b_300_300_16777215_10_images_6565656.jpg

اساس نیوز: مولوی عبدالکریم علی بایی امام جمعه شهر مشهدریزه در سخنان پیش از خطبه با اشاره به دوران زندگی نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم گفت: صحابه کرام و بخصوص انصار نقش پررنگی در یاری آن حضرت داشتند و از این رو توهین به مقام شامخ صحابه کرام و گروه انصار نشات گرفته از جهل برخی افراد جامعه می باشد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، وی افزود: نبی مکرم اسلام به مدت 13 سال به همراه اصحاب بزرگوار که  توسط ایشان پرورش یافته بودند، با تحمل  مشقات فراوان در پی نشر دین اسلام  تلاش می کرد. آن حضرت صلی الله علیه و آله وسلم در دورانی که کفار قریش کار را بر مسلمانان سخت کرده بودند به فرمان خدای متعال  و با همراهی ابوبکر صدیق رضی الله عنه دست به هجرت زده و شهر مدینه را به عنوان مرکز حکومت  اسلامی برگزید.

امام جمعه مشهدد ریزه با بیان اینکه هدف پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم از سفر به مدینه، نشر اسلام به سراسر جهان بود، اظهار داشت: ایشان در مدینه  نیز تا پایان عمر بابرکتش در زمینه  پرورش اصحاب همت گذاشت. به  یاد داشته باشید که همه  انسان ها و حتی اشراف مخلوقات و محبوب رب العالمین،پیش از روز معاد باید مزه مرگ را چشیده باشند. لذا مومنین  می بایست با انجام اعمال صالح، برای آبادانی آخرت خود کوشش نموده و دنیا را سبب عمران جهان باقی گردانند.

مدرس حوزه علمیه خیرآباد تایباد  تاکید کرد: هرکس، خود آینده اش را رقم خواهد زد. کسی که کار نیک انجام داده و نسبت به خالق خود گمان نیک داشته باشد، خدای متعال نیز او را مورد لطف و مرحمت  بی پایانش قرارخواهد داد. 

مولوی علی بایی ضمن اشاره به برخی وصای نبی مکرم اسلام در پیش از رحلت خاطر نشان ساخت: آن حضرت صلی الله علیه و آله وسلم در اواخر عمر با برکتش، به شدت بیمار شده و در خانه حضرت عایشه رضی الله عنها بستری بود. پیامبر اسلام  در دوران بستری، حضرت ابوبکر صدیق رضی الله عنه را به عنوان امام جماعت مسجد انتخاب  کرد.

این عالم اهل سنت  بیان نمود: از دیگر سفارشات مهم آن حضرت صلی الله علیه و آله وسلم محبت به انصار بود؛ چرا که  انصار در راه نشر دین اسلام، از جان و مال خود مایه گذاشتند. از این رو نبی مکرم اسلام با وجود مریضی سختی که داشت به مسجد تشریف  برده و خدمات انصار را به صحابه بازگو نمود. همچنین اقامه نماز یکی دیگر از وصایای مهم ایشان است. نبی مکرم صلی الله علیه و آله وسلم ازمردم خواست تا نسبت  به حقوق زیر دستان پایبندی نشان داده و از ظلم و ستم به آنها خودداری کنند. 

خطیب نماز جمعه مشهد ریزه در بخش دوم سخنانش با تحلیل  وقایع روز گفت: دراین موقعیت حساس که دشمنان با تحمیل تحریم های ظالمانه به دنبال ایجاد شکاف میان مردم مسوولین هستند، آحاد مختلف  جامعه  باید بیش از پیش در صحنه حاضر بوده و با نشان دادن اتحاد خود، دشمنان اسلام را نسبت به عملکردشان مایوس گردانند.

 

مطالب مرتبط:

فریاد کمک خواهی زنان مسلمان میانمار

 

تحلیل گر شورای آتلانتیک:رضا پهلوی در صدد تحریک آمر

رقابت یک زن مسلمان در انتخابات آتی با پوتین

دانش آموزان مسلمان ایرلندی زیر سلطه نژاد پرستی معل

باراک اوباما : کره شمالی یک تهدید واقعی برای جهان

شورش و وحشت درپایتخت داعش

ا

کشف تروجان جدید در تلگرام برای جاسوسی از کاربران ا

واکنش محمد البرادعی به اظهارات اخیر ترامپ

وزیر اطلاعات اسرائیل، حماس را تهدید کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز