b_0_0_0_10_images_photo_20181113_193141.jpg

اساس نیوز :امام جمعه اهل سنت آزادشهر در سخنرانی خود در نماز جمعه این هفته این شهر بخشی از مباحث خودشان را به موضوع تحریم های ظالمانه آمریکا بر علیه ایران اختصاص دادند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مولانا گرگیج، ایشان درسخنرانی  این هفته با اشاره به اِعمال تحریم های جدید امریکا آن را "ظالمانه" دانستند و خطاب به مسئولین گفتند: تحریم هایی که علیه کشور ما وضع شدند بسیار ظالمانه بودند، پس باید به دنبال راهکار جهت مقابله با آن باشیم.

ایشان در ادامه راهکارهایی را جهت غلبه مسئولین و مردم بر تحریم ها ارائه کردند و افزودند: مسئولین امر باید با مردم صادق باشند و در راستای آماده سازی ملت، اثرات منفی تحریم را شفاف بیان کنند؛ مسئولین هم مانند قشر آسیب پذیر جامعه، هنگام تحریم ها آسیب پذیر باشند و اگر در رفاه و آسایش باشند هرگز مشکلات و سختی های مردم را درک نخواهند کرد؛ در واقعه جنگ احزاب هنگامی که صحابه (رض) با شکم های سنگ بسته و گرسنه در حال حفر خندق بودند نسبت به این موضوع شاکی شدند اما مشاهده کردند پیامبر (ص) بجای یک سنگ، دو سنگ به شکم مبارک خویش بسته اند که این امر موجب قوت و انرژی بیشتر صحابه (رض) جهت مقابله با کفار شد.

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر، مقابله با رانت خواری، رشوه و سرقت های کلان بیت المال را از دیگر راه های مقابله با تحریم ها بیان کردند و تصریح کردند: باید جلوی رانت خواری های کلان، رشوه و سرقت بیت المال گرفته شود زیرا در صورتی که این مسایل باشند و ما از صبر و تقوا برای مردم سخن بگوییم نتیجه آن بی اثر خواهد بود، پس باید با افراد خاصی که بیت المال را در انحصار خود قرار می دهند و بلوکه می کنند به شدت مقابله کنیم.

مفسر برجسته اهل سنت کشور همچنین خطاب به مردم گفتند: ملت باید در چنین مواقعی ایثارگری و فداکاری بیشتری داشته باشند و همچنین جلوی افرادی که از فرصت تحریم ها کمال استفاده را می برند گرفته شود، اگر مسلمانیت نداریم انسانیت در وجودمان داشته باشیم که متأسفانه برخی افراد در چنین لحظاتی به بهانه تحریم ها، مشکلات بیشتری را بر مردم تحمیل می کنند؛ اگر این مسایل را در نظر بگیریم قطعا مهربانی خداوند متعال شامل حال ما می شود و این سختی ها را پشت سر هم می گذاریم.

ایشان افزودند: نباید هنگام تحریم ها قیمت تولیدات داخلی به این بهانه افزایش یابند، اگر کالاهایی که قبلا ارزان بودند را اکنون چندین برابر کنیم این کار درست نیست و سبب افزودن بر سختی های مردم خواهد شد.

مولانا محمدحسین گرگیج همچنین  ضمن اظهار خرسندی از شکستن ممنوعیت سفر مولانا عبدالحمید به سایر استان ها و اقامه نماز جنازه مولانا برفی در خراسان جنوبی توسط ایشان، نسبت به ممانعت از ادامه سفر ایشان به سایر مناطق این استان گلایه کردند.

عالم برجسته اهل سنت کشور، سفر مولانا عبدالحمید به سایر استان ها را موجب برکت و رضایت مردم آن منطقه دانستند و تصریح کردند: مولانا عبدالحمید به هر منطقه ای که سفر کنند موجب برکت می شود و آزادی سفر علمای برجسته به سایر مناطق و حصر نبودن آنان در استان، سبب رضایت و خوشحالی مردم و نزدیکی بیشتر آنان با مسئولین می شود پس نباید در چنین بُرهه ای شاهد چنین رفتارهای سلیقه ای باشیم.

 امام جمعه اهل سنت آزادشهر در ادامه تاکید کردند: مولانا عبدالحمید همواره در سخنان خود مردم را به صبر و تحمل مشکلات فرا می خواند و اگر به سایر استان ها سفر کند همینگونه سخن می گوید و در چنین مواقعی سفر چنین شخصیت های برجسته ای موجب کنترل اوضاع جامعه می شود.

ایشان در پایان این بخش نسبت به عدم ممانعت ها از سفرعلمای سرشناس اهل سنت اظهار امیدواری کردند و بیان داشتند: از عزیزان انتظار داریم سلیقه ای عمل نکنند و نسبت به سفر عالم برجسته ای که حرف اول اهل سنت و مسلمانان را بر زبان می آورد ممانعت به عمل نیاورند که این نوع ممانعت ها خوشایند نیست.

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

دعاخواندن تایلندی ها به زبان فارسی

نیروی دریایی سلطنتی، نفتکش‌ انگلیسی را در تنگه هرم

 

جوراب و مواد غذایی رایگان برای بی خانمان ها به منا

آنگولا دین اسلام را ممنوع اعلام کرد

ناپدید شدن هزاران پناهجوی زیر ۱۴ سال در آلمان

پارلمان فیلیپین برای تصویب روز حجاب تصمیم می گیرد

مشارکت نظامیان در انتخابات لبنان ممنوع شد

ادعای گروه داعش در خصوص مرگ ملا هبت ا... آخندزاده

اجباری شدن حجاب برای کارمندان دولتی گامبیا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات