b_300_300_16777215_10_images_2301486.jpg

اساس نیوز: امام جمعه اهل سنت بیرجند در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این شهر، به موضوع ترس و امید و نقش آن در تقویت ایمان مومن پرداخت.

 به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولانا غلام حیدر فاروقی گفت: ترس و امید لازمه ایمان هر مومن است. مومن مسلمان باید از عذاب، خشم و غضب خدای متعال ترس داشته باشد و به رحمت بی پایان پروردگارش امیدوار بماند.

وی ادامه داد: قلب مومن مانند زمین حاصل خیزی است که در آن درخت ایمان قرار دارد و طاعات و عباداتی که انجام می دهد به منزله آبیاری درخت ایمان خواهد بود. وقتی که درخت ایمان با طاعات و عبادات آبیاری شود، اخلاق و خصایص رذیله که در قلب انسان قرار دارند مانند علف های هرز از قلب انسان با ایمان پاک می شوند.

مدیر حوزه علمیه الصدیق بیرجند افزود: انسانی که به دستورات خدای متعال عمل کرده و قلبش را از حسد، بخل و کینه پاک می کند، باید به رحمت رب متعال امیدوار باشد تا سعادت دنیا و آخرت نصیبش گردد. همه ما مسلمانان اعتقاد داریم که یکی از بهترین نعمت های برای اهل بهشت، دیدار و ملاقات با پروردگارشان است. پس باید هر عملی به صورت عمل صالح و توام با اخلاص باشد تا مورد رضایت خدای متعال قرار بگیرد.

مولانا فاروقی با بیان اینکه ترس از خدای متعال جزو صفات مومنین است اظهار داشت: انسان مومن باید خالقش را در همه شئون زندگی و حالت ها شاهد و مراقب بر اعمال خود بداند. به علاوه فرشتگان نیز کردار و اعمال انسان ها را ضبط می کنند . از این رو کسی که مرتکب خطا و اشتباه شده باشد باید ضمن اظهار پشیمانی و دست کشیدن از ارتکاب به عمل مشابه، روبه توبه آورده و از خدای متعال طلب آمرزش کند.

بدانید هر شخصی که عمل شایسته انجام داده و در عمل به دستورات خدای متعال و نبی مکرم اسلام استمرار به خرج دهد، چنین شخصی در کارهایش اخلاص دارد و امیدوار است که عملش در درگاه ایزد منان پذیرفته شود. این امید البته پسندیده است.   

مولانا فاروقی تاکید کرد: اگر ترس از خدای متعال از قلب انسان خارج شود، قلب آشیانه ای برای شیطان خواهد شد. یاد باریتعالی، انسان را از گناه و معصیت باز داشته و به طاعات و عبادات سوق می دهد. نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم می فرماید، سه چیز است که انسان را در دنیا و آخرت نجات می دهد. اول اینکه انسان درهر حالت از خدای متعال بترسد. دوم  زمانی که  فرد مومن در حالت خوشحالی و یا ناراحتی است، عدالت را رعایت کند و سوم  زمانی که شخص ثروتمند و یا فقیر است، میانه روی را انتخاب کند و در مورد نعمت هایی که خدای متعال  به او می دهد اصراف به خرج ندهد.

امام جمعه  اهل سنت بیرجند،13 آبان را  روز مبارزه با استکبار جهانی داست و گفت: این روز همچنین روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است. آمریکا باید بداند که تحریم ها و تهدیدها هیچ اثری بر ملت شجاع و صبور ایران ندارد و حضور مردم در میدان به منزله مشتی بر دهان آمریکا و هم پیمانانش خواهد بود.     

 

مطالب مرتبط:

اسلام در مظلومیتی مدرن

ترامپ همه سفرای آمریکا را به کشور فراخواند !

امام جمعه اهل سنت خاش : سیزده آبان روز اتحاد یکپار

ترامپ یک بار دیگر عربستان را تحقیر کرد

تدابیر انتظامی جدید در سیستان و بلوچستان

م

افراط گرایی زنان تهدیدی جدی برای امنیت تاجیکستان

داعش نماز عید فطر را هم ممنوع کرد !

گ

آمار هولناک جنایات یک ماهه صهیونیستها در فلسطین

اقدامات دولت اقلیم کردستان عراق برای مقابله با تفک

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز