b_0_0_0_10_images_photo_20181104_202053.jpg

   اساس نیوز : شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با اشاره به جریان قتل “جمال خاشقجی” روزنامه‌نگار منتقد سعودی، ضمن توصیۀ دولت‌ها و حکومت‌ها به «گفتمان با مخالفان و منتقدان»، از مقامات عربستان خواستند عاملان و برنامه‌ریزان قتل این روزنامه‌نگار را مجازات کنند.

به گزارش اساس نیوز  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه زاهدان (11 آبان 1397)، اظهار داشتند: جریان کشته‌شدن روزنامه‌نگار و منتقد سعودی از اتفاقاتی است که این‌روزها در دنیا مطرح است. قتل این روزنامه‌نگار که به طرز فجیعی صورت گرفته بود، دنیا را تکان داد و حکومت عربستان سعودی نیز از این اتفاق به‌شدت متضرر شد.

خطیب جمعه زاهدان در ادامه خواستار «مجازات عاملان این جریان» شدند و گفتند: امیدواریم مقامات سعودی با جدیت کامل به این موضوع رسیدگی کنند و عاملان، دستوردهندگان و برنامه‌ریزان این قتل را مجازات کنند تا مردم دنیا تسلی پیدا کنند.

مولانا عبدالحمید به اتفاقات مشابه قتل این روزنامه‌نگار در بسیاری از کشورها اشاره کردند و گفتند: متاسفانه بعضی از کشورها تلاش می‌کنند تا به‌ نوعی مخالفان و منتقدان‌شان را نابود کنند، درحالی‌که این بدترین شیوه و روش است.

امام‌جمعه زاهدان بر لزوم «مذاکره و گفتمان با مخالفان» تاکید کردند و خاطرنشان ساختند: بهترین شیوه و روش، مذاکره و گفتمان با مخالفان و منتقدان است. ما معتقدیم مذاکره و گفتمان سبب تقلیل اکثر اختلافات در دنیا شده و در مخالفت مخالفان نیز تعدیل ایجاد می‌کند.

ایشان تاکید کردند: اگر دنیا به مذاکره و گفتمان رو بیاورد و در مسیر اعتدال قرار گیرد، اگر مشکلات و بحران‌ها به‌طور کامل حل نشوند اما حداقل مشکلات مهار شده و راه مقابله با آنها آسان‌تر می‌شود.

مولانا عبدالحمید «اجرای عدالت» را ضامن برقراری امنیت و وحدت پایدار دانستند و گفتند: اجرای عدالت بهترین راه برای برقراری امنیت، دوستی و وحدت پایدار در دنیاست. اجرای عدالت سبب ایجاد آرامش فردی و اجتماعی در جامعه می‌شود. برای برقراری امنیت و وحدت هیچ نسخه‌ای بهتر از اجرای عدالت نیست.

مدیر دارالعلوم زاهدان افزودند: امنیت و وحدت در پرتو اجرای عدالت، گفتمان، نگاه یکسان و توجه به خواسته‌های تمام اقوام و مذاهب امکان‌پذیر است.

مطالب مرتبط:

مولانا فاروقی : کفار کمر به نابودی اسلام بسته اند

ساخت منطقه گردشگری، تفریحی به دور ازقوانین و معیار

داعش از قمار-آنلاین کسب درآمد می کند

وزیر خارجه آمریکا: از قطر رضایت داریم به محاصره اش

گزينه هايی كه داعش برای مردم سوئد پيشنهاد داد!

وزیر سابق دادگستری طالبان : برقراری آتش‌بس در گرو

هشدار طالبان درباره احتمال بسته شدن دفترش در قطر

ردپای داعش در دانشگاه روسیه

"

شاهزاده خانم ژاپنی به خاطر عشق از مقام خود گذشت /ع

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز