b_0_0_0_10_images_vahdatkermanshah9701099701.jpg

اساس نیوز : ماموستا قادری در سی‌امین همایش بزرگ وحدت کرمانشاه،استعمار نو فکرها را نشانه گرفته و معتقد است وقتی فکرها را تسخیر کرد، می تواند انسان‌ها را به خدمت خود درآورد و آنگاه ملت‌ها، نوکر بیگانگان خواهند شد.

امام‌جمعه پاوه در این همایش با اشاره به تهدیدها و تحریم‌های جدید آمریکا خاطرنشان کردند: این تهدیدات اخیر آمریکا برای هیچ ایرانی تازگی ندارد؛ در ۴۰ سال گذشته همه ملت ایران بخصوص مردم شریف کرمانشاه و خاصتاً ما مرزنشینان اورامانات شاهد جنگ، ترور، محاصره، تهدید، تحریک‌ها و لشکرکشی‌های عدیده بوده‌ایم.

ماموستا قادری نقض برجام را ظلمی آشکار در حق مردم ایران توصیف کردند و گفتند: آشکارترین ظلمی که در تاریخ بی‌سابقه است همین نه گفتن تاجر بزرگ آمریکا –ترامپ- به‌تمامی کشورهاست که از برجام خارج و در روز ۱۴ آبان تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه دولت و ملت ایران وضع نمود.

ماموستا قادری در بخش دوم سخنان خود به استعمار قدیم و جدید اشاره کردند و گفتند: قرن بیستم میلادی قرن استعمار قدیم بود که هدف آن استعمار اراضی و اسیر کردن انسان‌ها بود؛ اما در قرن ۲۱، استعمار نو فکرها را نشانه گرفته و معتقد است وقتی فکرها را تسخیر کرد، می تواند انسان‌ها را به خدمت خود درآورد و آنگاه ملت‌ها، نوکر بیگانگان خواهند شد.

ایشان با بیان اینکه ما به‌صورت آشکار بخصوص در مناطق مرزی و منطقۀ کردنشین ترویج و تبلیغ این اهداف را می‌بینیم افزودند: دارند بچه‌های مستعد ما را به مسیرهای غلط می‌کشانند و نوع پوشش و لباس ملی و محلی آنها را تغییر می‌دهند.

وی افزودند: ما باید هشیار باشیم تا به نام تقویت فرهنگ و لباس و شادی، فریب طراحان مأمور بیگانه را نخوریم.

ماموستا قادری در بخش سوم و آخر سخنرانی خود، وحدت شیعه و سنی در استان کرمانشاه را دارای قدمتی هزارساله دانستند و گفتند: ما مسلمانان ایران اعم از شیعه و سنی بخصوص در استان کرمانشاه هزار و اندی سال  است در کنار هم زندگی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم در طول ۴ دهه، علی‌رغم تهدیدات، توطئه‌ها و تحریکات عدیده، قولاً و عملاً در جبهه‌ها با خون خود وحدت و اتحاد را امضا کرده و در کنار هم بوده‌ایم.

ایشان به فتوای مقام معظم رهبری در تاریخ 9/7/89 در خصوص احترام به رموز اهل سنت اشاره کردند و گفتند: در این تاریخ شبکه الجزیره قطر اعلام کرد رهبر ایران طی فتوایی، بی‌ادبی و سب و یا هر نوع کلمات ناپسند نسبت به بعضی از همسران رسول خدا (ص) و رموز اهل سنت را حرام دانستند. ظاهراً این فتوا تنها یک سخن فقهی نبود بلکه به نظر عقلا و متدینین اهل سنت، این فتوا بالاتر از فتوای شیخ شلتوت بود که یک قرن پیش گفته بود شیعیان برادر ما و مذهب و فقه شان مورد تأیید ماست و همچنان که در آن زمان گروهی در مصر بر شیخ شلتوت تاختند که چرا چنین فتوا داده‌اید گروهی هم در ایران با مقام معظم رهبری خوب برخورد نکردند و رسانه‌های وابسته به مخالفان نظام جبهه گرفتند.

امام‌جمعه پاوه دیدگاه خشونت و تکفیر را دیدگاهی غیر عقلایی دانستند و گفتند: این دیدگاه هم در بین اهل تشیع و هم در بین اهل سنت رواج دارد؛ بعضی از آقایان اهل تشیع تأمین نان خود را در سب و لعن اصحاب پیامبر و تحقیر اهل سنت می‌دانند و در بین اهل سنت نیز جمعی، شیعه را مسلمان ندانسته و هر کس با شیعه همکاری کند را کافر می‌خوانند.

ایشان به انفجار سه‌شنبه گذشته در مراسم میلاد پیامبر اسلام در کابل اشاره کردند و گفتند: روز سه‌شنبه گذشته جمعی از قاریان و علما و متدینین افغانی در کابل جمع شده بودند تا مراسم میلاد پیامبر اسلام را جشن بگیرند. یک عامل انتحاری که این جلسه را بدعت می‌دانست، خود را منفجر و جمعیت را به خاک و خون کشید و به نام اسلام ۴۰ نفر از عالمان و قاریان و بزرگان را شهید و ۸۰ نفر را زخمی کرد.

ماموستا قادری با بیان اینکه باید برای این طرز تفکر گریست، افزودند: آیا صلوات فرستادن به پیامبر اسلام و بیان سیره ایشان و تفسیر قرآن ازنظر این افراد حرام است و طرفداران این فکر باید کشته شوند؟!؟

ماموستا قادری گفتند: دشمن درصدد است با القای امنیت فرهنگی، امنیت فیزیکی ما را از بین ببرد و بچه‌های ما را ازنظر فکری به سمت داعش و احزاب سیاسی مخالف نظام و عصیان سوق دهد.

ایشان لزوم تجدید نظر مسئولان را در این برهه حساس مهم برشمردند و افزودند: مردم از مسئولان دولت جناب آقای دکتر روحانی می‌خواهند کمتر حرف‌ بزنند و بیشتر عمل کنند؛ زیرا در این مقطع، مسئلۀ اقتصاد و رفاه مردم بسیار مهم است. امام علی می‌فرماید: ما رَسَتْ کلّ شیئٍ فَغَلبْتُهُ و ما رَسني الفقرُ فَغَلَبَني (با بسیاری از مسائل مبارزه کردم همواره موفق و سربلند بودم. با فقر و نداری مبارزه کردم موفق نشدم چون بیانش مشکل و تحملش سخت است)

ایشان در پایان گفتند: ما امروز جمع شده‌ایم تا اعلام کنیم در مقابل هجمه فرهنگی ایستاده‌ایم و خواهیم ایستاد و از مسئولین محترم نیز می‌خواهیم در مسئلۀ اقتصادی و توجه به معیشت مردم تلاش و از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

مطالب مرتبط:

شلومو الیاهو خاخام صهیونیست: بستنی خوردن یا آب خور

پیام اتحاد و صلح مسلمانان تگزاس در واکنش به اسلام

تمرین نظامی زنان افغان

برای پیامبرم

ا

جایگاه صلح در سیرت پیامبر

عادل الجبیر: مذهبی به نام وهابیت وجود ندارد!

ده‌ها هندو به اسلام گرویدند

مراسم ختم قرآن مسجد چهار یار نبی برگزار شد

برای اولین بار در آمریکا یک زن محجبه به مجلس نماین

ب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز