b_0_0_0_10_images_1120467_118.jpg

اساس نیوز : مولوی خلیل‌الله مرتضایی، معاون حوزه علمیه اهل سنت الصدیق(رض) بیرجند در  یک گفت‌وگوی خبری اظهار کرد: باید ‌پیامبراکرم(ص) را در تمام عرصه‌های زندگی خود به عنوان اسوه و الگو قرار دهیم.

وی وحدت را یکی از اساسی‌ترین و ضروری‌ترین رموز موفقیت برای جوامع اسلامی و بشری دانست و ادامه داد: امروز ملت ایران به خوبی این ضرورت را درک کرده و متوجه شدند که باید در جامعه اتحاد و انسجام وجود داشته باشد.
معاون حوزه علمیه اهل سنت الصدیق(رض) بیرجند با بیان اینکه تمام اقوام در ایران به ضرورت وجود وحدت پی بردند، افزود: برگزاری همایش‌ها و نشست‌های هم‌اندیشی علمای اهل سنت و تشیع در وحدت نقش تأثیرگذاری دارد.
مرتضایی تصریح کرد: امروز تفرقه و اختلاف در کشورهای اطراف و همسایه ایران، آسیب‌هایی را به جامعه آن‌ها وارد کرده و امنیت ندارند.
وی ادامه داد: امنیت و آرامشی که امروز در کشور برقرار است را در سایه وحدت به دست آمده و باید قدر وحدت و انسجام میان مسلمانان را بدانیم و اگر این وحدت نبود امروز شاید ایران وضیعتی بدتر از کشورهای منطقه داشت.
معاون حوزه علمیه اهل سنت الصدیق(رض) بیرجند با بیان اینکه باید تبعیض و بی‌عدالتی‌ها در کشور برطرف شود، خاطرنشان کرد: جهل و نادانی و توطئه‌های دشمنان مهم‌ترین مانع در مسیر ایجاد وحدت و انسجام است.
مرتضایی با بیان اینکه جمعیت مسلمان از سال ۲۰۱۷ تاکنون در کشورهای اروپایی افزایش داشته است، اظهار کرد: استکبار جهانی نمی‌خواهد جمعیت مسلمان در کشورهای اروپایی و آمریکایی گسترش پیدا کند؛ لذا توطئه‌ها و نقشه‌هایی را می‌کشند و به دنبال نابودی اسلام هستند.
وی افزود: دشمنان با دو عامل اسلام‌هراسی در کشورهای اروپایی و قومیت‌گرایی و مذهب‌گرایی توطئه ایجاد می‌کنند و اسلام را خشونت‌طلب به مردم معرفی می‌کنند و با تبلیغ قومیت‌گرایی و مذهب‌گرایی می‌خواهند مسلمانان را به جان هم بیندازند و تفرقه در میان مسلمانان ایجاد کنند.
معاون حوزه علمیه اهل سنت الصدیق(رض) بیرجند گفت: وحدت به این معنی نیست که مذاهب همه با هم یکی شوند بلکه مراد از وحدت این است که هر کدام از مسلمانان طبق مذهب و عقیده خود عمل کنند و در برابر توطئه‌های دشمنان صف واحد داشته باشند.
مرتضایی یادآور شد: باید یک صدا در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم و از هر گونه اختلاف دور کنیم و لازم است این نوع وحدت در جامعه حاکم باشد.

منبع: ایکنا

مطالب مرتبط:

قتل 2 نفر با چاقو در مترو آمریکا پس از آزار بانوان

جهان اسلام در قطعنامه قدس نشان داد که چقدر می توان

مسلمانان در اتریش روزگار سختی را می گذرانند

دیدار مقامات نظامی روسیه و ترکیه

آغاز جنگ جهانی سوم با شروع جنگ امریکا و کره شمالی

تهدید تروریسم در انگلیس در بالاترین سطح در 40 سال

 

پاسخ یک کانال اهل سنت به شبهه جدید از طرف منتقدان

عکس العمل مقامات اروپایی درباره پرونده قتل خاشقجی

برپایی چهارمین دوره سراسری مسابقات قرآن ویژه طلاب

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز