b_0_0_0_10_images_photo_20181129_152049.jpg

اساس نیوز :مراسم نماز و تشییع جنازه مولوی فقید عبدالغفور جمالزهی بعد از ظهر امروز (چهرشنبه ) با حضور اقشار مختلف مردم استان در مسجد جامع روستای رضا آباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، سخنران اصلی این مراسم مولانا محمد حسین گرگیج امام جمعه اهل سنت آزاد شهر قبل از برگزاری نماز میت با اشاره به ویژگی های شخصیتی مولوی جمالزهی فقدان ایشان را ضایعه ای دردناک برای مردم منطقه و استان دانستند.ایشان در ادامه با اشاره به جایگاه شهید در دین اسلام مقام مرحوم جمالزهی را مقام شهید قلمداد کردند.

مولانا گرگیج در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره سوابق مناسبات  حسنه خود با مولوی مرحوم عبدالغفور جمالزهی از شخصیت والای انسانی وی به نیکی یاد کردند.

امام جمعه اهل سنت آزادشهر در ادامه با انتقاد از برخی از شیطنت ها برای ایجاد اختلاف مذهبی و قومی در بین مردم، تاکید کردند با هوشیاری مردم این شیطنت ها  به نتیجه نخواهد رسید.

ایشان با تقدیر از تلاش های نیروهای انتظامی و امنیتی استان در زمینه روشن شدن ابعاد این حادثه تصریح کردند: به فضل خدا عوامل این اقدام شنیع دستگیر و به سزای عمل شان خواهند رسید .عوامل این قتل یک عده انسان خائن هستند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام خیرخواه رئیس بزرگ اسلامی شمال کشور با ذکر خاطره ای از نحوه انتخاب مولوی جمالزهی به عنوان امام جمعه رضا آباد،آن مرحوم را انسانی وارسته و دارای شخصیت والای انسانی دانست.وی فقدان این عالم را ضایعه ای برای منطقه و استان گلستان دانست.

لازم به ذکر است که در نماز جنازه مولوی مرحوم عبدالغفور جمالزهی علاوه بر مردم روستای رضا آباد اهل سنت ترکمن و علمای شیعه نیز از سراسر استان حضور داشتند.

نقطه احساسی این مراسم زمانی بود که مولانا گرگیج در نماز میت بعد از تکبیر سوم و در زمان قرائت دعای ویژه مغفرت میت ،نتواستند خود را کنترل کنند و در حین نماز گریه کردند .این شرایط همه نمازگزاران را متالم کرد و برخی از نمازگزاران نیز مثل مولانا متاثر شده و گریه کردند .

b_0_0_0_10_images_photo_20181129_15205433.jpg

b_0_0_0_10_images_photo_20181129_152114.jpg

b_0_0_0_10_images_photo_20181129_152121.jpg

 

مطالب مرتبط:

آخوند آرخی از روند روبه افزایش طلاق در جامعه ابراز

اظهارات جدید ترامپ درباره داعش و بشار اسد

سخنگوی جدید فارسی زبان آمریکایی:همچنان موضوع نقض ح

اردوغان در برابر روسیه ابراز پیشیمانی کرد

روسیه بخش های مهمی از هوا و آب های مدیترانه را بست

مولوی شهیدی : تحمل تنوع عقاید و احترام به آنها راه

استان صلاح الدین کاملا آزاد شد

کودکستانی در برلین مربی همجنس باز را برای بچه های

 

مسیحیان انگلیسی خدا را زن کردند!!

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات