b_0_0_0_10_images_6526565636.jpg

اساس نیوز :امام جمعه پاوه در سخنرانی خود در نماز جمعه روز گذشته (18  آبان ) تاکید کرد هزاره سوم عصر حمله به مرزهای عقیدتی و باورهای مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی  امام جمعه پاوه ،حاج ماموستا ملا قادر قادری در بخشی ازبیانات شان به حدیث ۲۵۴۴ جامع الصغیر اشاره کردند و گفتند: پیامبر اسلام (ص) می فرمایند: «إِنَّکُمُ الیَوْمَ عَلیٰ دینٍ وَ إِني مَکاثِرُکُمُ الأُمَم فَلْا تَمشوُا بَعدي القَهقَرا» شما امروزبر دین خالص، پاک و کاملی هستید. من در قیامت به تعداد بیشتر شما افتخار می کنم و خوشحال می شوم اگر تعداد شما بیش از امت سایر پیامبران باشند؛ پس از دین منحرف نشوید و بعد ازمن به دین پشت نکنید.

ایشان گفتند: با نگاهی به صفحات تاریخ در می یابیم پیامبر اسلام از روز ولادتش تا لحظه رحلت همیشه مورد هجمه دشمنان بوده است؛ در سن ۴ تا ۵ سالگی در خانه حلیمه توسط دشمن تهدید شد؛ و در عمر ۱۲ سالگی همراه عمویش به سفر شام رفتند و در آن سفر بحیرای راهب به عمویش گفت: مواظب محمد باشد او آینده ای روشن داردو یهودیان به دنبال او هستند.

وی افزودند: علی رغم تهدیدات مختلف؛ اما اما قبل و بعد از رسالت هم با مشکلات فراونی مواجه شد از جمله یارانش دربه درشدند و خودش از مکه اخراج شدو انواع جنگ ها به ایشان تحمیل شد؛ اما همواره در حفاظت و پاسداری از دین خلل ایجاد نشد

ایشان  ادامه دادند: بعد از پیامبر ما نیز هجمه ها بر مسلمانان ادامه داشت و جنگ های صلیبی و تتار بر مسلمانان تحمیل شد و خلاصه اینکه، این آیین و پیامبر و قرآن، روزی از دست دشمنان آرامش نداشته و این لطف خداوند بوده که تاکنون این دین حفظ شده است.

خطیب جمعه پاوه در ادامه با اشاره به آیات ۳۲ سوره توبه و ۸ سوره صف خاطرنشان کردند: خداوند در این دو آیه به پیامبر اسلام و یاران و امتش می فرماید: ای مسلمانان؛ دشمنان شما با سخن و قول و قلم خود ضد دین شما هستند ولی شما مطمئن باشید خداوند نمی گذارد این دین از بین برود؛ شما هم به وظیفۀ خود عمل کنید زیرا این دین دین آخرالزمان است و باید پیامش به سرتاسردنیا برسد.

وی افزودند: هزاره سوم را هزارۀ حمله به مرزهای عقیده و باورهای دینی و فکر مسلمانان است که اگر بصیر و هوشیار باشیم، تمام هیاهوها به نفع دین است؛ زیرا سبب بیداری ما می شود.

ایشان به نقشه های مختلف دشمنان برای انحراف جوانان اشاره کردند و افزودند: دشمن در کمین فرزندان ماست و در دبیرستانها و دانشگاه ها فرزندان مستعد ما را پیدا و آنها را به سمت داعش یا کمونیست و یا سلفی گری و غیره سوق می دهند؛ لذا معتقدم در این مقطع حساس تنها خواندن دو رکعت نماز در مساجدکافی نیست و باید هوشیار، بصیر و آگاه باشیم و گرنه همه ما را خلع سلاح می کنند.

ماموستا قادری در بخش سوم خطبه ها به سخنی از ابوسفیان بعنوان سندی از بزرگ پیامبر خاتم (ص) اشاره کردند و گفتند: قیصر روم که شنیده بود درحجاز فردی ادعای پیامبری کرده است خیلی مشتاق بود تا از ایشان اطلاعاتی کسب نماید. به او خبر دادند کاروانی از مکه به سرزمین شام وارد شده است؛ بلافاصله آنها را احضار و گفت چه کسی از شما به محمد نزدیک تر است؟ در مورد او هر چه می داند به من بگوید. ابوسفیان گفت:من به او (محمد) نزدیکرترم؛ او می گوید فقط خدا را پرستش کنید و شریک برای او قائل نشوید و به دنبال آبا و اجداد بت پرست خود نباشید و نماز بخوانید و پاکدامن باشید و فساد نکنید و در معاملات صادق و صله رحم را به جای آورید. هرقل گفت این سخنان زیباست پس چرا از او پیروی نمی کنید؟

خطیب جمعه پاوه در بخش دیگری از خطبه ها به دهه وقف اشاره کردند و گفتند: هر ساله از 27 صفر تا چند روزی از ماه ربیع الاول به نام دهه وقف است؛ وقف در آیین اسلام جایگاه خاصی دارد و اصحاب پیامبر اسلام اولین کسانی بوده اند که اموال خود را وقف کرده اند.

وی افزودند: در تاریخ دینور آمده است حاکم دینور از موقوفات دینور که وقف خیرات و مهمانان مدینه و مسجد النبی شده بودند، هر ساله یک کاروان را از دینور به مدینه می فرستاد.

ایشان به موقوفات اورامانات و بخصوص شهرستان پاوه اشاره کردند و گفتند: مردم ما در اورامانات و نسل قبل از ما علی رغم فقر مالی در درون غنی بوده اند؛ و پاوه بعد از کرمانشاه که خود جزو استانهای پیشتاز در امور وقف است در ردیف دوم قراردارد.

ماموستا قادری با اشاره به اینکه اکثر موقوفات به نام مساجد است خاطرنشان کردند: امروزه تمام موقوفات به نام مساجد است و موقوفاتی به نام مدارس علوم دینی و روحانیون و مهمانان مساجد وجودندارد؛ امیدوارم آنان که توان و امکان وقف دارند برای مدارس علوم دینی و ماموستایان مساجد، موقوفاتی به جای بگذارند تا سبب رشد دین شوند.

ایشان ضمن تشکر از ریاست اداره اوقاف اورامانات خاطرنشان کردند: از زمانی که ماموستا رمضانی، مسئول اوقاف شده اند، تعداد موقوفات را در منطقۀ اورامانات زنده کرده است و امروز افتخار می کنیم که در استان کرمانشاه دومین شهرستان هستیم که از نظر وقف می توانیم شعار دهیم ابا و اجداد ما خیّر بوده اند.

امام‌جمعه پاوه در بخش پایانی خطبه ها به تحریم های ظالمانه امریکا اشاره و این اقدام آمریکا را ظالمانه، دشمنانه و خلاف مقررات جهانی عنوان کردند و گفتند: ظاهرا آمریکا در روز چهاردهم آبان آخرین موشک خود را به سمت ایران شلیک و به نام تحریم دولت ایران، اقدام ظالمانه خود را بر علیه دولت و ملت ایران عملی کرد.

ماموستا قادری با اشاره به اینکه صداقت مسئولان با مردم مهم ترین راه برای کاستن آثار این تحریم است خاطرنشان کردند: لازم است مسئولین  با مردم صادق و به مردم اعتماد کنند و تجار نیز با دولت همکاری نمایند تا مردم کمتر مشکلات را لمس کنند.

ایشان مردم ایران را مردمی فرهنگی، سیاسی، هوشیار و روشن دانستند و افزودند: ملت شریف ایران همچون ۴۰ سال گذشته مقتدرانه خواهند ایستاد و این بار هم تسلیم نخواهند شد، البته به شرطی که دولت برای مردم تسهیل کاری کنند.

وی در پایان سخنان خویش به ضرب المثلی کردی اشاره کردند « اگر شر وارد دیار و محله زندگی شما شد، باید با آن دست و پنجه نرم کرد؛ اما تسلیم آن نشد » و گفتند: به یاری حق ما هیچگاه تسلیم شر آمریکا نخواهیم شد.

 

 

مطالب مرتبط:

کره شمالی از نگاه پشت دوربین

بودجه 77 میلیون‌ دلاری دولت قزاقستان برای مبارزه ب

دمپایی ابری ترامپ پرفروش شد

تیتر جنجالی روزنامۀ ایتالیایی ضد مسلمانان

هشدار فرمانده نیروی هوایی آمریکا نسبت به افزایش حم

ا

مولوی سرکوهی : دقت دراستمرار اقامه نماز لازمه آماد

حمله‌ی انتحاری به نمازگزاران در ولایت ننگرهار افغا

روند رای گیری همه‌پرسی در اقلیم کرد شمال عراق در ح

سازمان ملل کره شمالی را تحریم کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز