بخش دیگری از سخنرانی خود افزود :رسول الله همواره تاکید داشته اند که یک مسلمان نباید در پی عیب جویی از برادر دینی خود باشد.در روایات دینی آمده است که حرمت انسان مومن از حرمت خانه کعبه هم بیشتر و بالاتر است.متاسفانه در شرایط کنونی جامعه اموری مثل تهمت و توهین بسیار زیاد شده است.این برای جامعه اسلامی زیبنده نیست.

امام جمعه اهل سنت گنبد در بخش پایانی سخنان خود گفت :یک مساله مهم دیگر در جامعه ضرورت مراقبت خانواده بر مناسبات فرزندان است.خانواده ها باید مراقب دوستان فرزندان خود باشند.دوست حقیقی باید انسان را به سمت امور خیر مثل نماز، تشویق کند.دوست ناباب برای انسان ثمرات نامناسبی دارد.

آخوند نوریزاد همچنین اقدام افراد ناشناس در قتل مولوی جمالزهی را محکوم کرد و تاکید کرد :این گونه اعمال به شدت مورد غضب خداوند است .ما از مراجع قانونی و قضایی تقاضا می کنیم به دقت به این موضوع رسیدگی کنند.

 

 

مطالب مرتبط:

دیدار پاپ فرانسیس با مسلمانان روهینگیایی پناهنده

روسیه هزینه های دفاعی خود را کاهش می دهد

قرآن و تمر هندی، تنها خواسته کوچکترین اسیر فلسطینی

طراح حمله تروریستی به کاخ ریاست جمهوری اندونزی به

پیشتازی نامزد مسلمان در انتخابات فرمانداری جاکارتا

داعش ۵۳نفر را در الانبار عراق اعدام کرد

توزیع جزوات ضد داعش با جنگنده

درگیری آمریکا و ترکیه در منبیج !

منع ورود دختران صدام به کنفرانس ضد داعش در پاریس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز