b_0_0_0_10_images_photo_20181129_152049.jpg

اساس نیوز :مراسم نماز و تشییع جنازه مولوی فقید عبدالغفور جمالزهی بعد از ظهر امروز (چهرشنبه ) با حضور اقشار مختلف مردم استان در مسجد جامع روستای رضا آباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، سخنران اصلی این مراسم مولانا محمد حسین گرگیج امام جمعه اهل سنت آزاد شهر قبل از برگزاری نماز میت با اشاره به ویژگی های شخصیتی مولوی جمالزهی فقدان ایشان را ضایعه ای دردناک برای مردم منطقه و استان دانستند.ایشان در ادامه با اشاره به جایگاه شهید در دین اسلام مقام مرحوم جمالزهی را مقام شهید قلمداد کردند.

مولانا گرگیج در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره سوابق مناسبات  حسنه خود با مولوی مرحوم عبدالغفور جمالزهی از شخصیت والای انسانی وی به نیکی یاد کردند.

امام جمعه اهل سنت آزادشهر در ادامه با انتقاد از برخی از شیطنت ها برای ایجاد اختلاف مذهبی و قومی در بین مردم، تاکید کردند با هوشیاری مردم این شیطنت ها  به نتیجه نخواهد رسید.

ایشان با تقدیر از تلاش های نیروهای انتظامی و امنیتی استان در زمینه روشن شدن ابعاد این حادثه تصریح کردند: به فضل خدا عوامل این اقدام شنیع دستگیر و به سزای عمل شان خواهند رسید .عوامل این قتل یک عده انسان خائن هستند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام خیرخواه رئیس بزرگ اسلامی شمال کشور با ذکر خاطره ای از نحوه انتخاب مولوی جمالزهی به عنوان امام جمعه رضا آباد،آن مرحوم را انسانی وارسته و دارای شخصیت والای انسانی دانست.وی فقدان این عالم را ضایعه ای برای منطقه و استان گلستان دانست.

لازم به ذکر است که در نماز جنازه مولوی مرحوم عبدالغفور جمالزهی علاوه بر مردم روستای رضا آباد اهل سنت ترکمن و علمای شیعه نیز از سراسر استان حضور داشتند.

نقطه احساسی این مراسم زمانی بود که مولانا گرگیج در نماز میت بعد از تکبیر سوم و در زمان قرائت دعای ویژه مغفرت میت ،نتواستند خود را کنترل کنند و در حین نماز گریه کردند .این شرایط همه نمازگزاران را متالم کرد و برخی از نمازگزاران نیز مثل مولانا متاثر شده و گریه کردند .

b_0_0_0_10_images_photo_20181129_15205433.jpg

b_0_0_0_10_images_photo_20181129_152114.jpg

b_0_0_0_10_images_photo_20181129_152121.jpg

 

مطالب مرتبط:

مروری بر زندگی پربار امام اعظم ابوحنیفه رضی الله ع

ورود مسلمانان زیر ۱۸ سال به مساجد ازبکستان ممنوع ش

انتقال گاز از طریق خط لوله «تاپی» رسما در ولایت هر

تخریب بلاد اسلامی خوش‌خدمتی وهابیت به اربابان غربی

فروش زنان سوری بعداز افطار

خشم پارلمان افغانستان از اقدام مقامات دفاعی اين کش

ا

امام جمعه مراوه تپه:کمک کردن به هم نوعان و حادثه د

داعش شماری از شهروندان عراقی را تیرباران کرد

ا

چراغ سبز راهب بودایی سریلانکا برای ترور مسلمانان

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز